Artifact Mobil Oyun Olarak Geliyor

16-03-2018

Aranızda DotA’yı sevmeyen var mı diye sorsak, eminiz ki büyük bir çoğunluk ‘Hayır’ cevabını verecektir. Peki biz, Dota temalı bir kart oyunu geliyor, desek? Eminiz ki Dota hayranları bu haberi büyük bir sevinçle karşılayacaklardır. 
Valve’nin üzerinde çalıştığı yeni oyunu ‘Artifact’, Dota temalı bir kart oyunu. PC platformlarına gelecek oyunu oyuncular Steam üzerinden rahatlıkla edinebilecekler. Tabii oyun sadece PC platformuna gelmiyor! Oyunun Ios ve Android platformlarında da yayınlanacak olmasıyla birlikte oyuncular, oyunu diledikleri yerden diledikleri zaman oynayabilme fırsatı yakalayacaklar. 

Artifact’ın çıkış tarihi şu an net olarak bilinmiyor. Tahminler, 2018 sona ermeden çıkacağı yönünde lakin bu sene içinde çıksa dahi, mobil versiyonunun çıkışı 2019 yılını bulacak gibi duruyor. Oyun henüz çıkmadı fakat söylentilere göre oyunun Pc’dense, mobilde daha keyifli oynanacağı yönünde. Etkili bir çıkış yapması beklenen Artifact, mobile çıktığı andan itibaren bir ilke de imza atmış olacak. Çünkü bu zamana kadar hiçbir mobil oyunda Source 2 oyun motoru kullanılmadı. Bununla birlikte mobil oyun teknolojisinin de gittikçe geliştiğini ve gelişmeye devam edeceğini söyleyebiliriz. 

Oyunun içinde tam 280 farklı kart ve 44 farklı karakter bulunuyor. Tabii bu karakterlerin ve kartları hepsi Dota temalı. Oyun içinde bir maç üç farklı masada birden oynanacak ve hepsi birbirini tetikleyecek. Yani bir maç yaparken, aslında üç farklı maç yapacak gibi olacağız. Valve, oyunun çıkışından çok kısa bir süre sonra 1 milyon dolar ödüllü bir turnuva dahi yapmayı planlıyor. Bu da zaten Artifact’ın çıkar çıkmaz Dünya genelinde nasıl bir ses getireceğini gözler önüne sunuyor. 

Bizler de heyecanla bekliyoruz. 
 

Arama sonuçları