knight-online-haberleri
Knight Online Haberleri
pubg-mobile-haberleri
Pubg Mobile Haberleri
valorant-haberleri
Valorant Haberleri
league-of-legends-haberleri
League of Legends Haberleri
cs-go-haberleri
CS:GO Haberleri
metin2-haberleri
Metin2 Haberleri
black-desert-haberleri
Black Desert Haberleri
diger-oyun-haberleri
Diğer Oyun Haberleri
PURPLE MUFFİN PURPLE MUFFİN @editor
Valorant Dereceli Nasıl Girilir? Rank Sistemi Detayları
Bu Haberi 12130 Kişi Okudu

Valorant Dereceli Nasıl Girilir? Rank Sistemi Detayları

Valorant dereceli sistemi birçok oyuncunun ilgisini çekiyor. 8 farklı derece kademesi var. Birisine yerleşerek yükselmeye ve kıyasıya mücadele etmeye çalışıyorsunuz.

Oyuna ilk başladığınızda derecesiz oluyorsunuz ve aldığınız dereceli galibiyetleri ve mağlubiyetleri de derecenizi belirliyor. Valorant oyunundaki en düşük derecenin demir olduğunu söylemekte yarar var. En yüksek derece ise Valorant olarak geçiyor. Oyuncular en yüksek seviyeye ulaşabilmek için 5 ve 5 takımlarda mücadele ediyor. En üst seviyenin Valorant olduğunu ve diğer derecelerde 3 seviye olduğunu da söylemekte yarar var. Dilediğiniz derecede oyuna başlamak için Valorant Hesap Satışı sayfamızı ziyaret ederek dilediğiniz ilanı satın alabilirsiniz.


 

VALORANT oyunundaki Rank sistemi ve dereceler (Düşükten yükseğe doğru)

 

 • Derecesiz (Unranked)
 • Demir (Iron)
 • Bronz (Bronze)
 • Gümüş (Silver)
 • Altın (Gold)
 • Platin (Platinum)
 • Elmas (Diamond)
 • Ölümsüzlük (Immortal)
 • VALORANT

 

 

Derecesiz’den Çıkmak İçin Kaç Maç Oynamak Gerekiyor?

 

Oyunda derecesiz moddan dereceliye geçmek için daha üst seviyeye ulaşabilmek için 10 derecesiz maç galibiyeti almanız gerekiyor. Daha sonrasında oynayacağınız dereceli maçlarında rütbeniz de belli olacak.

Eğer maçları kazanarak kill ve asist sayınızı da yukarıda tutarsanız daha hızlı bir şekilde derecelide yükselme şansına sahip olacaksınız. Ama tam tersi olursa da kötü skorlar ve düşük rakip öldürme gibi nedenlerle karşılaşırsanız da dereceniz düşük olabilir. Oyunda bunlara dikkat etmeniz gerekiyor. Valorant da oyun için şikayet kısmı olduğu için davranışlarınıza da dikkat etmeniz gerekiyor.

 

VALORANT Rank Sistemi’nin Diğer Oyunlardan Farkı Nedir?

 

Tüm FPS oyunlarında dereceli sisteminde bazı farklılıklar bulunur. Rekabetçi özellikler sayesinde daha fazla ve dengeli bir şekilde deneyim elde edebiliyorsunuz. Valorant da daha güçlü ya da güçsüz olarak rakiplerin gelmesi adına bir sistem bulunuyor.

 

valorant dereceleri

 

 

Valorant Dereceli Sistemi Özellikleri

 

Smurf oyuncular düşük kademelerde çok yüksek skorlar alırlarsa hemen daha yüksek seviyeli oyuncular ile karşılaşacaklar. Oyuna yeni başlayan birisinin karşısına Smurf gelme ihtimali de böylelikle düşmüş olacak. 

Arkadaşlarınızla dereceli maçlarına girebiliyorsunuz. Ancak oynayan oyuncular arasında maksimum 2 kademe ve 6 aşama rütbe farkı bulunmalı. Açıklamak gerekirse gümüş bir oyuncu ile platin bir oyuncu aynı anda maça giremeyecek.

Valorant da eğer 14 gün boyunca dereceli maç yapmazsanız dereceniz silinir. Tekrar bir maç oynayarak yeniden derecenizi alabiliyorsunuz.


Valorant Hesap Satışı

 

VALORANT Kısım Kademesi Nedir?

 

Kısım kademesi oyunda geldiğiniz en yüksek kademeyi belirliyor. Bu kısımda aldığınız 9 adet dereceli galibiyetinin ardından açabildiğiniz kısım kademesi oyuncunun kademesini olduğu gibi sunmak yerine gerçek yeteneklerini de sunarak daha isabetli veriler ortaya koyabiliyor.

 

VALORANT Dereceli Sistemi – Dereceyi Etkileyen Faktörler 

 

Oyunun dereceli sistemi kesinlikle oyuncuların bireysel performansına çok fazla önem veriyor. Oyunda kaybetseniz bile derecelendirme kazanabileceğiniz bir sistem bulunuyor.

 Yani 13-3 kazandığınız bir maçta alacağınız derecelendirme puanı ile 13-10 kazanacağınız dereceli maçında puanlama sistemi çok farklı oluyor. Ayrıca bireysel performans asistler ve MVP olup olmama gibi durumlarda alacağınız puanları etkiliyor.

 

Valorant Rank Atlama

 

Valorant dereceli sistemi bugüne kadar hiçbir FPS oyununda olmayan sistemleri sizlere sunuyor. Valorant dereceli sisteminde performans odaklı birçok konu var. Daha hızlı yükselmek isterseniz skor tablosunda her zaman üst sıralarda olmanız gerekiyor. Bu yüzden de kendi oyununuza konsantre olarak çok daha fazla skor almaya yönelik işler gerçekleştirmeniz gerekiyor. 

 

Valorant Rank Sisteminin İncelikleri

 

Valorant dereceli sisteminde hem performans hem de takım oyunu önemli olsa da eşleşme anlamında da birçok yeniliğin geldiğini söylemekte yarar var. Alt kademelerde bireysel skor ne kadar önemli ise bu kural Smurf hesaplarında hızlı bir şekilde yükselmesini engellemek adına birçok yasağı beraberinde getiriyor. Dereceli sistemi takımlar arasındaki dengenin kurulması ve maçların daha rekabetçi olabilmesi adına daha eşit oyuncuların maç yapmasını sağlıyor.


Valorant Vp Satın Al

Valorant Dereceli Nasıl Girilir? Rank Sistemi Detayları Sıkça Sorulan Sorular

Valorant dereceli nasıl girilir?

Valorant’ta dereceli girebilmeniz için oyuna yeni başlayanların öncelikle Normal 20 Maç oynamış olmanız gerekmektedir.  20 oyun sonrasında dereceli oyuna girebilirsiniz. Rank belirlemek için toplam 5 dereceli karşılaşma oynamanız gerekiyor. Valorant dereceli nasıl girilir? Valorant dereceli nasıl atılır? gibi merak edilen soruları bu şekilde yanıtlayabiliriz.

Valorant dereceli için kaç maç?

Valorant dereceli maça girebilmeniz için 20 normal maç oynamış olmalısınız. Yeni başlayan oyuncuların sıklıkla internet üzerinden arattığı Valorant dereceli için kaç maç? Valorant rank nasıl açılır? sorularının sizin için kısaca yanıtlamış olduk. Dereceli için öncelikle 20 normal oyun tamamlamanız, sonrasında rankınızın belirlenmesi için ise 5 maç oynamanız gerekir.

Valorant kaç maçta Rank atlanır?

Valorant’ta dereceli maça girme hakkı kazandıktan sonra, Rankınızın belirlenmesi için 5 karşılaşma tamamlamanız gerekir. Oynamış olduğunuz 5 maçın sonunda performansınıza bağlı olarak sistem size bir rank tanımlar. Sonrasında rank atlamanız için gerekli etkenler ise şu şekilde listelenebilir.

 • Rank atlayabilmek için girdiğiniz maçı kazanmak en önemli etkenlerdendir.
 • Oyun esnasında sergilediğiniz performans, oyun içi istatistikler derece atlamak için önemlidir.
 • Seçtiğiniz karakterin yeteneklerini oyun içerisinde kullanmanız önemlidir.

Valorant kaç maçta Rank atlanır? sorusunu sizler için kısaca yanıtladık.