knight-online-haberleri
Knight Online Haberleri
pubg-mobile-haberleri
Pubg Mobile Haberleri
valorant-haberleri
Valorant Haberleri
league-of-legends-haberleri
League of Legends Haberleri
cs2-haberleri
CS2 Haberleri
metin2-haberleri
Metin2 Haberleri
black-desert-haberleri
Black Desert Haberleri
diger-oyun-haberleri
Diğer Oyun Haberleri
PURPLE MUFFİN PURPLE MUFFİN @editor
LoL Akshan Duyuruldu - Yetenekleri Göz Dolduruyor!
Bu Haberi 2295 Kişi Okudu

LoL Akshan Duyuruldu - Yetenekleri Göz Dolduruyor!

Riot Games, LoL karakterleri listesine bir yenisini daha ekledi ve 11.15 yaması ile birlikte LoL yeni şampiyon Akshan Sihirdar Vadisi’ndeki yerini almış olacak. Işık Muhafızları’nın yeni üyesi hakkındaki bildiklerimiz bir an önce bu şampiyon ile oynamak istememize sebep olacak türden! Lol yeni hero Akshan hakkında öncelikli olarak bilmeniz gerekenleri yazımızın devamında bulabilirsiniz.
 

Akshan Hikaye 
 

Shurima’nın bir köyünde çocukluğunu geçiren, sokaklarda büyüyen bir çocuk Akshan. Bir gün yanlış adama çatıyor ve o günden sonra hayatı değişiyor. Adam Akshan’ı bir güzel pataklıyor ve ölüme terk ediyor. Ardından, tünelin ucunda bir ışık beliriyor ve kurtarıcısı, Shadya adında bir hanımefendi, Akshan’ın hayatını kurtarıyor. Artık onun bir hocası var çünkü bu hanımefendi mükemmel derecede kuvvetli aynı zamanda dehşet verici bir silah dahi kullanabiliyor. Zaten şampiyonumuzu hayata döndürürken de bu silahı kullanmıştı.
 

Shadya, nihayetinde Akshan’ı Işık Muhafızları’na dahil olması ve kararlılığını iyilik için kulanması maksadıya eğitiyor. Ashkan artık Işık Muhafızları’ndan biri fakat bir zaman sonra Shadya öldürülüyor ve dünyası başına yıkılan Ashkan intikam duygusuyla dolup taşıyor. Bir zamanlar kendisini kurtaran dehşet verici silahı eline alıp Shadya’nın iyilikle alakalı nasihatlerinden sıyrılarak, kafasının dikine giden bir karaktere dönüşüveriyor. 
 

İşte her şey bundan sonra başlıyor…
 

Akshan Şampiyon Tanıtımı 
 

Bu muhteşem fragmanda açıkça görüldüğü gibi efsane yetenekleri olan Akshan oynanış açısından oldukça tatmin edici bir şampiyon. 
 


Akshan Yetenekleri


Akshan LoL, yetenekleri ile göz dolduran bir karakter olarak karşımıza çıkıyor. Şampiyon tasarlanırken “ne tasarlayalım” diye düşünmek yerine oyuncuların oluşturduğu meta üzerinden gidilmiş. Akshan skilleri de böylelikle oynamaya teşvik edici şekilde iyi olmuş. 


Oyuncuların orta koridor deneyimlerinden yola çıktıklarında hem bariz bir suikastçı hem de apaçık bir nişancı meydana getirerek bu iki değişik tarzı orta koridorda, Akshan vasıtasıyla buluşturmuşlar. 


Akshan skills, müthiş bir oyun deneyimi sunmak için hazır: 


Pasif: Kirli Dövüş 


Akshan’ın isabetli tüm üçüncü saldırıları veya hasar yaratan yeteneği fiziksel bir anlık hasar yaratır. Askhan’ın kalkan kazanması için hedefte bir şampiyon olması gerekir. 

Saldırısının ardından daha düşük fiziksel hasar yaratan ikinci bir atış daha yapar. İkinci saldırı, öbür normal saldırılarda olduğu gibi iptal edilebilir niteliktedir. Bu saldırı iptal edildiğinde Akshan anlık bir hareket hızı elde eder. 


Q: İntikam Bumerangı


Akshan’ın bumerangı fiziksel hazar verir ve isabet ettiği oyuncuları açığa çıkarır. Hem giderken hem de dönerken rakibe hasar verebilen bumerangın menzili ise isabet ettiği tüm rakiplerle beraber artar.


W: Görünmez Muhafız


Pasif: Rakipler eğer Akshan’ın bir takım arkadaşını öldürürse bu şampiyonlar madrabaz olarak işaretlenir. Akshan madrabaz öldürdüğünde ilave altın sahibi olur ve madrabaz tarafından öldürülen tüm arkadaşları üslerinde dirilir. Ardından tüm rakiplerin madrabaz etkisi kalkar. 

Aktif: Kısa süre için ya da yüzey şekilleri çevresindeyken süresiz biçimde kamuflaj sahibi olur. Bu durumdayken madrabazlara giden yolları görebilir. Madrabazlara doğru giderken hareket hızı ile mana yenilenmesi elde eder. 


E: Kahraman Sallanışı


İlk isabet ettiği yüzeye saplanan bir kancası vardır. Kanca saplı iken yetenek tekrar kullanılarak seçili tarafa sallanabilir. Bu esnada en yakındaki oyuncuya mermiler gönderir ve rakip fiziksel hasar alır. Sallanırken yeteneğini tekrar kullanarak imlecin gösterdiği tarafa doğru sıçrar ve bir atış daha yapar. Bu son atıştır. 


Akshan bir rakip öldürdüğünde Kahraman Sallanışı aktif olur. 


R: Kısasa Kısas


Bir rakibe kitlenerek yoğunlaştığında mermi doldurmaya başlar. Süre dolunca veya yeteneğini kullanmasından sonra mermiler ateşlenir. Minyon, yapı ya da şampiyona isabet eden mermiler, eksik can ölçüsünde fiziksel hasar sağlar. 


Bu yetenek kullanılırken Akshan normal biçimde hareket etmeye ve Kahraman Sallanışı’nı aktifleştirmeye devam edebilir. 


Akshan Ne Zaman Gelecek?


Işık Muhafızları LoL üyesi, adaletli ve intikam ateşi ile yanıp tutuşan Akshan, 21 Temmuz 2021 - Çarşamba günü, 11.15 yaması ile oynanabilecek. 

 

League of Legends Riot Point Satın Al

LoL Akshan Duyuruldu - Yetenekleri Göz Dolduruyor! Sıkça Sorulan Sorular

LoL Akshan ne zaman gelecek?

LoL Akshan, 21 Temmuz Çarşamba günü oynanabilecek. Akshan hangi yamada gelecek sorunuzun yanıtı ise 11.15 şeklindedir. Işık Muhafızları’ndan biri olan Akshan, oyuncular tarafından oldukça merak edilen bir karakter. Akshan skiller konusunda oldukça farklı bir deneyim sunmak için geliyor. 

Akshan hangi koridor?

Akshan, orta koridor yani mid oyuncusudur. Aynı anda hem nişancı hem de suikastçı olma özelliği taşır. Sahip olduğu kancası ile savrulma özelliği ise onu aslında oyunun her alanında rahatlıkla görebileceğimiz anlamına geliyor. Biliyoruz ki sihirdarlar bu şampiyonu her lane de deneyeceklerdir.