CoD: Black Ops 4 ve Red Dead Redemption 2 Rekor Kırmaya Devam Ediyor!

CoD: Black Ops 4 ve Red Dead Redemption 2 Rekor Kırmaya Devam Ediyor!

Çıktıkları ilk günden itibaren oyun dünyasını tam anlamıyla kasıp kavuran, listelerde her gün en başı çeken Call Of Duty: Black Ops 4 ve Red Dead Redemption 2 rekorlara doymuyor. Tabii oyun dünyasının sıkı takipçileri için bu sonuçlar süpriz olmadı. Özellikle iki serinin oyununa aşina olan oyuncular bu başarıyı çoktan ön görmüşlerdi.


İlk kez bu oyunda senaryo moduna yer vermeyen Activision, Call of Duty'ye yeni bir soluk getirerek Battle Royale modunu aktif etmiştir. Ve satış rakamlarıyla da ne kadar doğru bir karar verildiğini ispatlamışlardır. Çıkış yaptıktan çok kısa bir süre sonra yılın en çok satan PC oyunu ünvanına sahip olan Call of Duty: Black Ops 4 tüm zamanların da en çok satan 8. oyunu konumuna gelmiştir.

 

 

Red Dead Redemption 2 ise çıkışının üzerinden henüz 1 hafta bile geçmemişken 4 milyon kopya satarak yeni bir rekora imza attı.Ayrıca oyun kısa tüm zamanların en çok satan 2. oyunu oldu bile!


Bu iki oyunun başı çektiği Ekim ayı listesinde tüketiciler oyun dünyasına 1 Milyar $'ı geçen bir harcama yapmışlar! Bu aynı zamanda tüm dünyada 1 ayda oyunlara harcanan en yüksek ücret. Bu 1 Milyar $'da en büyük dilimin CoD: Black Ops 4 ve RDR 2'ye ait olduğunu belirtmekte fayda var.

 

 

Oyun dünyasının bu müthiş yükselişi herkesin aklını başından alsa da bu iki oyunun kırdığı rekorları sonuna kadar hakettiğini söylersek hiç de yanlış bir çıkarım olmaz.


PC Oyun Haberleri
Mount & Blade 2: Bannerlord'tan Çocuk Müjdesi!
<< Önceki Haber

Mount & Blade 2: Bannerlord'tan Çocuk Müjdesi!

Dünyaca sevilen Türk yapımı Mount & Blade'in ikinci oyunu Mount & Blade 2: Bannerlord için TaleWorlds'den müjdeli bir haber geldi! Mount & Blade 2: Bannerlord'ta kale fethetmekten ve savaşmaktan bıkmış oyuncular aile kurarak çocuk sahibi olabilecekler. Çocuklar yüz olarak anne-babaya çekecek ve büyüyüp en sonunda ailelerden kalan her şeyi devralıp soyu devam ettirebilecekler. Çocu

24 Kasım 2018, 18:44
PC Oyun Haberleri
Darksiders 3'ün Sistem Gereksinimleri Belli Oldu!
Sonraki Haber >>

Darksiders 3'ün Sistem Gereksinimleri Belli Oldu!

PlayStation 4, Xbox One ve PC platformuna eş zamanlı olarak 27 Kasım tarihinde çıkacak olan Darksiders 3'ün sistem gereksinimleri açıklandı. Oyun sabit disklerde 20 GB gibi bir yer kaplayacak. Seri bu oyunda Fury’nin hikayesine odaklanacak. Serinin hayranları tarafından merakla beklenen oyun bakalım oyuncuları memnun edebilecek mi? Darksiders 3 sistem gereksinimleri MİNİMUM: İşletim Sistemi: W

26 Kasım 2018, 12:36
Arama sonuçları