knight-online-haberleri
Knight Online Haberleri
pubg-mobile-haberleri
Pubg Mobile Haberleri
valorant-haberleri
Valorant Haberleri
league-of-legends-haberleri
League of Legends Haberleri
cs-go-haberleri
CS:GO Haberleri
metin2-haberleri
Metin2 Haberleri
black-desert-haberleri
Black Desert Haberleri
diger-oyun-haberleri
Diğer Oyun Haberleri
WAR MAİDEN WAR MAİDEN @editor
TFT Set 4.5'te Yer Alan Tüm Şampiyonlar ve Özellikleri
Bu Haberi 2766 Kişi Okudu

TFT Set 4.5'te Yer Alan Tüm Şampiyonlar ve Özellikleri

Teamfight Tactics yani TFT 4.5 ne zaman çıkacak gibi sorular yerini arenalarda yaşanan eşsiz heyecanlara, pabucu ters giydirecek nitelikte strateji oyunlarına ve kazanmanın verdiği müthiş heyecana bıraktı bile. TFT Set 4.5 Festival of Beasts (Canavarlar Festivali) ismiyle geldi.  Bu yazıda Set 4 Yollar bitimiyle çıkan şampiyonlara ve TFT Set 4.5 coşkusunu birlikte yaşacağın şampiyonların arenadaki kullanım şekillerine kadar ihtiyacın olan her şeyi bulabilirsin. Canavarlar Festivali Kökenler ve Sınıflar rehberi ile detaylı anlatımımıza başlayalım. Herkese keyifli okumalar!


Lol Rp

 

 

 

Set 4'ten Çıkan Her Şey

Yeni şampiyonlar ve özelliklerine girmeden önce Set 4'ten ayrılan tüm şampiyonların ve özelliklerin hızlı bir özetini burada bulabilirsin.

 

Alacakaranlık: Vayne, Thresh, Casseiopeia, Riven, Lillia

Ayışığı: Lissandra, Aphelios, Sylas

Eziyet: Kayn

Gölge: Evelynn, Kayn

Biçici: Aphelios, Ashe, Warwick

Göz Kamaştırıcı: Ezreal, Lux

Diğer: Nami, Hecarim, Xin Zhao, Jhin, Jinx, Ahri

 


Geri Dönen Değişiklikler

Eski özelliklerinin ortadan kalkmasını telafi etmek için farklı özelliklere sahip dört şampiyon geri döndü:


* Diana  
* Zed
* Kindred
* Morgana

 


Yeni Özellikler

Canavarlar Festivali, 6 eski özelliği 7 yenisiyle değiştiriyor:

 


Demirci

 

 

Bonus: Savaşa katıldıktan sonra, Demirciler bir Artifact eşyası oluşturmaya başlayacak. Yıldız seviyeleri ne kadar yüksekse, o kadar hızlı çalışırlar. Eser tamamlandığında, bir müttefike verilebilecek. Bir müttefik yalnızca bir Artifact kuşanabilir.


Şampiyonlar: Ornn
 


İlk İzlenim:  Demirci, daha önce gördüğümüz birçok şampiyon gibi birden fazla şampiyon gerektirmeyen geç bir oyun özelliğidir. Bu Artifactlerin tam olarak ne yaptığını ve metayı nasıl değiştireceklerini görmek çok ilginç olacak. Olasılıkları düşünmek heyecan verici!
 

 

 


İnfazcı

 


 


Bonus: İnfazcı’nın temel saldırıları ve büyüleri her zaman belirli bir sağlık eşiğinin altındaki hedeflere kritik bir şekilde vurur.


Şampiyonlar:  Kindred, Kayle, Xayah


İlk İzlenimler: İnfazcı, 3. Set'teki Valkyrie özelliğine çok benzeyen oldukça güçlü bir özelliktir. Bu birimler muhtemelen çok güçlü taşıyıcılar olacak ve Kayle, 3. Sette hayranların favorisiydi, bu yüzden onu tekrar görmek güzel.

 

 


Biçici

 

 


Bonus: Biçiciler, Canları daha düşük olduğunda artan Can Çalma kazanırlar ve hedeflerinin eksik Canına bağlı olarak artan ilave hasar verirler.


Şampiyonlar: Pyke, Zed, Olaf, Darius, Tryndamere, Samira


İlk İzlenimler: Biçicilerin kesinlikle vaatleri var, ancak ne kadar can çalma kazandıklarını veya oyunda ne kadar iyi performans göstereceklerini tam olarak bilmediğimiz için güvenilirliklerini değerlendirmek zor. Yine de bonus hasar ve can çalma, bir eşya yuvası maliyeti olmadan iyi bir hayatta kalma şansına sahip olmalarını sağladığı için oldukça güzel bir bonus.

 

 


Sömürücü

 

 


Bonus: Tüm müttefikler, büyü ve saldırılarla verdikleri hasarın bir kısmını iyileştirir.


Şampiyonlar: Morgana, Vladimir, Nasus, Swain


İlk İzlenimler: Tüm müttefiklere, biraz da olsa can çalma hakkı vermek çok güçlü olabilir. Celestials Set 3'te çok güçlüydü ve Sömürücülerin Set 4'te de oldukça düzgün olmasını bekliyorum.

 

 

 


Korkusuz

 

 


Bonus: Korkusuzlar, her saldırıdan sonra atılmaya çalışan savaşın heyecanını ararlar. Her atılmadan sonra, maksimum sağlıklarının% 20'si kadar kendilerini korurlar ve bir sonraki saldırılarında iki atış yaparaklar.

 
Şampiyonlar: Samira


İlk İzlenimler: Korkusuz, Samira'ya özgü bir özelliktir. Özellik, yeteneğiyle birlikte çalışır, bu nedenle onu oyunda denemeden gücünü iyi bir şekilde kavramak zordur. Potansiyelini taşıdığını görmek ilginç olacak, ancak Riot güncelleme yayınlanmadan önce onu dengeleyeceğinden emin olacak.

 

 


Ejder Ruhlu

 

 


Bonus: Çarpışmanın başlangıcında, en yüksek cana sahip Ejder Ruhlu müttefiki, Ejderhanın Kutsaması'nı alır. Ünite kutsanmış haldeyken ilave istatistikler kazanır ve her beşinci saldırı bir Dragonflames patlaması yaparak hedefinin maksimum sağlığının yüzde bir kısmını büyü hasarı olarak verir. Öldüğünde bu kutsama en yakın Ejder Ruhlu müttefikine geçer.


Şampiyonlar: Tristana, Brand, Braum, Shyvana, Olaf, Aurelion Sol, Swain


İlk İzlenimler: Ejder Ruhlu, 3. Setteki Karanlık Yıldızları anımsatıyor. Güçlendirme oldukça büyük ve birden fazla taşımaya sahip bir takım bu tutkuyu iyi bir şekilde kullanabilir. Güçlendirmenin nerede sekeceğini kontrol etmek zor olacak ancak birimlerin savaş sırasında çok fazla hareket edeceği kesin.

 

 


Şöhretli

 

 


Bonus: Şöhretli şampiyonun büyüleri ek bir etki kazanır.


Şampiyonlar: Neeko, Nautilus, Cho'Gath


İlk İzlenimler: Şöhretli, bonus şampiyonun yeteneklerine bağlı olduğundan onlara bonus etkiler verdiğinden ilginçtir. Bonus etkileri oldukça güzel ancak bu şampiyonların hiçbiri ana taşıma potansiyeli gibi görünmüyor. 

 

 


Yeni Şampiyonlar: İpuçları, İlk İzlenimler ve Konumlandırma

 


Bu bölümde, tüm yeni şampiyonların kısa bir özetini vereceğiz. 

 


Konumlandırma Anahtarı

 


Burada kullanacağımız terminoloji Ön Hat, Orta Hat ve  Arka Hat olacak.

 

 

 

 

Bu anahtarı takiben, şampiyonların genel olarak yerleştirilmesi gereken sıraları anlayabileceksin.

 

 


1-Maliyet Şampiyonları

 


Brand - Ejder Ruhlu + Mage

 

 


İlk İzlenimler: Brand, 1 maliyet birimi için iyi bir yeteneğe sahiptir ve geç bir oyun taşıma için iyi bir eşya sahibi olabilir. Ayrıca Aurelion Sol ile iyi bir sinerjisi var, çünkü ikisi de Ejderha Mage'si.


Konumlandırma:  Arka Hat


İpuçları:  Brand oyunun ilerleyen safhalarında iyi hasar vermeyebilir, ancak yeteneği, hedeflediği kişi olduğu için, yüksek saldırı hızına sahip düşmanlara karşı tutunabilir. 

 

 


Nasus - Ulvi + Sömürücü

 

 


İlk İzlenimler: Nasus'un Wither yeteneği oldukça güçlüdür, ancak her zaman istediğiniz hedefe uygulanmayabilir. Muhtemelen o, bir düşman cephesi birimine ateş etmez. Bu yüzden büyük olasılıkla kalan düşmanlardan hangisine saldıracağı sorusunun yanıtı “rastgele” olacaktır.


Konumlandırma: Ön Hat


İpuçları: Nasus, karmaşık bir birim değildir ancak oyunun erken safhalarında, ön cephe birimleri çarpıştığında muhtemelen düşman arka hat birimlerini kullanmak faydalı olabilir.

 

 


Tristana - Ejder Ruhlu + Keskin Nişancı

 

 


İlk İzlenimler:  Yeteneği ile çok hızlı saldırır ve bu da Ejder Ruhlu özelliğini etkinleştirir.


Konumlandırma:  Arka Hat


İpuçları: Tristana'yı taşıma olarak çalıştırıyorsanız, Ejder Ruhlu güçlendirmesini aldığından emin olmak isteyeceksiniz. Ejder Ruhlu birimleriniz arasında en yüksek sağlığa sahip değilse diğer Ejder Ruhlu birimlerinizin güçlendirmeyi alabilmesi için hızla ölmesini isteyeceksiniz.

 

 


2-Maliyet Şampiyonları

 


Braum - Ejder Ruhlu + Öncü

 

 


İlk İzlenimler:  Braum'un yeteneği, ekibinizi birçok hasardan koruyabilmesi açısından çok benzersizdir. En güçlü takımların çoğunda en az bir menzilli taşıma bulunur. Braum'un kalkanı açıkken, menzilli saldırılar ve yetenekler çok az hasar verir.


Konumlandırma: Ön Hat


İpuçları: Braum'u konumlandırmak, düşmanlardan menzilli saldırıları ve yetenekleri engellemesini istediğiniz için çok daha önemlidir. Onu öne koymak basit bir çözüm ancak aynı zamanda önemli yetenekleri engellediğinden emin olmak istersiniz. 


Lol Rp Satın Al

 

 


Nautilus - Şöhretli + Öncü

 

 


İlk İzlenimler: Nautilus geri geliyor ve yeteneği oldukça iyi. Yakın dövüş birimlerine karşı, sürekli olarak düşmanları devireceği için yeteneği son derece güçlü olabilir. Ancak menzilli olan düşmanlara karşı biraz cansız olabilir.


Konumlandırma: Ön Hat


İpuçları: Nautilus'u en büyük düşman kümesinin olduğu yere yerleştirmek isteyeceksiniz. Bu şekilde, eğer oyuncu seçebiliyorsa birden fazla düşmanı devirebilir.

 

 


Rakan - Kadim Orman + Muhafız

 

 


İlk İzlenimler:  Rakan, eskisinden biraz farklı bir yetenekle geri dönüyor. Yeteneği 2 maliyetli bir birime çok fazla fayda sağlıyor. Bu yüzden muhtemelen oyunun başlarında ve ortasında kullanmak için güçlü bir birim olacak.


Konumlandırma: Ön Hat


İpuçları: Rakan, saldırı menzilindeki en uzaktaki düşmana atılır. Bu nedenle, onu düşmanın taşıdığı tarafa yerleştirmeyi deneyin. Bu, yeteneğinin düşmanın taşıdığı yere doğru atılma ve onu birkaç saniyeliğine CC yapma olasılığını artıracaktır.

 

 


Vladimir - Çağrıcı + Sömürücü

 

 


İlk İzlenimler:  Vladimir'in yeteneği çok basit ve çok özel olmasa da genel olarak Sömürücülerin ilginç potansiyeli var. Tüm takıma can çalma hakkı vermek oldukça güçlü bir yetenektir. Bu nedenle yeteneği biraz zayıf olsa bile özelliği potansiyel olarak bunu telafi edebilir.


Konumlandırma: Orta Hat


İpuçları: Vladimir büyük olasılıkla bir takım kompozisyonunda ana taşıyıcı olmayacaktır. Bu yüzden onu ana taşıyıcılarınız için koruma amacıyla kullanmak üzere panonun ortasına koyabilirsiniz.

 

 


3-Maliyet Şampiyonları

 


Darius - Ganimetçi + Biçici

 

 


İlk İzlenimler: Darius, her zamanki smaç becerisiyle geri dönüyor. Altın biriktirmek için Ganimetçi özelliğine sahip olduğu için bu sefer çok benzer bir durum olabilir ve Samira, Darius ile Biçici sinerjisini paylaşan 5 maliyetli bir birimdir.


Konumlandırma: Ön Hat / Orta Hat


İpuçları: Darius öne doğru daha iyi performans gösterir ancak onun birincil olmasını istemezsiniz. Onu ön veya orta hatta yerleştirebilirsiniz.

 

 


Neeko - Şöhretli + Mistik

 

 


İlk İzlenimler: Neeko'nun ilginç bir potansiyeli var. Şöhretli bonuslar oldukça iyi ve Mistik bir özelliğe sahip olmak; Ahri'nin yerine Neeko'nun gelebileceği anlamına geliyor.


Konumlandırma: Arka Hat


İpuçları: 3 Şöhretli birimin hepsine uyması zor olabilir çünkü Dövüşçü ve Öncüleri genellikle aynı takıma dahil edilmezler. Muhtemelen Cho'Gath veya Nautilus'u çalıştırmak ile bir Seçilmiş Şöhretli kullanmak arasında karar vermeniz gerekecek. Üçünü birden çalıştırabilir ve sinerjilerden birini kullanmayabilirsiniz ancak bunu yalnızca Şöhretli bonuslar yeterince güçlüyse işe yarar.

 

 


Shyvana - Ejder Ruhlu + Dövüşçü

 

 

 

İlk İzlenimler:  Shyvana dönüşüm yeteneğiyle geri döndü ve oyuncuların onu nasıl kullandığını görmek ilginç olacak. Ejder Ruhlu kompozisyonları için pek çok taşıma seçeneği vardır. Bu nedenle 3 maliyetli bir birime yatırım yapmak en iyi seçenek olmayabilir. Dövüşçü kompozisyonlarında kesinlikle güçlü bir eklenti olacak, ancak yatırım yapmaya değecek kadar hasar vermeyebilir.


Konumlandırma: Ön Hat


İpuçları:  İlginçtir ki, Shyvana dönüştüğünde hedefinden uzaklaşacaktır. Bu da onu öne yerleştirip tehlikeden uzaklaşmasına izin verebileceğiniz anlamına gelir.

 

 


Sivir - Çağrıcı + Keskin Nişancı

 

 


İlk İzlenimler:  Keskin Nişancılar zaten çok saldırgan birimlerdir ve Sivir onlara daha da fazla hücum desteği veriyor. 


Konumlandırma:  Arka Hat


İpuçları:  Sivir, her ikisi de Çağrıcı Keskin Nişancı olduğu için Jhin'e çok benzer bir rol oynar. Bu, kompozisyonların muhtemelen daha önce olduğu gibi karışıda Dusk olmadan çok benzer şekilde oynayacağı anlamına geliyor.

 

 


4-Maliyet Şampiyonları

 


Aurelion Sol - Ejder Ruhlu + Büyücü

 

 


İlk İzlenimler:  Aurelion Sol'un yeteneği bana oldukça güçlü görünüyor. Ahri'nin yeteneği büyük ölçüde düşmanları tek bir vurmaya dayanırken Aurelion Sol'un büyücü özelliğine büyük bir faydası var. İki kez kullanıldığında, yeteneği ikinci seferde daha fazla hasar verir. Bu, Mage 3'ten gelen hasar azaltımını daha az fark edilir hale getirir ve Mage 5 ve 7'den gelen bonusu oldukça güçlü kılar.


Konumlandırma: Arka Hat


İpuçları: Aurelion Sol en uzaktaki düşmana doğru atılacak, bu yüzden haritanın köşelerine yerleştirilmesinde fayda var. Bu şekilde Aatrox'a duyarlı olabilir. Bu yüzden onu nereye yerleştirdiğinize dikkat edin.

 

 


Cho'Gath - Şöhretli + Dövüşçü

 

 


İlk İzlenimler:  Cho'Gath'ın yeteneği çok güçlü ve Şöhretli yeteneği çok güçlü görünüyor. Şöhretli ile ilgili temel sorun ise hepsini bir takıma sığdırmanın zor olabileceğidir. Yine de eğer onun Şöhretli yeteneği yeterince güçlüyse oyuncular onu çalıştırmanın bir yolunu bulacaktır.


Konumlandırma: Ön Hat


İpuçları: Genellikle Cho'Gath'in hızlı bir şekilde kullanması için çok fazla hasar almasını istersiniz. Bu nedenle en önde kalarak takımın ana tanklarından biri olmasını istiyorsunuz.

 

 


Kayle - Ulvi + İnfazcı

 

 


İlk İzlenimler:  Kayle, 3. Setteki en iyi taşıyıcılardan biriydi ve 4. Sette de çok güçlü olması çok olası. Ancak, 3. Sette saldırı hızına büyük ölçüde yardımcı olan Kılıç Ustası özelliğine sahipti. Bu Sette, Ulvi özellik de oldukça güçlüdür ancak onun adına uyup uymadığını göreceğiz.


Konumlandırma: Arka Hat 


İpuçları:  Oyuncuların hangi öğeleri almaya karar verdiklerini görmek ilginç olacak ancak Set 3'teki görünümüne çok benzediğinden oyuncular muhtemelen eskisi gibi benzer öğeler kullanacaklar.

 

 


Olaf - Ejder Ruhlu + Biçici

 

 


İlk İzlenimler: Olaf, yeteneği kalabalık kontrolüne karşı bağışıklık kazanmasına izin verdiği için her zaman kullanımı eğlenceli bir birimdi. Özelliği aynı zamanda ona hayat çalma imkanı verir ve bu da onu etrafta inşa etmesi için oldukça çekici kılar. Ejder Ruhlu, Olaf ve Aurelion Sol gibi taşıma seçenekleriyle oldukça güçlü bir sinerji gibi görünüyor.


Konumlandırma: Ön Hat


İpuçları: Çoğu oyunda Olaf'ın öne doğru olmasını istersiniz ancak erkenden çok fazla hasar almasını ya da oyuncu seçmeden önce CC'lenmesini istemezsiniz. Bunun olmasını önlemek için onu daha fazla kenara çekebilirsiniz. Onu düşmanlardan güvenli bir mesafede tutmak için Rapid Firecannon gibi bir eşya da kullanabilirsiniz.

 

 


Tryndamere - Cengaver + Düellocu + Biçici

 

 


İlk İzlenimler: Tryndamere, onu hem güçlü hem de esnek yapan üç özelliğe sahiptir. Yeteneği oldukça güçlüdür, ancak düşmanlara doğru dönerek tehlikeye girebilir. Hasar çıkışı yeterince güçlüyse mükemmel bir taşıma yapacaktır.


Konumlandırma: Ön Hat


İpuçları: Tryndamere en büyük düşman kümesine doğru dönüyor. Bu yüzden kesinlikle tehlikede olacak. Dövüşlerde anında ölmemesini sağlamak için saldırgan öğeleri ve savunma öğelerini dengelemeye çalışın.

 

 


Xayah - İnfazcı + Kadim Orman + Muhafız

 

 


İlk İzlenimler: Xayah, onu esnek bir taşıma yapan üç özelliğe sahip başka bir taşıma. League of Legends'da, Xayah'ın ultisi, herhangi bir yeteneği atlatabileceğiniz veya onunla saldırabileceğiniz için çok güçlüdür, ancak TFT'de tutarsız olabilir. İstediğin zaman kullanamayacaksın ama Assassins gibi birimlerden aggro düşürmek güçlü bir savunma hamlesi olabilir.


Konumlandırma: Arka Hat 


İpuçları: Yeteneğini kullanmanın ne kadar sürdüğüne bağlı olarak, Xayah, etrafında korumaya ihtiyaç duymayan bir arka hat taşıyıcısı olabilir. Yetenek kullanımı yeterince uzunsa, düşmanları onu öldürmeden önce düşmanlarından güvenilir bir şekilde aggro düşürebilir.

 

 


5-Maliyet Şampiyonları

 


Ornn - Demirci + Mufafız  + Öncü

 

 

 

İlk İzlenimler: Ornn oyunu potansiyel olarak büyük bir şekilde değiştirebilir. 


Konumlandırma: Ön Hat


İpuçları: Ornn'un yeteneğiyle en uzaktaki düşmanı hedef aldığını unutmayın. Onu bir cephe birimi olarak kullanabilirsiniz. Onu düşman takımın veya ana taşıyıcılarının ters tarafına doğru hareket ettirmek isteyebilirsiniz.

 

 


Samira - Korkusuz + Keskin Nişancı + Biçici

 

 


İlk İzlenimler:  Samira kesinlikle son derece güçlü bir geç oyun taşıma potansiyeline sahiptir. Biçici ile halihazırda can çalma var; bu nedenle Hextech gibi bir eşya, daha fazla hasara ihtiyaç duyarsa boşa harcanabilir. Korkusuz özelliği ve yeteneği, benzersiz bir birim oluşturmak için bir araya geliyor.


Konumlandırma: Arka Hat


İpuçları: Onunla oyunda oynamadan tam olarak anlamak biraz zor. Kesin olan şey, sürekli olarak haritada dolaşacağıdır. 

 

 


Swain - Ejder Ruhlu + Sömürücü

 

 


 
İlk İzlenimler:
 Swain, özelliklerinin bir parçası olarak can çalma potansiyeline sahip. Hextech gibi bir eşyaya ihtiyacınız olmayabilir.


Konumlandırma: Ön Hat


İpuçları: Swain önceki görünümleri gibiyse yeteneği Guardian Angel'ın diriliş animasyonunda gösterilecek. Durum bu değilse başka savunma öğeleri ve hatta bir saldırı öğesi oluşturmaya çalışmalısınız.

 

 

Artık hazırsın! Zaman, bilgi ve taktikleri Canavarlar Festivali'ne uyarlama zamanı!

 

Keyifli oyunlar dileriz. 

 

 

Canavarlar Festivali'nde fırtına gibi esmek ve önüne geleni kesmek için 14 yıllık GameSatış güvencesiyle en ucuz RP alabilirsin!


Lol Rp Satın Al