knight-online-haberleri
Knight Online Haberleri
pubg-mobile-haberleri
Pubg Mobile Haberleri
valorant-haberleri
Valorant Haberleri
league-of-legends-haberleri
League of Legends Haberleri
cs-go-haberleri
CS:GO Haberleri
metin2-haberleri
Metin2 Haberleri
black-desert-haberleri
Black Desert Haberleri
diger-oyun-haberleri
Diğer Oyun Haberleri
PURPLE MUFFİN PURPLE MUFFİN @editor
Pubg Mobile Tüm Rütbeler Nelerdir? 2022 Güncel Rank Sistemi
Bu Haberi 31857 Kişi Okudu

Pubg Mobile Tüm Rütbeler Nelerdir? 2022 Güncel Rank Sistemi

Dünya genelinde en sevilen oyunlardan bir tanesi olan Pubg, mobile üzerinden de oynanabilmektedir. Pek çok insan, oyun kapsamında Pubg mobile rütbeler nelerdir sorusu dahilinde araştırma yaparak oyunda yer alan rütbeler ve özelliklerini öğrenmeye çalışmakta ve oyunda hayatta kalmanın yollarını bulmaya çalışmaktadır.

 

Bilindiği üzere her bir oyun, farklı özelliklere sahiptir ve oyun dahilinde bulunan her bir özellik ve işlev ile ilgili bilgi sahibi olunması, oyunun başarılı bir şekilde oynanmasını olanaklı hale getirmektedir. Pubg oyununu çok daha keyifli ve sistemli oynamak isteyen kişiler, oyunla ilgili pek çok konuyu derinlemesine araştırmaktadır. Oyuncular tarafından merak edilen konulardan biri, pubg mobile kademeler nelerdir sorusudur. Peki ama Pubg mobilde bulunan rütbe sistemi nedir ve sistem dahilinde bulunan rütbeler nelerdir?


Pubg Uc Satın Al

 

Pubg Mobile Rütbe Sistemi Nedir?

 

Oyunun zevkli bir şekilde oynanmasını olanaklı hale getiren ve rekabeti arttıran pubg mobile rank sistemi, farklı değerlere sahip rütbelerden meydana gelmektedir. Rank (rütbe) sisteminin artması ile birlikte oyuncular zorlu rakipler ile karşı karşıya gelmekte ve oyunlar zorlaşmaktadır. Bu özelliklerinden ötürü rütbe sisteminin oyuna eğlence kattığını ve aksiyonu arttırdığını söylemek olanaklıdır. Pubg Mobile kategorisinde yer alan Pubg Mobile Boost kategorisinde yer alan ilanları inceleyerek, dilediğiniz rütbeye kolayca ulaşmanızı sağlayacak olanı satın alabilirsiniz.

 

 pubg mobile rank

 

 

Pubg Mobile Rütbe Sistemi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

 

Rütbe sistemi ile ilgili bilinmesi gereken pek çok detay bulunmakta olup konu hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak, oyunda profesyonel bir şekilde bulunulmasını olanaklı hale getirmektedir. Pubg mobile rütbeler ile alakalı önemli hususları genel hatlarıyla şu şekilde sıralayabiliriz:

 

 • Oyuncular, oyun dahilinde kazanım elde ederek rütbelerini arttırabilmektedir.
 • Oyuncuların içerisinde bulundukları oyunları kazanması sonrasında kademe puanları açıklanmakta olup bu puan, oyundaki sıralamaya göre belirlenmektedir. 
 • Rütbe atlayan oyuncular, bir öncekinden çok daha zor bir oyun ve rakip ile karşılaşmaktadır.
 • Oyunların zorlaşması, oyuncuların da büyük bir rekabet içerisinde olmasına neden olmaktadır.
 • Yüksek dereceler elde edebilen oyuncular, yüksek rütbeleri elde etme konusunda avantajlı bir konuma sahip olmaktadır.
 • Rütbeler, sahip oldukları değer ve özelliklere göre bir sıralama dahilinde yer almaktadır.
 • Oyunda 8 farklı rütbe bulunmakta olup rütbelerin özellikleri değişiklik göstermektedir.

 

Yukarıdaki gibi sıralanabilen özelliklerin her biri, pubg mobile rank kasma kapsamında değerlendirilebilmektedir. Oyunu çok daha eğlenceli ve keyifli bir şekilde oynanmasını mümkün kılan rütbe sistemi, pek çok oyuncunun beğendiği özelliklerden biridir ve oyuncular, yüksek puanlı rütbeyi alabilmek adına mücadele içerisinde yer almaktadır.

 

Pubg Mobile Rütbe Sistemi Puanları Nelerdir?

 

Bilindiği gibi sistemde bulunan rütbeler, çeşitli puanlara sahiptir ve bu puanlar, ilgili rütbenin değerini de belirlemektedir. Pubg mobile rütbe puanları ve rütbelerin özelliklerini şu şekilde sıralayabiliriz:

 

 • Bronz Rütbesi: 1200-1699
 • Gümüş Rütbesi: 1700-2199
 • Altın Rütbesi: 2200-2699
 • Platin Rütbesi: 2700-3199
 • Elmas Rütbesi: 3200-3699
 • Taç Rütbesi: 3700-4199
 • As Rütbesi: İlk 500 oyuncu bu rütbeye ulaşabilmektedir. Rütbe, günlük olarak 00.00’da sıfırlanmaktadır.
 • Fatih Rütbesi: İlk 500 oyuncu Fatih rütbesine ulaşabilmekte olup rütbe, günlük olarak 00.00’da sıfırlanmaktadır.

 

Oyunda yer alan rütbelerin tamamı bu şekildedir ve rütbelerin puanları birbirinden farklılık göstermektedir. 


Pubg Uc Satın Al

 

Pubg Mobile Rütbeler Nelerdir?

Rekabet ortamının artmasını ve oyunun keyifli bir şekilde oynanmasını olanaklı hale getiren rütbeler, birçok insan tarafından merak edilmekte olup oyuncular, oyuna dahil olmadan önce konu ile ilgili birçok araştırma yapmaktadır. Pek çok oyuncu tarafından merak edilen konulardan biri Pubg mobile rütbe alma olarak ön plana çıkmaktadır. 

 

Daha önce de belirttiğimiz üzere rütbe alınabilmesi için gerekli oyunların başarılı bir şekilde tamamlanması gerekir. Oyunlarda başarı kazanan kişiler, günlük sıralama dahilinde rütbelerinin değiştiğini fark edebilir. Sistemde puan sıralamasına göre aşağıdan yukarıya rütbeler genel olarak şu şekildedir: Bronz, gümüş, altın, platin, elmas, taç, as, fatih. Rütbelerin her biri, Pubg mobile rütbe kademeleri dahilinde sıralanmakta ve farklı özellikler ile sistemde bulunmaktadır.


 

pubg mobile bronz

 

Bronz Rütbe

En alt kademede bulunan Bronz Rütbe, oyuncuların ilk maçlarını tamamlaması ile birlikte sahip olabildikleri rütbedir. Sahip olduğu puan, 1200-1699 aralığındadır. Rütbenin, Bronz V’ten başlayıp Bronz I’ a kadar kademeleri bulunmaktadır. Yeni başlamış oyuncuların büyük bir kısmı Bronz Rütbesine sahiptir ve farklı oyunları kazanmaları durumunda rütbelerini arttırma şansı elde etmektedir. Bu aşamada bulunan oyuncuların, Pubg’yi tanımaları ve ekipmanlar ile ilgili bilgi toplaması, oyunun işleyişinde sorun yaşamamak adına oldukça önemlidir.

 

 

pubg mobile gümuş

 

Gümüş Rütbe

Gümüş Rütbe, Bronz Rütbeden sonra gelen ve oyuncuların farklı oyunları kazanması ile elde ettikleri rütbelerden biridir. pubg mobile rank nasıl atlanır? Sorusu kapsamında oyuncular farklı oyun ve rakipler ile karşılaşıp başarı kazandıklarında Bronz Rütbeden Gümüş Rütbeye geçiş yaşamaktadır. Gümüş V’ten başlayıp Gümüş I’e kadar farklı kademelere sahip olan Gümüş Rütbe, oyuncuların silahları öğrenmesi adına oldukça önemli bir rütbe olarak bilinmektedir.

 

 

pubg mobile altın

 

Altın Rütbe

Altın Rütbe, Gümüş I’den sonra gelen rütbe türüdür ve rütbe sıralamasında 3. sırada yer almaktadır. Altın V’ten Altın I’e kadar olacak şekilde 5 farklı aşamayı bünyesinde barındıran Altın Rütbe, oyuncuların yavaş yavaş iyi bir oyuncu olduğu anlamına gelmektedir. Pubg mobile rütbeler sıralaması kapsamında üçüncü sıraya sahip olan Altın Rütbe, gerçek oyuncular ile karşı karşıya gelinmeye başlanan bir rütbedir. 

 

Daha önceki rütbelerde bot oyuncularla bir arada bulunmakta idi fakat bu aşama, oyunun keyfinin yaşanmaya başladığı aşamalardan biri olarak bilinmektedir. Bu rütbede iken oyuncuların oyun sesleri ile konumlarına dikkat etmeleri ve bu konuda pek çok hususu öğrenmesi gerekmektedir. Silah seslerinin tanınması ve rakiplerin hangi silahları ellerinde bulundurduğunun bilinmesi kritik öneme sahiptir.

 

 

pubg mobile platin

 

Platin Rütbe

Altın I’den sonra gelen Platin Rütbe, diğer rütbelerde olduğu gibi Platin V’ten başlayıp Platin I’e kadar 5 farklı aşamaya sahiptir. Bu rütbede olan bir oyuncunun deneyimi bir hayli artmıştır. Bu nedenle oyuncu, botlarla karşılaşma sıklığının azaldığını fark edecektir. Bu aşamada iken çevre sıkı bir şekilde kontrol edilmeli ve çimenlere iyice bakılmalıdır. Birkaç silah üzerinden profesyonelleşmek ve aynı silahlarla denemeler yapmak oldukça önemlidir.

 

 

pubg mobile elmas

 

Elmas Rütbesi

Elmas Rütbesi, Pubg mobile rütbeler kapsamında yer alan bir diğer rütbedir ve rütbenin puanı oldukça yüksektir. Elmas V’ten başlayarak Elmas I’e kadar 5 farklı aşamaya sahip olan rütbe, oyuncuların belirli konularda uzmanlaşmış olmasını zorunlu kılmaktadır. Oldukça önemli rütbelerden biri olduğu için bu aşamaya gelen oyuncunun, Pubg’ye hakim olmaya başladığını ifade etmek olanaklıdır. Elmas Rütbesinde bulunan bir oyuncunun, oyun mekaniklerini çok daha fazla kullanması gerekmektedir. Sis, flash, el bombası vb. eklentilerin oyuna dahil edilmesi bir sonraki rütbeye çok daha kolay bir şekilde ulaşılmasını mümkün kılar.

 

 

pubg mobile taç

 

Taç Rütbesi

Taç V’ten Taç I’e kadar 5 farklı kademeye sahip olan Taç Rütbesi, çok yetenekli ve başarılı oyunculardan meydana gelmektedir. Yüksek rütbelere sahip olmak isteyen oyuncuların çok daha fazla pratik yapması ve gelişim göstermeleri gerekmektedir. Pubg mobile rütbe yükseltme konusunda gerçekleştirilen pratikler, oyuncunun Pubg’ye daha fazla hakim olmasını mümkün kılmaktadır. Oyun mekaniklerinin derinlerine inilmesi ve risk alınması gerekmekte olup bu adımlar üzerinden bir diğer rütbeye ulaşmak olanaklıdır.

 

 

pubg mobile as

 

As Rütbesi

Taç I’den sonra gelmekte olan As Rütbesi, herhangi bir aşamaya sahip değildir. Pubg mobile As Rütbesi, yetenekli ve başarılı oyuncuların yer aldığı bir rütbedir. Topladığı eşyalarını akıllıca kullanabilen oyunculardır. Bu rütbede bulunan bir oyuncunun düşmemek adına oldukça dikkatli ve profesyonel bir şekilde oynaması gerekmektedir.

 

 

pubg mobile fatih

 

Fatih Rütbesi

Fatih Rütbesi, en üst düzey rütbe olarak bilinmekte olup bu rütbeye çıkan oyuncuların sayısı bir hayli azdır. Bölgedeki en iyi 500 kişi, fatih rozetine sahip olmaktadır.

 

 

Rütbelerin Süresi Nedir?

Rütbelerle ilgili pek çok oyuncu, farklı sorular üzerinden araştırmalar yapmakta olup bu soruların her biri, oyunun çok daha iyi anlaşılmasını olanaklı hale getirmektedir. Pubg mobile ne zaman sıfırlanacak sorusu, birçok oyuncunun merak ettiği konulardan bir tanesi olarak ön plana çıkmaktadır. Oyuncuların içerisinde bulundukları sezon boyunca rütbe sürelerine sahip olduklarını belirtmek olanaklıdır. 


Pubg Uc Satın Al

Pubg Mobile Tüm Rütbeler Nelerdir? 2022 Güncel Rank Sistemi Sıkça Sorulan Sorular

PUBG As kaç kademe?

PUBG Mobile’da AS rütbesinde bir kademe bulunmaz. Pubg Mobile’da 8 çeşit rütbelerden yalnızca Bronz, Gümüş, Altın, Platin, Elmas, Taç rütbelerinin hepsine 5'er adet kademe bulunur. As ve Fatih rütbelerinde ise kademe bulunmaz. En yüksek iki rütbe olarak kabul edilen As ve Fatih rütbelerine oynadığınız sunucuda belli sıralamada yer alarak sahip olabilirsiniz. 

PUBG Mobile as kaç yıldızda Fatih olunur?

Pubg Mobile’da Fatih rütbesine çıkabilmeniz için ilk 500 oyuncu arasına girmeniz gerekmektedir. Her maç sonrası kazanılan puanları, 4199 puanı geçmeniz halinde As rütbesine sahip olursunuz. Fatih olmak için ise oynadığın sunucuda ilk 500 sıralamasına girilmesi gerekmektedir. PUBG Mobile as kaç yıldızda Fatih olunur sorusunu bu şekilde yanıtlayabiliriz.

PUBG Altın 1 den sonra ne gelir?

Pubg Mobile Altın 1 rütbesinden sonra, Platin rütbesi gelir. Kullanıcıların merak ettiği sorulardan biri olan PUBG Altın 1 den sonra ne gelir sorusunun yanıtı olarak Pubg Mobile Platin rütbesi, 5 aşamadan oluşmaktadır. Altın 1 sonrasında, Platin 5 Rütbesine yükselinir. 2699 Puanını geçmeniz halinde Platin rütbesine yükselip, 2700 ile 3199 puanları arasında Platin rütbesinde yer alırsınız.