knight-online-haberleri
Knight Online Haberleri
pubg-mobile-haberleri
Pubg Mobile Haberleri
valorant-haberleri
Valorant Haberleri
league-of-legends-haberleri
League of Legends Haberleri
cs-go-haberleri
CS:GO Haberleri
metin2-haberleri
Metin2 Haberleri
black-desert-haberleri
Black Desert Haberleri
diger-oyun-haberleri
Diğer Oyun Haberleri
WAR MAİDEN WAR MAİDEN @editor
Genshin Impact Nedir? Genshin Impact Nasıl Oynanır? 2022
Bu Haberi 2736 Kişi Okudu

Genshin Impact Nedir? Genshin Impact Nasıl Oynanır? 2022

Bildiğimiz üzere Genshin Impact geniş bir kitleye sahip. Genshin Impact, sürükleyici bir hikayeye sahip olan, oyun içinde yapacaklarınızı sınırlı tutmayan, çok geniş bir dünya ve oyun haritası sunan bir oyun. Eğer kaliteli bir RPG oynamak istiyorsanız Genshin Impact oyununu kesinlikle tavsiye ediyoruz. Peki Genshin Impact nasıl oynanır? Oyuna yeni başlayanlar için bu gerçekten kafa karıştırıcı bir soru olabiliyor. Biz de sizler için Genshin Impact nedir, Genshin Impact nasıl oynanır hakkında ufak bir Genshin Impact rehberi hazırladık. Gelin birlikte göz atalım…


Sitemizden Genshin Impact Genesis Crystals satın almak için aşağıdaki görsele tıklayabileceğinizi hatırlatalım.


Genshin Impact Genesis Crystals


Genshin Impact Nedir?


Genshin Impact, miHoYo tarafından geliştirilen 2020 yapımı bir aksiyon-rol yapma video oyunudur. Genshin Impact ilk olarak 2020 yılında Android, iOS, Microsoft Windows ile PlayStation 4 için daha sonra 2021 yılında ise PS5 için piyasaya sürüldü. RPG oyunu olduğundan Genshin Impact ücretsiz mi? Tabii ki bu noktada merak ediyoruz. Evet, Genshin Impact indirip oynaması ücretsiz bir oyun. Ayrıca her platformda oynanabilmesi, özgün bir hikayeye sahip olması, karakterleri istediğiniz gibi seçip geliştirebiliyor olmanız ve P2W olmaması da oyunun iyi özelliklerinden birkaçı. Ancak oyunda ne yazık ki Türkçe dil desteği yok ve PvP modu mevcut değil. Genshin Impact nedir sorusunu kısaca bu şekilde yanıtlayalım ve sizi daha fazla merak içinde bırakmadan “Genshin Impact nasıl oynanır?” cevabını inceleyelim.


Genshin Impact Oynanış VideosuGenshin Impact Nasıl Oynanır?


Öncelikle bilmeniz gerekiyor ki Genshin Impact oyununda oldukça geniş bir harita bizi karşılayacak. Oyunda belli karakterler ve sınıflar mevcut. Haritada dilediğiniz gibi gezip çeşitli ögeleri toplayarak karakterinizi ve silahlarınız geliştirebilirsiniz. Dikkat edin, uyaralım! Haritanın bazı bölgelerinde düşmanlar ile karşılaşabilirsiniz. Düşmanlar ile savaşıp XP toplayabilirsiniz. Haritanın bazı yerlerinde ise büyük boss savaşları sizleri bekliyor olacak. Bu arada savaşa isterseniz tek, isterseniz arkadaşlarınız ile birlikte girebilirsiniz. Oyun içinde size seçimler sunulacak. Hikayeyi kendi seçimleriniz ile yönlendireceksiniz ve seçimler oyuna etki edecek. Gelin biraz daha detaylı birkaç Genshin Impact oynanış ipucu verelim…


Genshin Impact Nasıl Oynanır? İşte Birkaç İpucu


Parlayan Eşyaları Toplayın


Genshin Impact haritasında göreceksiniz ki harita eşyalar ile dolu. Bu eşyaların çoğu kullanılabilir ve toplamanız gereken eşyalar. Genshin Impact oynarken olabildiğince parlayan eşyaları toplamanız gerek. Parlayan eşyalar oldukça işinize yarayacaktır. Özetle, gördüğünüz her şeyi toplayın.


Genshin Impact Adventure Rank’ınızı 12 Yapmaya Çalışın


Genshin Impact Adventure (Macera) Rank adında bir derecelendirme mevcut. Günlük görevleri açabilmeniz için de Adventure Rank seviyenizin 12 olması gerekmekte. 12. seviyeye ulaştığınızda bu görevleri yerine getirerek ödüller kazanabilirsiniz. Bu sebeple olabildiğince hızlı şekilde rankınızı 12. seviyeye getirmeye çalışın.


1 Genshin Impact Karakteri Seçip, Onu Güçlendirin


Oyunun başında elde edilen karakterlerden sizin en çok işinize yarayacak ve en güçlü olan karakteri tercih edin. Çünkü bir süre bu karakter ile oyuna devam etmelisiniz. Sadece tek bir karaktere yoğunlaşığ, tek karakteri geliştirirseniz oyunda ilerlemeniz daha hızlı olacaktır. Oyunda belli bir zaman geçirdikten sonra karakterinize seviye atlatacak kartlar olduğunu fark edeceksiniz. Kartları kullanırken karakterlerin, macera seviyeniz 15 olana kadar en fazla 20 seviye olduğunu unutmayın.


Genshin Impact Silah ve Ekipmanlarınızı Güçlendirin


Genshin Impact oynarken tabii ki karakterler gibi silahlarınızı da güçlendirip geliştirebilirsiniz. Bu da size ekstra bir güç katacaktır. Genshin Impact oyununun temel amaçlarından biri ekipman keşfedip, keşfettiğiniz ekipmanları geliştirmenizdir. Silahlar da öncelikle en fazla 20 seviye olabilirler. 


Yemek Yapmak Oyunun Başında İşe Yarar


Size verilen görevlerin etkisi için tabii ki yemek yapmanız gerekebilir. (Ölen karakterinizi diriltmek vb.) Ancak genellikle yemek yapmak karakteri iyileştirmek için yapılır ve dilekleriniz ile bir iyileştirici getiremezseniz Adventure rankınız 20 olduğunda oyunun en iyi geliştiricisi olan Barbara bedava olarak takımınıza katılabilir. Barbara ekibinize katıldıktan sonra iyileştirme için yemek pişirmenize gerek kalmaz. 


Genshin Imapct Dileklerinizi Kullanın


Az önce dilek demişken, dileklerinizi kullanmayı da unutmayın. F3 tuşuna basarak bu sayfadaki dileklerinizi kullanabileceğinizi hatırlatalım. Dilekler görev yaparken otomatik olarak da gelebilir ya da 160 Primogems ile 1 dilek alabilirsiniz. 


Kısa ama etkili Genshin Impact nedir, Genshin Impact nasıl oynanır rehberi yazımız bu şekilde. Ayrıca oyunu sevdiyseniz Genshin Impact kategorimizi ziyaret etmeyi unutmayın. Genshin Imapct Genesis Crystals ve Genshin Impact Hesap Satışı alışverişlerinizi GameSatış üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.


Genshin Impact Hesap Satışı

Genshin Impact Nedir? Genshin Impact Nasıl Oynanır? 2022 Sıkça Sorulan Sorular

Genshin Impact Nedir?

Genshin Impact, miHoYo tarafından geliştirilen 2020 yapımı bir aksiyon-rol yapma video oyunudur. Genshin Impact ilk olarak 2020 yılında Android, iOS, Microsoft Windows ile PlayStation 4 için daha sonra 2021 yılında ise PS5 için piyasaya sürüldü.

Genshin Impact Ücretsiz Mi?

Evet, Genshin Impact indirip oynaması ücretsiz bir oyundur.

Genshin Impact Nasıl Oynanır?

Öncelikle bilmeniz gerekiyor ki Genshin Impact oyununda oldukça geniş bir harita bizi karşılayacak. Oyunda belli karakterler ve sınıflar mevcut. Haritada dilediğiniz gibi gezip çeşitli ögeleri toplayarak karakterinizi ve silahlarınız geliştirebilirsiniz. Dikkat edin, uyaralım! Haritanın bazı bölgelerinde düşmanlar ile karşılaşabilirsiniz. Düşmanlar ile savaşıp XP toplayabilirsiniz. Haritanın bazı yerlerinde ise büyük boss savaşları sizleri bekliyor olacak. Bu arada savaşa isterseniz tek, isterseniz arkadaşlarınız ile birlikte girebilirsiniz. Oyun içinde size seçimler sunulacak. Hikayeyi kendi seçimleriniz ile yönlendireceksiniz ve seçimler oyuna etki edecek. Genshin Impact nasıl oynanır detaylı anlatım için yazımızın devamını okuyun...

Genshin Impact'te Kodları Nasıl Kullanırım?

Genshin Impact web sitesine giriş yapın ve kullanmak istediğiniz Sunucu, Karakter Takma Adı ve Kullanım Kodunu seçin. Kullan düğmesine basın ve bir sonraki oynadığınızda ödüller otomatik olarak karakterinize gönderilecektir.

Genshin Impact Ne Zaman Çıktı?

Genshin Impact ilk olarak 28 Eylül 2020 yılında Android, iOS, Microsoft Windows ile PlayStation 4 için daha sonra 28 Nisan 2021 yılında ise PS5 için piyasaya sürüldü.