PUBG Irak'ta Artık Haram Kabul Ediliyor

PUBG Irak'ta Artık Haram Kabul Ediliyor

 

Irak- Süleymaniye fetva kominite sözcüsü Irfan Rasheed'ten PUBG hakkında ilginç bir açıklama geldi. PUBG' nin bir zaman kaybı olduğunu ve insanların buna takıntılı hale gelmeye başladığı gerekçesiyle, bundan sonra PUBG oynamak haram olarak nitelendirilecek.


Oyunun neden olduğu sorunlar arasında, oyunda eşine kan bağışını reddedip başka bir kullanıcıya bağışlamanın sonucunda boşanan çift de örnek gösterilerek, bunun dinen kötü etkileri olduğunu düşündükleri belirtildi. İslam kurallarında zaman öldürmenin-boşa zaman harcamanın haram olduğunu belirten islam liderlerinin bu fetvası tüm dünyada aniden gündeme oturdu.Müslüman oyuncuları PUBG'den uzak durmaya çağıran kominite sözcüsü Irfan Raşid'den henüz bir başka açıklama gelmedi. Çin de geçtiğimiz sene Çin'in geleneksel normlarına ve kültürlerine aykırı olduğu gerekçesiyle PUBG'yi yasaklamış, ancak sonrasında oyunun yasağı kaldırılmıştı. Irak'ta nasıl bir yol izlenecek şu an için bunun dışında bir açıklama yapılmadı. 

 

Oynadıkları oyundan sonra birbirine zarar veren, kendine zarar veren ve suç işlemeye eğilim gösteren insanlar hakkında haberleri elbette her gün okuyoruz. Ancak bunların tamamen oyunlara yorulmasının kesinlikle mantıklı bir açıklaması olamayacağını da hepimiz biliyoruz. 
İlerleyen günlerde İslam coğrafyasından PUBG'ye bir ban gelir mi, merakla bekliyoruz. Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz ?


Keyifli oyunlar ! 


PC Oyun Haberleri
Fortnitemares Etkinliğinde Neler Var ?
<< Önceki Haber

Fortnitemares Etkinliğinde Neler Var ?

Bugün itibariyle Fortnite'ta Cadılar Bayramına özel olarak başlayan Fortnite Kabusları getirdiği mükemmel içeriklerle eğlenceyi oyunculara sunmaya devam ediyor. Peki ya küpün oyuncuları getirdiği Fortnite Kabuslarında yenilikler neler ? 6.sezona doğru gizemli küpümüzün, 6.sezonla birlikte göğe yükselişini görmüştük. Bu kez küp parçaları artık küp canavarları çıkarıyor. Adaya atlayıp yeni canavar

25 Ekim 2018, 13:42
PC Oyun Haberleri
LoL Cadılar Bayramına Özel Yenilikler
Sonraki Haber >>

LoL Cadılar Bayramına Özel Yenilikler

Tüm oyun firmaları Cadılar Bayramını ayrı ayrı kutlarken, LoL de bildiğiniz üzere geçtiğimiz günlerde Cadılar Bayramına özel kostümleri oyunculara sunmuştu. Bu haberimizde kostümlerin dışında LoL'e Cadılar Bayramına özel olarak gelen yeniliklerden bahsedeceğiz. LoL Korkunçlu İfade Paketleri Ürkünç Konum Küreleri Koridordan Koridora Atlayanlar Paketi Oynadığınız konuma göre elde edebilece

26 Ekim 2018, 10:54
Stok
Bonus
Alış
Satış
Adet
İşlem
Arama sonuçları