knight-online-haberleri
Knight Online Haberleri
pubg-mobile-haberleri
Pubg Mobile Haberleri
valorant-haberleri
Valorant Haberleri
league-of-legends-haberleri
League of Legends Haberleri
cs-go-haberleri
CS:GO Haberleri
metin2-haberleri
Metin2 Haberleri
black-desert-haberleri
Black Desert Haberleri
diger-oyun-haberleri
Diğer Oyun Haberleri
PURPLE MUFFİN PURPLE MUFFİN @editor
Valorant 3.10 Güncellemeleri ve Chamber Oyunda!
Bu Haberi 502 Kişi Okudu

Valorant 3.10 Güncellemeleri ve Chamber Oyunda!

Valorant 3.10 yama notları nihayet yayınlandı Valorant 3.10 güncellemesi ile merakla beklenen yeni gözcü ajan Chamber ve Magepunk silah kaplama seti oyunda yerini aldı. Valorant 3.10 yama notları; silah, ajan, rekabet güncellemelerini ve sistem güncellemelerini içeriyor.


Valorant VP Satın Al


Yeni ajan gecikmesinin ardından Chamber oyuna eklendi.  Ayrıca, Valorant dereceli sıraya tüm kademeler için 5'li hazır grup oluşturma özelliği oyuna geri geldi. Fakat beş kişilik grup içinde kimin ne kadar kademe puanı kazanacağına dair bazı şartlar bulunuyor.


Valorant 3.10 Yama Notları


Valorant Ajan Güncellemeleri


Chamber


Yeni Gözcü ajan 3.10 güncellemesiyle oyuna geldi. Chamber’ın yeteneklerini incelemek için aşağıdaki haberimize göz atabilirsiniz.


Valorant Yeni Ajan Chamber ve Yetenekleri Belli Oldu!
Valorant yeni ajanı Chamber açıklandı. Valorant yeni ajan Chamber lakabıyla "DeadEye" Valorant yeni güncelleme ile birlikte oyunda yerini alacak. Chamber'ın yetenekleri ve ultisi neler olacak? Detayları sizler için derledik!


Valorant Rekabet Güncellemeleri


Dereceli sırada tüm kademeler için 5'li hazır grup imkânı


İkincil hesapları azaltmak amacıyla dereceli sıradaki 5'li hazır grupların tüm kademe kısıtlamaları kaldırıldı. Eldeki verilerden görüldüğü üzere oyuncuların ikincil hesaplar açmasının en yaygın nedeni mevcut kademe kısıtlamalarına takılmadan arkadaşlarıyla birlikte oynamak istemeleri. 5'li hazır gruplar özelinde bu kısıtlamaların kaldırılması, daha küçük hazır gruplarla ilgili dereceli sıra kısıtlamalarına takılmadan arkadaşlarınızla birlikte oynayabileceğiniz anlamına geliyor.


5'li hazır grupla oynarken şunlarla karşılaşabilirsiniz:


Gruptaki herkes Elmas 2 veya altındaki bir kademedeyse,

 

 • Takımınızı sadece benzer bir ortalama MMR değerine sahip başka bir hazır 5'li grupla eşleştireceğimiz için sırada bekleme süresi artabilir.
 • Mevcut kademe kısıtlaması kurallarına tabi olmadan 5'li hazır bir grupla oynarken kademe puanı kazanma ve kaybetme oranlarınız azalacak. Kazanacağınız kademe puanı oranı hazır grubun içindeki kademe farkına bağlı olacak.
 • 4 tane arkadaşınızla hazır grup kurdunuz diyelim. En düşük kademedeki oyuncu Gümüş 1'deyken en yüksekteki oyuncu Platin 1'de olsun. En yüksek ve en düşük kademedeki oyuncular arasındaki fark, standart grup kısıtlamalarının 1 kademe dışında olduğu için takımınız %50 daha az kademe puanı kazanır.
 • Aynı gruptaki bir arkadaşınız çıkmış ve onun yerine Bronz 1'den başka bir arkadaşınız gelmiş olsun. Bu durumda, kademe farkı standart grup kısıtlamalarının 4 kademe dışında kalır. Bunun sonucunda takımınız %75 daha az kademe puanı kazanır.


Grubunuzdaki bir veya daha fazla kişi Elmas 3 veya üstündeki bir kademedeyse,

 

 • Sırada bekleme süreniz çok değişiklik gösterebilir. Hatta, benzer bir MMR değerine sahip 5'li bir hazır grupla eşleştirileceğiniz için sırada bekleme süreniz ciddi anlamda artabilir.
 • Minimum düzeyde bu kademelerdeki oyuncular da dahil olmak üzere 5'li hazır gruplardaki herkes %50 daha az kademe puanı kazanır ve kademe arasındaki farka bağlı olarak %90'a kadar daha az kademe puanı kazanılabilir.
 • Hazır grubunuzdaki 4 kişi Ölümsüzlük kademesinde, 1 kişiyse Elmas 2 kademesinde olsun. Kademe farkından dolayı tüm takım %75 daha az kademe puanı kazanır veya kaybeder.
 • Elmas 2'deki arkadaşınız Elmas 3'e çıkana kadar kastınız diyelim. Takımdaki herkes %50 daha az kademe puanı kazanır veya kaybeder. Bunun sebebi Elmas 3 ve üzerindeki 5'li hazır gruplara uygulanan kısıtlamadan kaynaklıdır.


Grubunuzdaki bir veya daha fazla kişi Radyant'ta olduğunda,

 

 • Elmas 3 ve üzerindeki takımlarda olduğu gibi benzer MMR değerine sahip başka bir 5'li hazır grupla eşleştirileceğiniz için bekleme süresi çok fazla uzayabilir.
 • Minimum düzeyde bu kademelerdeki oyuncular da dahil olmak üzere 5'li hazır gruplardaki herkes %75 daha az kademe puanı kazanır. Radyant kademesinin altındaki oyuncularla oynamak otomatik olarak potansiyel kademe puanı kazancınızı %90 azaltır.


5'li hazır gruplara yönelik değişikliğin yanı sıra rekabet sırasındaki 4'lü grupları tamamen kaldırılıyor. Bu tarz gruplar genelde geride kalan tekli oyuncunun normale oranla çok daha kötü bir deneyim yaşamasına sebep oluyor. Bu seçeneği kaldırarak zararlı davranışlara yönelik raporları ciddi oranda azaltılacağı düşünülüyor.


Valorant VP Satın Al


Valorant Espor Özellikleri

 

 • Gözlemciler Minimal Yayın Arayüzü'nü kullanırken, ajan simgelerinin aynı ajanın üstünde takılmasına sebep olan sorun çözüldü.
 • Gözlemcilere artık saldıranlar ve savunanlar için farklı arayüz renkleri görünecek.
 • Saldıranların yetenekleri kırmızı renkte, savunanlarınkiyse mavi renkte olacak.
 • Artık hangi oyuncunun gözlemcinin odağında olduğunun görünmesi adına mini haritadaki oyuncu simgelerinin etrafında sarı çerçeve görünecek.


Hatalar


Oyun Sistemi

 

 • Saniyede 128 kare hızıyla oyunu oynadığınız sırada paket gönderi oranının 128 FPS sınırının altına düşmesine sebep olan ağ/simülasyon tik senkronizasyonu sorunu çözüldü.
 • İstemcinin yüksek kare hızında çalıştığı durumlarda sunucu oyuncunun girdisini uygulayana kadar birkaç milisaniyelik bir gecikmeye sebep olabiliyordu.


Sosyal

 

 • Zaten davet etmiş olduğunuz oyuncuları lobide tekrar davet edebilmenize imkân tanıyan sorunlar çözüldü.


Espor Özellikleri

 

 • Gözlemcinin mini haritayı yakınlaştırma özelliğinin çalışmamasına sebep olan bir hata giderildi.
 • Koçların kısayol tuşlarını kullanarak oyunu bir oyuncunun yerleştirdiği cihazın (Cypher'ın Gizli Kamera'sı, Skye'ın Av Peşinde'si veya Sova'nın Baykuş Dron'u) gözünden görememesine sebep olan bir hata giderildi.
 • Shift'e bastıktan sonra bir oyuncunun numarasına basıldığında, o oyuncu zaten o anda seyrediliyorsa doğru sinematik kameraya geçiş yapılmamasına sebep olan bir hata giderildi.


Valorant MagePunk 2.0 Koleksiyonu


Valorant 3.10 güncellemesi ile birlikte Valorant Magepunk 2.0 Koleksiyonu oyuna dahil oluyor. Magepunk koleksiyonunda Guardian, Sheriff, Ares, Operator ve Magepunk Shock Gauntlet bıçak yer alıyor. Vandal ve Phantom bu koleksiyonda bulunmayacak. Magepunk 2.0 Koleksiyon silahlarını oyun içi mağazadan satın almak için hemen VP satın al!


Magepunk 2.0 Koleksiyon fiyatı 7100 VP fiyatında mağazada. Silahları tekli olarak satın almak isterseniz,

 

 • Magepunk Sheriff tek fiyatı - 1775 VP
 • Magepunk Ares - 1775VP
 • Magepunk Guardian - 1775VP
 • Magepunk Operator - 1775 VP
 • Magepunk Şok Eldiveni - 3550 VP

 


Valorant Magepunk 2.0 Koleksiyon

Valorant 3.10 Güncellemeleri ve Chamber Oyunda! Sıkça Sorulan Sorular

Valorant 3.10 güncellemesi ne zaman?

Valorant 3.10 güncellemesi, 17 Kasım'dan itibaren oyunda.

Magepunk 2.0 koleksiyonu kaç vp?

Magepunk 2.0 koleksiyon fiyatı 7100 VPMagepunk 2.0 koleksiyonundaki sheriff, ares, guardian, operator ve bıçağı tek tek almak isterseniz fiyatları 1775 VP ile satın alabilirsiniz.

Valorant Magepunk 2.0 koleksiyonunda hangi silahlar var?

Valorant Magepunk 2.0 Koleksiyon silahları:

 

 • Sheriff
 • Ares
 • Guardian
 • Operator
 • Magepunk Shock Gauntlet bıçak