World of Warcraft: Battle for Azeroth Rehberi Yeni Bölge ve Haritalar Rehberi

Battle for Azeroth’la gelen yeni kıtalar Alliance’ın denizci krallığı Kul Tiras ve Horde’un Zandalar trollerine ev sahipliği yapıyorlar. Ada içerikleri hakkında bilinen herşeyi sizler için World of Warcraft: Battle for Azeroth Yeni Bölge ve Haritalar Rehberimizde biraraya getirdik.

Battle for Azeroth’la gelen yeni kıtalar Alliance’ın denizci krallığı Kul Tiras ve Horde’un Zandalar trollerine ev sahipliği yapıyorlar.

Kul Tiras

Kul Tiras yeni karakterler içeren ve genel olarak karanlık bir harita. Bölgedeki cadılar kadim Druidlerin ölüm büyüsü denilen büyülerini kullanıyorlar. Druid büyüsü olduğu için heryerde sazlardan yapılmış ağaca benzeyen büyük yaratıklar ve kemikle ahşaptan yapılmış irili ufaklı birçok canavar dolaşıyor.

Stormsong Valley

Stormsong Valley her Kul Tiran donanma gemisinin Deniz Rahipleri tarafından kutsanmak için uğradığı bir limana sahiptir. Kutsanmak, gemileri Alliance tarafından cephelerde daha arzulanır kılar ve onları özel ve farklı hale getirir. Bölge göz alıcı olduğu kadar karanlık ve gizemli bir görünüşe sahip. Binaların bile gemiye benzetildiği kuvvetli bir denizcilik teması tüm bölgeye hakim. Stormsong Valley, Shrine of Storm(Fırtına Tapınağı) denilen Deniz Rahiplerine ev sahipliği yapan bir kaleye sahiptir. Oyunda bu kale 5 kişilik bir Dungeon olarak karşımıza çıkmakta. Shrine of the Storm, Deniz Rahiplerinin suyla kendilerini arındırdıkları ibadet yeridir. Fakat Deniz Rahipleri onları ele geçiren bir lanete sahiplerdir.

Drustvar

Drustvar, Kul Tiras’ın güneybatısında yer alan ormanlarla kaplı dağlık bir bölgedir. Bölge tüm Kul Tiras’ın mühimmat tedariğini yapmaktadır. Drustvar da, Kul Tiras’ın birçok yerinde karşılaştığımız druid ve cadı büyüsünü yansıtmaktadır. Aslında uzun zaman önce bu bölgede, oldukça iri ve güçlü insanlar olan Drust insanları yaşamaktaymış. Bölge daha sonra Drustların büyük çoğunluğunu öldüren diğer insanlar tarafından işgal edilmiş fakat Drustlar bölgeyi tamamen terketmemişler. Kasabadaki insanlar zamanın içinde donmuş gibi gözükseler de hala nefes almaktadırlar. Kasabanın merkezinde ise güçlü bir büyüyle korunan büyük bir heykel bulunmaktadır. Bölge ruh halinde etrafta dolanıp dünyamıza geri dönmeye çalışan Drustvar insanlarıyla doludur. Yerleşkenin lideri Lady Waycrest’le bir anlaşma yaparak, yardımları karşılığında Kul Tiras yöneticileri arasında daha güçlü bir pozisyona gelmişlerdir. Kendi insanlarından intikam almaya yeminli bir halkın yardımını kabul etmek korkunç bir şekilde sonuçlanmış. Bölgeye ürpertici bir cadı havası hakim olur ve ruhları içlerine hapsettikleri ölümcül heykelcikler cadıların ayak işlerini yapmaya başlar. Hayatta kalan cadılar ise yükselmeye hazırlanırken, ölü cadıların tavsiyesini dinleyerek kendi boğazlarını kesmek suretiyle, akıllarını kaybetmiş süper güçlü cadılara dönüşürler.

Bölgede bulunan dungeonlardan biri ise Lady Waycrest’in evi olan Waycrest Manor’dur. Bölgenin girişinde yer alan Barrowknoll Cemetery ise karanlık ve sisli bir bölgedir. Diğer haritalarda pasif yaratıklar olarak karşılaştığımız “critter” denilen geyik, tavşan vb gibi canlılar bile bölgenin havasından etkilenip mavi parlak gözlere sahip saldırgan hayvanlara dönüşmüşler. Mezarlığın daha derinlerinde ise ruhlar ve sazdan yapılmış giysiler giyen canavarlar ve yaratıklar bulunmakta.

Tiragarde Sound

Kul Tiras’da yer alan diğer bölgelerden biri olan Tiragarde Sound korsanlar tarafından işgal edilmiş bir harita. Haydut ve hırsızlarla dolu bir korsan kalesi olan Freehold dungeon’ı da bu bölgede yer almaktadır. Tiragarde Sound’un başkenti Boralus, Court of Stars’a benzeyen bir şehir yapısıyla yeni ek paketin en yüksek seviyeli dungeonlarından biri Siege of Boralus’u da içermektedir. Blacktoorh Brawlers, Bilge Rats ve Cutwater Corsair tayfalarının biraraya getirip oluşturduğu Irontide Raiders grubu da dahil olmak üzere birçok korsan tayfası bu bölgeyi üs olarak kullanmaktadır. Tiragarde Sound’un insanlara ait olan kısmını Jaina’nın annesi Katherine Proudmoore tarafından yönetilmektedir. Bu yörenin insanları oldukça iyi deniz canavarları avcıları olarak bilinirler.

Zandalar

Zandalar bölgesi ilkel yaratıklar ve harabelerle doludur. Tabiki de trolllerin olduğu yerde dinazorlar da atlanılmamış. Devilsaurları cüce bırakan devasa Brontosaurus türünden dinazorları bölgenin her yerinde görebiliyoruz. Zandalari trollerinin taptığı ilkel tanrılar olan Loa’lar ve Kan Trolleri de sıkça karşılaşacağımız canlılar arasında.

Nazmir

Nazmir bugüne kadar karşılaştığımız tüm Zandalari bölgelerinden daha da ilkel bir dönemi yansıtmak için tasarlanmış, herşeyin daha da büyük olduğu, tuz bataklıklarıyla dolu bir bölge. Fakat bu dev yaratıklara bizlerden daha arkadaş canlısı yaklaşan bölgelerde yok değil. Nazmir oldukça geleneksel bir Troll bölgesi olarak karşımızda. Dikkatinizi çeken ilk şey ise gökyüzünde muazzam büyüklükteki Kanlı Ay. Bölge aynı zamanda Titanların Eski Tanrılarla ve büyüleriyle deneyler yaptıkları bir tesisi de içeriyor. Bu tesisin üzerinde yer alan üç kilitten ikisi çoktan açılmış bile ve bize yakın bir zamanda içinden fışkıracak canavarların ipucunu verir gibi duruyor. Bwonsamdi (Ölüm Loa’sı) bölgede oldukça büyük bir rol oynuyor. Necropolis’e giden kırık bir köprüden karşıya geçiyorsunuz. Bazı rünleri yerleştirdikten ve davulu çaldıktan sonra, iki Zandalari İmparatorluğu taş gardiyanı tarafından korunan Necropolis’e giriş yapıyorsunuz. İçeride etrafında ruhlarla gezinen Bwonsamdi’yi görebilir, Necropolis görevlerinizi alabilirsiniz. Bölgedeki Kan Trolleri bu ek paketin ilk raidinde tanışacağınız oldukça kuvvetli yeni bir yaratığın hizmetindeler. Doğudaki Shaldra’mah’a doğru ilerlerseniz, iyice içlerine girip diz ve dirseklerinden aşağısı ve boynu kanla boyanmış, belinden kan dolu şişeler sallanan bir Kan Trolüne dönüşene kadar saldırgan olduklarını gözlemleyebilirsiniz. Bu bölge, Zandalar’daki çürümenin asıl sebebi olan bir yer altı dungeonı The Underrot’u da içermektedir.

Zuldazar

Zuldazar kıtanın başkenti olmakla birlikte, bölgedeki tek güvenli yerdir. Ayrıca bu ek paketten itibaren Horde’un da başkentidir. Kral Rastakan ve Prenses Talanji tarafından yönetilmektedir. Bu adada alacağınız görevler muhtemel bir iç ayaklanmayı araştırmak üzerinedir. Zandalar’da yer alan Zuldazar dağlarının arasına gömülmüş Atal’Dazar dungeon’ını da içermektedir. Atal’Dazar dinazorlar, zombiler ve zombi dinazorların yanısıra, Zandalari krallarının antik mezarlıklarını da içeren ve karanlık ritüellerle uğraşan bir troll tarikatının evidir.

Voldun

Çölden oluşan bu bölge, yıllar önce Eski Tanrıların Ordularının saldırısına uğramış. Genel olarak yaşanılamaz olmasından dolayı, Zandalari bu bölgeyi suçlularını göndermek için kullanmış. Bu bölgede, Tilki insanlarından gelen bir ırk olan Vulpera ırkıyla dost oluyoruz. Ayrıca Yılan insanları olan Sethrak’a da ev sahipliği yapmaktadır. Kutsal tapınaklarının içinde bölgenin dungeonı Temple of Sethraliss bulunmaktadır.

Arama sonuçları