knight-online-haberleri
Knight Online Haberleri
pubg-mobile-haberleri
Pubg Mobile Haberleri
valorant-haberleri
Valorant Haberleri
league-of-legends-haberleri
League of Legends Haberleri
cs2-haberleri
CS2 Haberleri
metin2-haberleri
Metin2 Haberleri
black-desert-haberleri
Black Desert Haberleri
diger-oyun-haberleri
Diğer Oyun Haberleri
BOOMHAUER BOOMHAUER @editor
Age of Empires Mobile Sistem Gereksinimleri
Bu Haberi 194 Kişi Okudu

Age of Empires Mobile Sistem Gereksinimleri

Mobil oyun geliştirici Level Infinite tarafından efsane strateji oyunu Age of Empires’dan uyarlanan RTS oyunu Age of Empires Mobil duyuruldu.


19 Ağustos 2024 tarihinde piyasaya sürülecek olan oyun, gerçek zamanlı savaşlar, tarihi kahramanlar ve destansı imparatorlukları mobil cihazlara taşıyacak.

 Ayrıca çok yakında çıkacak olan Age of Empires Mobile, tarihi olaylar ve farklı medeniyetler etrafında dönen bir oyun olarak heyecan verici bir deneyim sunmayı vaat ediyor. Teaser videosunda, kale kapılarından dışarı koşan süvari birlikleri ve kalenin dışında çeşitli aktiviteler gerçekleştiren insanlar görülüyor, bu da oyunun kaynak toplama konseptine sahip olacağını gösteriyor.Önceki mobil versiyonun iptal edilmesine rağmen, bu yeni versiyon, gelişmiş grafik arayüzü ve ilgi çekici özellikleriyle serinin en iyi versiyonlarından biri olma potansiyeline sahip. Mobil cihazların oyun oynamadaki artan önemiyle, Age of Empires Mobile birçok oyuncuyu kendine çekecek ve strateji oyunları dünyasında yeni bir yıldız olarak parlayacak.


Oyunun ücretli içeriklerle bozulup bozulmayacağı konusunda belirsizlikler olsa da, geliştiricilerin mikro işlemler eklemesi bekleniyor. Age of Empires hayranları, bu mobil versiyonun önceki PC versiyonları kadar etkileyici olmasını umuyor. Daha fazla detay ortaya çıktıkça, oyunun ne kadar başarılı olacağını görmek için sabırsızlanıyoruz.


Peki, Age of Empires hayranı milyonlarca oyuncunun merak ettiği  Age of Emipres Mobile sistem gereksinimleri neler? Age of Empires Mobile hangi telefonlar kaldırıyor? İşte tüm detaylar:


Age of Empires Mobile Sistem Gereksinimleri


Gerçek zamanlı strateji (RTS) klasiği Age of Empires’tan uyarlanan aynı adlı mobil oyunun sistem gereksinimleri yüklenecek cihaza göre değişiklik gösterir. 


Buna ek olarak; Age of Empires Mobile'ı sorunsuz bir şekilde oynayabilmek için iOS cihazınızın en az iOS 12.2 sürümüne sahip olması gerekiyor. 


Bu da iPhone 5S, iPad Air veya iPad Pro gibi modellerin yeterli olacağı anlamına geliyor. Ancak daha yeni cihazlar ve güncel iOS sürümleriyle oyun deneyiminiz çok daha iyi olacaktır.Android kullanıcıları için ise henüz net bir bilgi yok, ancak Call of Duty Warzone Mobile’ın gereksinimleri göz önüne alındığında, en az Adreno 618 grafik işlemcisine sahip bir cihaza ihtiyaç duyulabileceği tahmin ediliyor.


Age of Empires Mobile Kaç GB?


Age of Empires Mobile'ı iOS cihazınıza yüklemek için en az 1 GB boş depolama alanına ihtiyacınız olacak. Bu gereksinim, oyunun çıkışına kadar değişebilir. Cihazınızda yeterli alanın olduğundan emin olmak, sorunsuz bir yükleme ve oyun deneyimi için önemlidir.

 AoE Mobile Türkçe Dil Seçeneğine Sahip Olacak mı?


Henüz resmi bir açıklama yapılmamış olmasına rağmen, Age of Empires Mobile'in Türkçe dil desteğine sahip olacağı anlaşılıyor. Oyunun sosyal medya kanallarında ve Google Play Store mağaza sayfasında Türkçe kullanımı dikkat çekiyor.Ancak, şu anda iOS mağazasında sadece İngilizce dil desteği bulunuyor. Bu durumun ileride güncellenerek Türkçe de dahil olmak üzere daha fazla dilin eklenmesi bekleniyor. Bu gelişme, Türk oyuncuların oyunu kendi dillerinde deneyimleyebilmeleri açısından heyecan verici bir adım olarak görülüyor.