Horizon Zero Dawn PC Platformuna Çıkış Yapıyor

Horizon Zero Dawn PC Platformuna Çıkış Yapıyor

PC platformuna çıkacağı dedikodusu forumların en önemli konuları haline gelen Horizon: Zero Dawn, oyuncularını sevindirecek bir haber ile PC'ye çıkışı kesinleştirildi. PlayStation Worldwide Stüdyo başkanlığını üstlenen Hermen Hulst sosyal medya ve PlayStation resmi blog sayfasında Horizon Zero Dawn oyununun PC'ye geleceğini ilk ağızdan açıkladı. Önümüzdeki yaz döneminde çıkmasını planladıklarını fakat net bir zaman veremeyeceğini de sözlerine ekleyen Hulst PC platform oyuncularını sevindirdi.

 

Bunun üzerine kafada oluşan soru işaretleri Hults'a yönlendirilmeye başladı. PlayStation için özel olarak çıkarılan oyunlar Horizon Zero Dawn gibi PC platformuna gelecek mi? Hults bu sorulara şöyle cevap verdi; Tüm oyunlar için böyle bir gelişme söz konusu değil. PC için uygun olan oyunları tespit edip ekip ile fikir alışverişi sağlıyoruz. Çıkarılan bazı oyunların PlayStation markasının ekstra ayrıcalıklar sunduğunu ve bunların bir kaç örneğini PC'ye çıkararak insanların neler kaçırdıklarını gösterebiliyoruz. Gibi iddalı bir açıklamada bulunan Hults, bu açıklamalar ile tepkilere de neden oldu. 

 

PC'ye gelmesi açıklandıktan sonra, bazı söylentileri de beraberinde getirdi. Forum üzerinden kullanıcılar oyunun PC'ye ek özelliklerle geleceğini, grafiklerin geliştirileceği ve ekstra avantajların beraberinde geleceğini söylüyorlar. Her ne kadar söylentide olsa Steam platformuna geçen oyunlar ek özelliklerle geldiği için ihtimal söz konusu diyebiliriz.

 

İlk olarak 28 Şubat 2017 yılında PlayStation platformuna çıkarak oyunculara sunulan Horizon Zero Dawn üstünden 3 yılı geçerek PC'ye çıkış yapıyor. Hermen Hulst tarafından yapılan açıklamanın ardından Steam üzerinde sayfası şimdiden hazırlanan Horizon: Zero Dawn yakında ön satışa çıkacak gibi gözüküyor. Steam ve EpicGames Store üzerinden satışa sunulacak Horizon: Zero Dawn ekstra olarak ek sürümü olacak olan Complete Edition ile birlikte çıkış yapacak.
 


Mobil Oyun Haberleri
PUBG Mobile 2. Yıl Dönümü Kutlamaları Başlıyor
<< Önceki Haber

PUBG Mobile 2. Yıl Dönümü Kutlamaları Başlıyor

Mobil oyun devi PUBG Mobile geçtiğimiz günlerde 11. sezonunu tamamlayıp yeni sezonu olan 12. sezona giriş yapmıştı. Yeni sezon 9 Mart günü başlamıştı. 12. sezon başlamasının ardından PUBG Mobile 2. Yıl Kutlamaları ve 2. yıla özel gelecek olan etkinliklerini duyurarak oyuncularını heyecanlandırmaya başardı. Bir çok yeni etkinliği ve yeni özellikleri ve modları sitesinden ve sosyal medya hesapların

11 Mart 2020, 15:14
PC Oyun Haberleri
Call of Duty Warzone Çıkışıyla Rekorlara İmza Attı
Sonraki Haber >>

Call of Duty Warzone Çıkışıyla Rekorlara İmza Attı

Call of Duty Warzone, çıkışını duyurduğunda Battle Royale modunun düşüşü nedeniyle büyük tepkilere mağruz kalmıştı. Fakat Call of Duty Warzone kendi kalitesini içerisine ekleyip 10 Mart günü ücretsiz bir şekilde çıkış yaptı. Blizzard, Xbox ve Platstation için indirilmeye açılan Warzone oyunu ilk gün 24 saat içerisinde 6 Milyon tekil kullanıcıya ulaştı. İlk gününden inanılmaz büyük rakamlara imza

12 Mart 2020, 14:10
Arama sonuçları