knight-online-haberleri
Knight Online Haberleri
pubg-mobile-haberleri
Pubg Mobile Haberleri
valorant-haberleri
Valorant Haberleri
league-of-legends-haberleri
League of Legends Haberleri
cs-go-haberleri
CS:GO Haberleri
metin2-haberleri
Metin2 Haberleri
black-desert-haberleri
Black Desert Haberleri
diger-oyun-haberleri
Diğer Oyun Haberleri
BOOMHAUER BOOMHAUER @editor
VALORANT Aim Geliştirme Rehberi - Aim Nasıl Geliştirilir?
Bu Haberi 781 Kişi Okudu

VALORANT Aim Geliştirme Rehberi - Aim Nasıl Geliştirilir?

Valorant’ta aim nasıl geliştirilir merak ediyorsanız bu yazımız tam size göre!


Riot Games’in popüler FPS oyunu Valorant, her geçen gün yeni oyuncular kazanmaya devam ediyor ve gün geçtikçe artan oyuncu sayısı ile rekabet en üst seviyelere taşınıyor. Dolayısıyla tüm FPS oyunlarında olduğu gibi Valorant oyununda da aim performansınız oldukça önemli. Valorant’ta yüksek bir performans göstermek istiyorsanız, aim geliştirmeniz hızlı bir şekilde yükselmenizi sağlayacaktır. Sizler için hazırladığımız Valorant aim geliştirme rehberi ile oyun içerisindeki yeteneklerinizi üst seviyeye taşıyabilirsiniz. Valorant aim nasıl geliştirilir merak ediyorsanız, yazımızı okumaya devam edin.


Valorant VP ve Valorant Hesap Satışı GameSatış’ta!


Valorant Hesap Satışı


VALORANT Aim Geliştirme Yöntemleri


Oyuna ilk girdiğiniz zaman aim geliştirerek performansınızı yükseltmeniz için yapmanız gereken şeyler olduğu kadar uzak durmanız gereken bazı durumlar da vardır. Valorant aim geliştirme rehberi ise size bu konuda yardımcı olacaktır. Valorant’ta aim geliştirmek için uygulayabileceğiniz yöntemleri sizler için listeledik.


Kas Hafızası


Rekabetçi FPS oyunlarında aim denilince akla ilk gelen kavram kas hafızası olmalı. Kas hafızası, oynadığınız diğer oyunlardan alışkın olduğunuz hassasiyet ayarınızdır. Alışkın olduğunuz bu hassasiyet ayarını, öncelikle Valorant oyununa uyarlamanız gerekiyor. Bu şekilde hassasiyet ayarı zaten önceden alışkın olduğunuz bir ayar olacağından, daha etkili bir şekilde nişan alabileceksiniz.


VALORANT - Poligon Parkuru


Valorant Aim Geliştirme


Valorant’a ilk girdiğinizde ilk olarak ranked oyuna girmekten kaçınmalısınız. Öncelikle oyun içerisindeki fare hassasiyetinize alışmanız için geliştirilmiş olan poligon parkurunu tamamlamaya çalışmanız gerekir. Böylelikle eliniz ısınacak ve hassasiyet ayarlarına alışacaksınız. Dolayısıyla oyuna başladığınızda aim geliştirmek için yapmanız gereken ilk şey günlük poligon parkuru antrenmanlarınızı tamamlamak olmalı. 


VALORANT - One Tap Antrenmanları


Valorant Aim Geliştirme


One Tap bilindiği üzere tek kurşun ile vurmak anlamına gelmektedir. Valorant’ta aim geliştirirken hedefi doğrudan ve etkin bir şekilde vurabilmeniz için one tap antrenmanları yapmanız gerekmektedir. Valorant one tap alıştırmasını yine poligon parkuru içerisinde yapabilirsiniz. Karşınıza birkaç adet bot çıkar ve onları one tap ile tam hedeften vurmaya çalışırsınız. Bu antrenmanda dikkat etmeniz gereken en önemli şey, one tap yani tek mermi ile ateş etmektir. Valorant maçlarına başladığınızda bu antrenman düşmanlarınız yok etmenizde oldukça işinize yarayacak bir antrenmandır. Tek mermi ile ateş etme antrenmanlarınızda ise güçlü bir silah olan Vandal’ı kullanabilirsiniz. One tap antrenmanı ile ilgili bir diğer önemli konu ise bu antrenmanı yaparken ara vermemeniz gerektiğidir. Başlangıç seviyesinde günlük 5 dakikalık çalışmalar ile başlayıp, her geçen gün çalıştığınız dakika sayısını arttırın. (15 dakikaya kadar çıkarabilirsiniz) One tap antrenmanlarını günlük olarak tekrarladığınızda, Valorant aim geliştirme konusunda ne kadar ilerlediğinizi görebileceksiniz.


VALORANT - Tekli ve İkili Flick Antrenmanı


Valorant Aim Geliştirme


One tap antrenmanlarınızdan sonuç almaya başladıktan sonra, Flick adı verilen aim geliştirme antrenmanlarına başlayabilirsiniz. Flick shot, FPS oyunlarında silahınız ile tek bir noktaya odaklandığınızda hiç beklemediğiniz bir anda, beklemediğiniz bir yerden rakip çıktığında silahınızı çevirerek ateş edip rakibi vurmanız olarak adlandırılır. Buradan da anlayacağınız üzere bu antrenman sırasında silahınız ile belirli bir noktaya aim alırken, bir anda başka bir yöne dönerek hedefe dönüp atış yapmanız gerekmektedir. İlk başlarda hedefe ani dönüş yaptığınızda tek mermi ile vuramamanız oldukça normaldir. Bu yeteneğiniz zamanla gelişecektir ve eliniz ısınacaktır. Düzenli olarak flick shot antrenmanı yaptığınızda tek mermi ile hedefi yok etmeye başlayacaksınız. Bu antrenmanı her gün düzenli olarak 3’er dakikalık sürelerle yapmaya başlayın ve günde 7 dakikaya kadar süreyi uzatın.


Flick shot antrenmanlarında bir de ikili flick vardır. (Az önce anlattığımız tekli flick antrenmanıydı) İkili flick antrenmanına tekli de belirli bir başarı elde ettikten sonra geçmenizi öneririz. İkili flick antrenmanında önünüzdeki bir hedefin kafasına nişan alıp ateş edip sonrasında hızlıca başka bir hedefe nişan alıp ateş etmeniz gerekiyor. Bu antrenman tekli flick antrenmanına göre daha zordur ve alışmanız daha uzun sürer ancak başarabilirsiniz. İkili flick antrenmanının süresi diğerlerinden daha uzun olmalı. Başlangıç seviyesi olarak 7 dakika ile başlayabilirsiniz.


VALORANT - Aim Yarışı


Valorant Aim Geliştirme


Bu alandaki panelde F3 tuşuna basarak hız seçeneğinizi ayarlayın. (En az orta seviye) Seviyenizi ayarladıktan sonra ise “Başla” seçeneğine tıklayarak aim yarışını başlatın. Karşınıza sırasıyla ve belirli bir hızda botlar çıkacak. Çıkan botları vuramadığınız takdirde zamanla yok olurlar. Antrenman boyunca elinizden geldiği kadar hızlı olarak en fazla botu yok etmeniz gerekiyor. Bu antrenmanda skorunuz 20’nin üzerinde olmalıdır. Orta seviyedeki aim yarışını bitirdikten sonra ise zor seviye aim yarışına geçin. İlk başlarda skorunuzun düşük olması normaldir yine de kendinizi zorlayarak az mermi ile çok botu yok etmelisiniz.


VALORANT - Spike Çözme Antrenmanı


Spike çözme antrenmanlarına basit seviyede değil orta seviyede başlayın ve ortayı seviyeyi tamamladıktan sonra zor seviyeden devam edin. Valorant spike antrenmanları, pre-aim yeteneğinizin gelişmesini sağlar. Spike antrenmanı, rakiplerin konumlandığı yerleri gördükten sonra köşeleri dönmeden önce oraya aim almanızı sağlar. Bu antrenman oyun içerisinde de her köşede rakiplerin pusmuş olabileceğini sizlere hatırlatır. 


Valorant Spike


VALORANT - Spike Kurma Antrenmanı


Spike çözme antrenmanını tamamladıktan sonra spike kurma antrenmanına geçmeniz gerekiyor. Bu modda da yine orta zorluk seviyesinden başlayıp, zor seviyeye geçmeniz gerekmektedir. Bu antrenmanı da tamamladıktan sonra Ölüm Kalım Savaşı antrenmanına başlayabilirsiniz.


VALORANT - Ölüm Kalım Savaşı


Valorant Ölüm Kalım Savaşı


Sonunda geldik ölüm kalım savaşı moduna! Valorant Ölüm Kalım Savaşı bir moddur ve bu modda karşınıza çıkan herkes rakibinizdir. Oyun içerisinde aim ve ısınma odaklı kullanılmaktadır. Ölüm Kalım Savaşı modunun tek bir kazananı olur ve 30 skora ilk ulaşan kazanır. Bu modda ilk oynamaya başladığınızda skor tablosunun en altlarında olmanız gayet normaldir. Unutmayın, bu modda önemli olan şimdiye kadar uyguladığınız aim antrenmanlarını pekiştirmek. 


VALORANT - Dereceli Oyun


Tüm antrenmanları tamamladınız mı? Öyleyse dereceli maça girmeye hazır olmalısınız. Dereceli oyun modu ile kendinizi asıl savaş alanında test edebilirsiniz. Bu antrenmanlar zamanla oyundan aldığınız zevki arttıracak ve aiminizin geliştiğini fark edeceksiniz. Tüm bu çalışmaları pes etmeden günlük olarak gerçekleştirmelisiniz. 


VALORANT Aim Geliştirme Rehberi - Aim Nasıl Geliştirilir?” yazımızın sonuna geldik. Oyun dünyasından daha fazla haber için buraya tıklayabilirsiniz.


Valorant Vp Satın Al

VALORANT Aim Geliştirme Rehberi - Aim Nasıl Geliştirilir? Sıkça Sorulan Sorular

Valorant Aim Nasıl Geliştirilir?

Oyuna ilk girdiğiniz zaman aim geliştirerek performansınızı yükseltmeniz için yapmanız gereken şeyler olduğu kadar uzak durmanız gereken bazı durumlar da vardır. Valorant aim geliştirme rehberi ise size bu konuda yardımcı olacaktır. Valorant’ta aim geliştirmek için uygulayabileceğiniz yöntemleri için sizler için hazırladığımız rehberi okuyabilirsiniz.

Valorant Aim Nasıl Kasılır?

  • Poligon Parkuru çalışmaları yapın
  • One Tap Antrenmanları yapın
  • Tekli ve İkili Flick Antrenmanı yapın
  •  Aim Yarışı ile kendinizi geliştirin
  • Spike Çözme ve Kurma Antrenmanı yapın
  • Ölüm Kalım Savaşı ile aiminizi geliştirin
  • Dereceli Oyun modu ile kendinizi test edin