knight-online-haberleri
Knight Online Haberleri
pubg-mobile-haberleri
Pubg Mobile Haberleri
valorant-haberleri
Valorant Haberleri
league-of-legends-haberleri
League of Legends Haberleri
cs2-haberleri
CS2 Haberleri
metin2-haberleri
Metin2 Haberleri
black-desert-haberleri
Black Desert Haberleri
diger-oyun-haberleri
Diğer Oyun Haberleri
WAR MAİDEN WAR MAİDEN @editor
Knight Online Başlangıç Rehberi
Bu Haberi 24209 Kişi Okudu

Knight Online Başlangıç Rehberi

Knight Online dünyası maceracıları ve oyuna yeni başlayanlar için oyun hakkında öğrenmeniz gereken her şeyi bulabileceğiniz bir Knight Online Başlangıç Rehberi derledik. Knight Online hakkında merak ettiğiniz her şeyi burada bulabilirsiniz.


Knight Online Cash Satın Al

 

Knight Online Başlangıç Rehberi

 

Her şey Noah System'ın geliştirdiği oyunun Knight Empire adı altında 2002 Haziran aylarında beta test sürümü ve level sınırı 65 olarak sunucularını açması ile başlamıştı. Ülkemizde daha internet yaygınlaşmamış, evlerde nadiren internet erişiminin olduğu bu yıllarda elbette bu oyundan haberi olan insan sayısı çok azdı. 

 

Knight Online Baslangic Rehberi - 1

 

Ülkemize resmi olarak 10 Aralık 2002'de gelen Knight Empire, internet kafeler aracılığı ile yavaş yavaş yayılmaya başlamıştır. Oyunlar ile bilgisi olan küçük kitle Ultima Online, Mu Online, EverQuest gibi klasik oyunlara bir alternatif arayışına girmiş ve Knight Empire ile tanışmıştı. Belki de bu internet cafe sahipleri tarafından bu kadar yaygınlaştı bilemeyiz :)


Beta sürümünde sadece Ares sunucu mevcuttu.Tam sürüm olarak 4 sunucuyla açılmıştır.Bu sunucular Ares, Diez ,Beramus, Xigenon'dur.

 

28 Ekim 2003' de Piana Breth'de değişiklikler yapılıp sunucu sayılarında artışa gidildi. Piana Breth karlı bir görsel ile karşımıza çıkmıştı. Sunucularda oyuncuların oyuna daha rahat giriş yapabilmesi için kanallar açıldı.

 

Knight Online Baslangic Rehberi - 2

 

Yapılan bir diğer değişiklik 7 SINS haritasının eklenmesiydi. Gün içerisinde belirli aralıklarla gerçekleşmekteydi, hangi ırk bu savaşı kazanırsa sadece onlar katılabiliyordu.Kısaca 2007 yılında gelecek olan Bifrost canavarlarının denemesi yapılıyordu diyebiliriz.

 

Knight Online Baslangic Rehberi - 3

 

2004 yılında Knight Empire adı Knight Online olarak değişti. Fire Drake isimli patch'in gelmesi ile birlikte Breth ve Piana haritalarının yerine Lüferson Castle ve El Morad gelmiştir. Gelen bu patch ile 7 SİNS haritası kaldırıldı. Eskiden her serverin 1 tane sunucusu varken, Ares 1 iken 2 oldu. Maradona 2 tane yeni mob eklendi bunlar Mastodon ve Glyptodont'dur. Bu 2 mobun attack damageleri çok yüksek olduğu için onu kesmeye çalışan userler sürekli gidip ölüyordu. Oyun içerisinde keşfedilen yeni kasma mekanları, Msn Koxp ve daha nicesi bu dönemde ortaya çıkmıştır.         

 

2006-2007 yıllarında oyun tam bir patlama yaşamıştı. Her kesimden oyuncu tek bir platformda buluşuyordu. "Knight Online Hayat Offline" sözü ile kullanıcılar Knight Online büyüsüne kapılmıştı...


Adını bütün sunuculara duyuran efsane oyuncular türemiş, savaş ve etkinlik saatlerinde bilgisayarların donması sebebiyle oyun oynamak zorlaşmıştı.2007 yılında New Moradon olarak gelen patch ile birlikte Maradon'un haritası değişmiş ve çok daha büyük bir harita olarak oyunculara sunulmuştur. 

 

Knight Online Baslangic Rehberi - 4

 

Bizler de Knight Online ile bu dönemlerde tanışmıştık. Hangimiz oyun içinde Rogue karakterini oynarken klavyede CTRL tuşuna madeni para veya küçük kağıt sıkıştırmadık ki daha seri minör yapalım diye :) Hepimizin başlangıç hikayesi aşağı yukarı benzerdir. Maradon'un kapısından geçip kestiğimiz ilk solucanı hangimiz unuttu ki? 


Knight Online İtem Al Sat

 

 

 

Knight Online Irk ve Karakterler

 

Knight Online Irklar
 

Oyunda kontrol edilebilen iki ırk (El Morad, Karus) ve her ırk için altı farklı karakter sınıfı bulunmaktadır. Bu nedenle oyunda kişiler arasında en çok fark yaratacak şey ırklar ve sınıf seçimleridir. 
 

Knight Online Irk ve Karakterleri

 

Knight Online Sınıflar


Knight Online; Warrior (Savaşçı), Rogue (Okçu, Suikastçı), Magician (Büyücü), Priest (Rahip/Ruhban Sınıfı), Porutu ve Kurian olmak üzere altı temel karakter sınıfı içermektedir. Bu sınıflar kendi aralarında yeteneklerine göre ayrıldıkları gibi, oyuncular tarafından tasarımlarından farklı amaçlarla kullanılan (Örneğin; Battle Priest) sınıflar da bulunmaktadır.
 

Warrior

Knight Online Warrior

 

Oyunun tank karakteri, güçlü bir boss öldürüleceği zaman ihtiyaç duyulan ilk karakter. Rogue kadar olmasa da kısıtlı combo imkanına sahiptir. Sabit ve sürekli vuruş gücüne de sahiptirler. Bu karakterin yetenekleri; Attack, Defense, Passion/Berserking.

 

Rogue

Knight Online Rogue

 

Hız ve yetenek öne çıktığı karakterdir. Assassin'ler combo yaparak kısa süre içerisinde çok yüksek hasar verebilirler. Okçular ise yüksek saldırı gücüne sahip olmasalar da oyundaki en uzak menzile sahip karakterlerdir. Ayrıca kendini iyileştirme özelliği mevcuttur. Bu karakterin yetenekleri; Assassin (Suikastçı)/ Archer (Okçu).

 

Mage

Knight Online Mage

 

Alan büyüleri sayesinde yaratıkları ve düşmanlarını toplu hale öldürebilen, teleport yetenekleri ile parti üyelerini yanlarına ışınlayabilen Mage'ler oyunun en önemli sınıflarından birisini oluşturmaktadır. Çoğu kişi için en kötü sınıf olsalar bile, Warrior kadar güçlüdürler. Düşük defans ve az can dezavantajlarını, uzun mesafe ve alan atış avantajlarıyla kapatırlar. Bu karakterin yetenekleri, Flame, Glacier, Lightining. 
 

Priest

Knight Online Priest

 

En çok aranan parti üyesi. Yüksek defans ve sağlığa sahip Intelligence Priest veya düşük defans ve yüksek saldırı gücüne sahip Battle Priest olabilirler. Party üyelerini ve kendisini toplu veya tekli olarak iyileştirme ve koruma büyülerine sahiptir. Debuff priestler karşı ırkın userlarına kara büyüler yapabilir onların Defans ve HP'lerini düşürebilirler.

 

Kurian

Knight Online Kurian

 

Kara büyülerini savaşta kullanmaları için aranan en çok karakterlerden birisi. Zehirleri ile kısa sürede düşmanı öldürebilirler. Kara büyüleri ile ise düşman karakterlere yavaşlık,- defans ve stun verebilirler. Defansı diğer karakterlere göre az fakat dönüşüm özelliği sayesinde biraz bu açığı kapatıyor. Kısa süreli tank karakter olabilir.

 

Knight Online Serverlar

 

 • SİRİUS
 • VEGA
 • ALTAR
 • MANES
 • OLYMPIA
 • ARES
 • DIEZ
 • GORDION
 • ROSETTA
 • DESTAN

 

Bu serverlar haricinde Steam'de bulunan Knight Online için 3 server bulunmaktadır bunlar;

 

 • Pathos
 • Cypher
 • Helsgarem* 
 • (*Sadece Yurt Dışında Bulunan Userlar İçin Geçerlidir)
   

Knight Online Gold Bar (GB) Kasma Yolları

 

 

Oynamış olduğumuz serverlarda ister item isterseniz GB kasmamızı sağlayacak bir çok yol bulunmaktadır bunlardan bazılarını sizler için düzenledik.

 

Moradon bölgesinde kasabileceğiniz en uygun GB yerleri tabii ki Lycan moblarıdır. Bu moblardan çıkacak olan +7 ve +8 silahları en kolay ve en hızlı şekilde çıkartıp satma imkanınız mevcuttur.

 

Elmorad, Luferson Castle ve Eslant bölgelerinde bulunan belirli moblardan belirlli itemlar kasabilirsiniz. Seviyenize uygun bu mobları kesip çöp item, Upgrade Scroll veya Exception itemlar çıkartabilirsiniz.

 

Ronark Land bölgesinde ise dış Krowaz Moblarını (Hell Fire, Havoc, Cruel, Enigma) kesip Krowaz silahları yapımı için gerekli materyallerden çıkartabilirsiniz. Ronark Land bölgesinde günde 2 kere gerçekleşen, Bifrost Taşını kesen ırk bu bölgede 2 saat boyunca fragment taşlarını çıkarabilirler. 

 

Bu mobları keserken sizlere tavsiyemiz Disc Premium alıp DC Flashlarınızı fullemenizdir.

 

Bu farm yollarının yanı sıra oyun içerisinde gerçekleşen Border Defense War, Chaos, Forgotten Temple  ve Juraid Mountain Defense etkinlerine katılıp belirli ödüllere sahip olabilirsiniz.


Knight Online Premium Cash Satın Al

 

Knight Online Power Up Store (PUS)
 

Power Up Store, oyun içerisinde karakterimiz için kullanabileceğimiz ürünleri içerisinde barındıran bir mağazadır. Bu mağaza üzerinden karakterimizi daha fazla günçlendirecek, dış görüntüsünü daha ihtişamlı bir hale getirecek eşyalar alabilirsiniz. Bunun yanında oyun içerisinde avantaj sağlayan çeşitli premium paketleri, takviye parşömenleri alabilirsiniz.

 

Knight Online Power Up Store (PUS)

 

Oyun ekranının sol alt kısmında bulunan P tuşuna basıp PUS ekranını açabilirsiniz.


Bu ekrana gelmeden önce hesabımıza Nasıl Cash Yükleriz? sorusunu hep birlikte cevaplayalım;

 

 • Öncelikle "NTTGAME" sayfasına üyeliğimiz ile giriş yapmamız gerekmektedir.
 • Daha sonra "NPOİNTS" bölümü üzerinden sizin için uygun ödeme yöntemini seçip işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.


En çok Tercih Edilen Knight Online PUS Eşyaları

 

Switching Premium

Knight Online Switching Premium

  1. DC, EXP, WAR premium özelliklerinin hepsini içinde barındırır.
  2. İhtiyaç durumuna göre premiumlar arası geçiş yaparak istediğiniz premiumu kullanabilirsiniz.
  3. Premium paketi 30 günlüktür ve 90 güne kadar üzerine yükleme yapılabilir.

 

Exp Premium

Knight Online Exp Premium

1. Sunucular tam kapasiteye ulaşmış olmasına rağmen oyuna öncelikle giriş imkanı sunar.
2. Lvl 1-50 + 400 % / 51-60 + 300% / 61-70 +200 % /71-83 +120 % deneyim puanı artışı sağlar.
3. Exp flash ile gelen deneyim puanı artar ve 80. seviyede kullanılamaz.
4. Eşya düşme oranı arttırır.
5. Öldüğünüzde %1 deneyim puanı kaybedersiniz.
6. NPC üzerinden satılan eşyaların satış fiyatını %150 arttırır.
7. Eşya tamiri %50 daha ucuzdur.
8. Tüm seviyelerde %100 Noah artışı sağlar.
9. PK esnasında ilave 12 NP artışı sağlar.
10. 1 aylık Golden Fishing Pole, 30 adet Magic Hammer ve 1 adet Trinas Piece hediyesi vardır.

 

Disc Premium (DC Premium)

Knight Online Disc Premium

1. Sunucular tam kapasiteye ulaşmış olmasına rağmen oyuna öncelikle giriş imkanı sunar.
2. 1-83 seviyeler arası %30 deneyim puanı artışı sağlar.
3. Eşya düşme oranında artış sağlar.
4. Öldüğünüzde %2.5 deneyim puanı kaybedersiniz.
5. NPC üzerinden satılan eşyaların satış fiyatını %150 arttırır.
6. Eşya tamiri %50 daha ucuzdur.
7. Tüm seviyelerde %100 Noah artışı sağlar.
8. PK esnasında 12 NP artış sağlar.
9. 1 aylık Golden Mattock Voucher, 30 adet Magic Hammer ve 1 adet Trinas Piece hediyesi vardır.
10.  DC Flash kullanarak eşya düşme oranı arttırılır.
11. Oyun içerisinde DC Store üzerinden uygun fiyata hp,mp pot ihtiyaçlar alınabilir.

 

War Premium

Knight Online War Premium

1. Sunucular tam kapasiteye ulaşmış olmasına rağmen oyuna öncelikle giriş imkanı sunar.
2. 1-83 seviyeler arası %100 deneyim (exp) puanı artışı sağlar.
3. Eşya düşme oranını arttırır.
4. Öldüğünüzde %2.5 deneyim puanı kaybedersiniz.
5. NPC üzerinden satılan eşyaların satış fiyatını arttırır.
6. Eşya tamiri %50 daha ucuzdur.
7. Tüm seviyelerde %30 Noah artışı sağlar.
8. PK sırasında iave 15 NP artışı sağlar.
9. War Flash kullanarak gelen NP artışını daha da yukarı çıkabilirsiniz.
10. 1 aylık Golden Fishing Pole hediyesi vardır.
11. Ücretsiz skill ve stat puanları sıfırlanabilir.

 

Platinum Premium

Knight Online Platinum Premium

1.  Sunucular tam kapasiteye ulaşmış olmasına rağmen oyuna öncelikle giriş imkanı sunar.
2. 1-50 seviyeler arası %400 deneyim puanı artışı sağlar.
3. 51-83 seviyeler arası %100 deneyim puanı artışı sağlar.
4. Tüm seviyelerde %100 Noah artışı sağlar.
5. 800 Bonus Npoint hediyesi vardır.
6. Trinas Piece hediyesi varıdr.
7. Eşya düşme oranını arttırır.
8. PK esnasında ilave 5 NP artışı sağlar.

 

Gold Premium

Knight Online Gold Premium

1. Sunucular tam kapasiteye ulaşmış olmasına rağmen oyuna öncelikle giriş imkanı sunar.
2. 800 Bonus Npoint hediyesi vardır.
3. Trinas Piece hediyesi vardır.
4. %30 deneyim puanı artışı sağlar.
5. Eşya düşme oranını arttırır.
6. Öldüğünüzde normalden daha az deneyim puanı kaybedersiniz.
7. Eşyaların NPC satış fiyatında artışı sağlar.
8. Tüm seviyelerde Noah artışı sağlar.
9. Pk esnasında ilave 5 NP artışı sağlar.

 

Bronze Premium

Knight Online Bronze Premium

1. Sunucular tam kapasiteye ulaşmış olmasına rağmen oyuna öncelikle giriş imkanı sunar.
2. %20 deneyim puanı artışı sağlar.
3. Eşya düşme oranını arttırır.
4. Öldüğünüzde normalden daha az deneyim puanı kaybedersiniz.
5. Eşyaların NPC satış fiyatında artış sağlar.
6. Eşya tamiri %50 daha ucuzdur.
7. PK esnasında ilave 2 NP artışı sağlar.

 

Character Seal Scroll (Ring)

Knight Online Character Seal Scroll (Ring)

Character Seal Scroll Knight Online'da karakterinizi bir yüzük içerisini sıkıştırıp takas edebilmenize veya devretmenize yarayan bir eşyadır.
Bu ürünü satın aldığınızda karakterinizin üzerine gelen ve istediğiniz karakteri bir yüzük içerisine koyup devredip takas etmenize yardımcı olmaktadır.
Karakterinizi bu yüzüğün içerisine koymadan önce bilinmesi gereken önemli bir kaç kural mevcuttur ;
1. Karakterinizin bulunduğu clandan çıkartmalısınız.
2. Karakteriniz üzerinde kesinlikle eşya bulunmamalıdır.
3. Karakterinizin üzerinde ki para devrettiğiniz kişiye gideceğinden paranızı kontrol etmelisiniz.
4. Ring basmak için item kilitleme şifresini bilmelisiniz.

 

Trinas Piece

Knight Online Trinas Piece

Oyun içerisinde silah ve zırhları upgrade işlemi yaparken başarılı olma olasılığını yükseltir.

 

Shadow Piece

Knight Online Shadow Piece

Silah ve zırh yapımında şansınızı %30 oranında arttırır.

 

Dragons Wing

Knight Online Dragons Wing

1. Karakteriniz için HP + 300, DEF +50, EXP +9%, NP +3 özelliklerinden birini seçebilirsiniz.
2. Karakterinizin dış görüntüsünü değiştirir.
3. Kullanım süresi 30 gündür.

 

Minevra Package

Knight Online Minevra Package

1. Seçiminize göre HP, DEF, EXP, NOAH artışı sağlayabilir.
2. Seçeceğiniz kafalık ve vücut bölgesinde ki dış görünüş değişecektir (Bahamut,Gryphon,Valkyrie,).
3. Kullanım süresi 60 gündür.

 

Pathos Package

Knight Online Pathos Package

1. İstediğinize göre atak veya defans özellikler verebileceğiniz bir eldivendir.
2. Karakterinizin dış görüntüsünü değiştirir.
3. Paket içerisinde 2 tane mevcuttur ve 30 günlüktür.

 

Spirit of Genie

Knight Online Spirit of Genie

1. 10 seviyeden itibaren kullanılan otomatik atak eşyasıdır.
2. Paket içerisinde 10 adet mevcuttur.
3. 1 genie 120 dakikaya denk gelmektedir.

 

Knight Online Krallık Sistemi
 

Knight Empire ile birlikte gelen krallık sistemi, Top 10'da bulunan klanlar arasında büyük bir prestij savaşına dönmüştür. Top 10'da bulunan klan liderleri Election NPC (Seçim botu)'na gidip bir aday göstereceklerdi. Krallık seçimleri her ırk için ayrı olmaktaydı. Aday gösterilen kişi adaylığından vazgeçebilir veya yerine başka bir aday gösterebilir. Her accountla sadece 1 kere oy kullanabilir ayrıca en az bronze premium sahibi ve belli bir level sınırına ulaşmanız gerekmektedir. En çok oyu alan karakter kral olmaktadır. Kral olan kişi election npc'sine gidip vaadlerini belirterek bütün kullanıcılar ile paylaşabilmektedir. Seçimi kazanan kral adayı 30 gün geçerli krallık görevi ile yükümlü olmaktadır. Kral kendi ülkesinin toprak vergisini toplayabilir, bu vergi %0 ve %10 arasındadır. Toplanan tüm vergilerin %20 sini kral kendine alır gerisi krallığın hazinesine gitmektedir. Hazinede biriken para herkes tarafından görülebilir ve bu biriken parayı kral kendi için kullanabilir veya çeşitli eventler düzenleyerek userlara dağıtabilir. Krallığın hazinesi tamamen krala ait olmaktadır ve bu hazineyi isteği şekilde kullanabilmektedir. Krala özel eşyalar head servant NPC'sinden alınabilir.

 

Knight Online Krallık Sistemi

 

Bu eşyaların hiç bir özelliği bulunmamaktadır. Sadece o kişinin kral olduğunu göstermeye yarar ayrıca kral ona özel olan kraliyet pelerinini giyer. Kral günde 1 kere olmak şartıyla hava durumunu değiştirebilir. (Örneğin; yağmurlu, güneşli,karlı vs.) 

 

Knight Online Lunar War

Oyuna eklenen Lunar War ile Knight Online userların büyük ilgisini ve dikkatini çekmeyi başardı. İki ırk arasında gerçekleşen amansız çekişme Lunar War ile devam etmekteydi. Savaşa katılan klan liderleri arasında en yüksek National Point sıralamasında bulunan liderlerden beşi bu savaşlarda Commander olarak görevlendirilip onlar için özel tasarlanan atlara binebilmektedirler.

 

Knight Online Lunar War

 

Kral ile birlikte savaş detayları hakkında yukarıdan userlara bilgi aktarabilmektedirler. Bu savaşlarda Warder 1, Warder 2 ve Kepper isimli koruyucuları kesen kullanıcı ve party üyeleri ekstra National Point ile ödüllendirilip isimleri yukarıdan geçmektedir. Savaşı yenen ırk, yenilen ırkın bölgesini 1 saat boyunca işgal edebilir, bu işgalde ki ilk amaç karşı tarafın npclerini kesip ve onların tow'nun da bekleyen userları kesmektir.

 

Knight Online Castle Siege War (CSW)

Castle Siege savaşları delos adı verilen bir alanda yapılmaktadır. Castle Siege savaşına katılabilmek için temel şart Grade 3 seviyesinde bir clan üyesi olmak ya da Grade 4 seviyesinde bir clan üyesi olup Grade 3 veya üzeri seviyedeki bir clanla ally (ortak) olmanız gerekiyor. Castle siege savaşları haftanın belirli günü gerçekleşmektedir. Grade 3 seviyesinde olan tüm klanlar ve üyeleri bu kale savaşı için birbirleriyle amansız bir rekabet içerisindedir. 

 

Knight Online Castle Siege War (CSW)

 

Lunar War'da olduğu gibi sadece iki ırkın savaşından ziyade tüm Grade 3 klanlar kalenin sahibi olabilmek için bir rekabet içindedir. Kalenin merkezinde bulunan Artifact (Kristal)'i kontrol etmek ve korumak esas amaçtır. Savaş zamanında Artifact(Kristal) eğer hasar gördüyse veya yıkıldıysa savaş bitiminde kendini otomatik olarak yeniden yapılandıracaktır. Artifact(kristal) yok edildiğinde delos; kristali kıran clanın kontrolüne geçecek ve yeniden yapılanacaktır. Savaş bittiğinde kristali koruyan yada kıran clan kaleye sahip olacaktır. Savaş içerisinde kale bir çok kez el değiştirebilir.  Castle Siege War (CSW) userların değişimi ile olan bir prestij savaşıdır. Kazanan klan delos bölgesinin ve kalesinin sahibi olacaktır. Bir sonraki savaşa kadar delos bölgesinde, o klana ait bayraklar dalgalanacaktır. Kale içerisinde bulunan 4 Tarantula slotuna sahip olacak ve belirli aralıklarla çıkacak olan bossları kesmeye hak kazanacaktır. Bu savaşı kazanan klan üyeleri kısaca prestij'den ziyade itemlerini maksimuma getirecek kaynağı sağlamaktadır.


Knight Online Goldar Satın Al

 

Knight Online Under The Castle (UTC)
 

Under The Castle haritasında iki ırkın omuz omuza savaşacağı zorlu yaratıkları birlikte kesmesi gereken bir bölümdür. Bu harita iki ırkın birlikte savaşabileceği nadir yerlerden bir tanesidir. Bu haritaya giriş yeri iki ırkların bölgelerinde (Luferson Castke ve El Morad Castle) bulunan, [Twillinght Observer] Eyre Npc'sidir. Bu haritaya clanınız veya map de bulunan farklı userler ile oluşturacağınız gruplara dahil olmanız etkili olacaktır. Bu gruplara dahil olmanız sizin avantajınıza olacaktır, haritada bulunan yaratıklar ile tek başınıza savaşmanız bir hayli zor olacaktır. Harita içerisinde eğer bir party üyesi iseniz, her zindan geçildikten sonra invertory'nize 2 adet troppy flame box eklenecektir, tabii vurmuş olduğunuz damage önemlidir. İçeride karşılaşacağınız yaratıklar çok güçlü oldukları için bir çok kez ölüm ile karşılaşacaksınız ve bu durumda öldüğünüzde üzerindeki tüm armor ve weaponların yandığını göreceksiniz. Eğer press ok yapıp kalkarsanız otomatikmen townda doğmuş olacaksınız. Bu duruma bir tedbir olarak, öldüğünüz yerde hemen kalkmak için üzerinizde Life Crystal olması gerekiyor. Life Crystal ile anında karakterinizin öldüğü yerde diriltebilir ve herhangi bir RPR yapmanıza gerek kalmayacaktır.

 

Knight Online UTC ile Gelen Yeni Weapon'lar 

 

Knight Online UTC Weapon

 

 • Ruaheu

 • Kodeks Giga (Fire,Lr,ice)

 • Moonlight

 • Adaga

 • Kanjale

 • Azagai

 • Buju

 

 

Knight Online UTC ile Yeni Gelen Armorlar

 

Knight Online UTC Armor

 

İki ırk için secret armorlar yukarıda görülmektedir. Bu armorların diğerlerinden farkı resistance değerlerinin yüksek olmasıdır.

 

Knight Online UTC Materyalleri


Yeni materyaller ile daha önce görmediğiniz, birbirinden eşsiz weaponları yapma şansına sahip olabilirsiniz. UTC weapon materyallerinin birleşimi aşağıda ki görselde mevcuttur:

 

Knight Online UTC Materyalleri

 

Knight Online UTC Haritası


UTC haritası 4 zindandan oluşur. Bu haritada karşınıza çıkan bosslarla savaşmak ve içlerinden düşen son derece nadir eşyaları elde etmek imkanı bulabileceksiniz. UTC haritasında bulunan 4 zindanda ki bossların görseli aşağıda mevcuttur.

 

UTC Haritasında karşılaşacağınız ve içerisinden item düşürebileceğiniz yaratıklar;

 

Knight Online UTC Haritası Yaratıklar-1

Knight Online UTC Haritası Yaratıklar-2

Knight Online UTC Haritası Yaratıklar-3

 

Knight Online Dark Weapon ve Armorlar
 

Yeni gelen crafting sistemi ile birlikte kullanıcılar artık kendi Dark Knight Silahlarını oluşturabilmektedir. Bu silahların yapımı oldukça zordur. Krowaz silahlarından sonra artık Dark Knight Silahlarınında kendine has bir özelliği mevcuttur. Armorların ise yüksek Defence ve HP oranları mevcuttur. 


Dark Knight Silahları ve Özellikleri

 

Dark Knight Axe (Porutu Army): 


Sadece Porutu sınıfı tarafından kullanabilecek olan Dark Knight Axe saldırı yapıldığında %2 ihtimal ile, saldırı yaptığınız kişiye ve etrafında ki düşmanlarınıza ek hasar verir.

 

Knight Online Dark Knight Axe-1

Knight Online Dark Knight Axe-2

 

Dark Knight Crossbow:

Saldırı yapıldığında rakibe %4 ihtimal ile 777 ek hasar verir ve bu hasar ayrıca rakibi kısa bir süreliğine dondurur.

 

Knight Online Dark Knight Crossbow-1

Knight Online Dark Knight Crossbow-2

 

Dark Knight Dagger:

Saldırı yapıldığında rakibe %1 ihtimalle saldırı yaptığınız hasara göre 15 saniye zehir hasarı verir.

 

Knight Online Dark Knight Dagger-1

Knight Online Dark Knight Dagger-2

 

Fire Dark Knight Staff:

 

Knight Online Fire Dark Knight Staff-1

Knight Online Fire Dark Knight Staff-2

 

Ice Dark Knight Staff:

 

Knight Online Ice Dark Knight Staff-1

Knight Online Ice Dark Knight Staff-2

 

Lightning Dark Knight Staff:

Saldırı aldığınızda %1 ihtimal ile parlar ve 300 def + 3x 800 hp desteği sağlar.

 

Knight Online Lightning Dark Knight Staff-1

Knight Online Lightning Dark Knight Staff-2

 

Dark Knight Jamadar:

Saldırı yapıldığında rakibe %1 ihtimal ile saldırı yaptığınız hasara göre 15 saniye zehir hasarı verir.

 

Knight Online Dark Knight Jamadar-1

Knight Online Dark Knight Jamadar-2

 

Dark Knight Mace:

Düşmanı iyileştirmeye çalıştığınızda kullandığınız iyileştirme etkisinin belli bir kısmı kadar hasar verir. (Düşmana 1920 Tekli Heal kullanılabilir.) Bu özellikler yaratıkların üzerinde de kullanılabilir ve yaratıklara 10k Tekli Heal da kullanılabilir.

 

Knight Online Dark Knight Mace-1

Knight Online Dark Knight Mace-2

 

Dark Knight Shield:

Saldırı aldığınızda %1 ihtimal ile aldığınız hasarı düşmana direkt olarak yansıtır.

 

Knight Online Dark Knight Shield-1

Knight Online Dark Knight Shield-2

 

Dark Knight Spear:

Saldırı yapıldığında %2 ihtimal ile saldırı yaptığınız kişiye ve etrafınızdaki düşmanlarınıza ek hasar verir.

 

Knight Online Dark Knight Spear-1

Knight Online Dark Knight Spear-2

 

Dark Knight Armor ve Yapımı:


Üretmek istediğiniz her Dark Knight Zırh Parçası için 5 farklı materyale ihtiyaç duymaktasınız. Aşağıdaki her bir zırh parçası için ihtiyacınız olan materyaller ve miktarları belirtilmiştir.

 

 Zırh Parçası 

 Materyal 1 

 (Gereken Miktar: 1) 

 Materyal 2 

 (Gereken Miktar: 1) 

 Materyal 3 

 (Gereken Miktar: 1) 

 Materyal 4 

 Materyal 5 

 (Gereken Miktar: 1) 

 Pauldron   Ancient Armor Mold   Ancient Sheet Metal   Light Elemental Stone   Transmutation Stone (3 Adet)   Recipe: Holy Knight Armor 
 Pants  Ancient Armor Mold   Ancient Sheet Metal   Light Elemental Stone   Transmutation Stone (3 Adet)    Recipe: Holy Knight Armor 
 Helmet  Ancient Armor Mold   Ancient Sheet Metal   Light Elemental Stone   Transmutation Stone (2 Adet)   Recipe: Holy Knight Armor 
 Gauntlets   Ancient Armor Mold   Ancient Sheet Metal   Light Elemental Stone   Transmutation Stone (1 Adet)   Recipe: Holy Knight Armor 
 Boots   Ancient Armor Mold   Ancient Sheet Metal   Light Elemental Stone   Transmutation Stone (1 Adet)   Recipe: Holy Knight Armor 

 

- Malzemelerin tamamını topladıktan sonra NPC Shozin aracılığıyla eşya üretmeyi deneyebileceksiniz.
- Eşya üretme şansı Shadow Piece ile yapıldığında %100 olmakla birlikte Shadow Piece kullanılmadığında eşya üretimi başarısız olabilmektedir.
- Üretmek istediğiniz eşyanın üretim süreci başarılı olursa eşyanıza +1 ile +3 arasında bir seviyede sahip olabileceksiniz.


Materyal 1 - Ancient Armor Mold:

 

Knight Online Materyal1 Ancient Armor Mold

 

- NPC Sundries'ten 55.000.000 Noah karşılığında satın alabilirsiniz.
- Üretmek istediğiniz Zırh Parçası hangisi ise ona ait olan materyali almanız gerekmektedir.


Materyal 2 - Ancient Sheet Metal:

 

Knight Online Materyal2 Ancient Sheet Metal

 

- Bu Materyali Pride, Gluttony, Wrath veya Sloth yaratıklarından belirli bir şans oranında elde edebilirsiniz.
- Aynı zamanda Bifrosttan elde ettiğiniz taşları Chaotic Generator'de kırdırdığınızda bu materyali elde edebilme şansınız vardır.


Materyal 3 - Light Elemental Stone:
 

Knight Online Materyal3 Light Elemental Stone

 

- Bu Materyali günlük 1.000 Ulus Puanı karşılığında NPC Shozin'den alabilirsiniz, fakat eşyanın elde edilebilme oranı 100% değildir.


Materyal 4 - Transmutation Stone:
 

Knight Online Materyal4 Transmutation Stone

 

- Bu Materyali tüm Bifrost yaratıklarından düşürebilirsiniz. Materyalin elde edilebilme oranı %100 değildir.
- Aynı zamanda Bifrosttan elde ettiğiniz taşları Chaotic Generator'de kırdırdığınızda bu materyali elde edebilme şansınız vardır.


Materyal 5 - Recipe: Holy Knight Armor:

 

Knight Online Materyal5 - Recipe: Holy Knight Armor

 

- Bu Materyali Bifrost haritasında bulunan Lust, Envy veya Greed yaratıklarından belirli bir şans oranında elde edebilirsiniz.
- Bifrost haritasında keseceğiniz bossların içinden çıkan taşları kırdırdığınızda yine bu Recipe'lerden elde edebilirsiniz. Yani şans tamamen sizin elinizde :) 
- Her bir zırh parçası için o zırha ait materyali düşürmeniz gerekmektedir.


Dark Knight Armor (Holy) Karus

 

Knight Online Dark Knight Armor (Holy) Karus Görseli

 

Dark Knight Armor (Holy) Human

 

Knight Online Dark Knight Armor (Holy) Human Görseli

 

Knight Online Dark Knight Silah Üretimi

 

A. Materyaller;


1. Ancient Weapon Mold (Silah Kalıbı):


Bu materyal yapmak istediğiniz silahın Kalıbı olarak kullanılır. Hangi silahı üretmek istiyorsanız Sundries’den o silah için üretilmiş olan Kalıbı almanız gerekmektedir. Bu eşyanın bedeli vergiler hariç 100.000.000 Noah’tır.
Örnek olarak Dark Knight Staff üretmek için Ancient Weapon Mold (Staff) olanı satın almalısınız.


2. Catalyst (Katalizör):


Catalyst eşyalarını Felankor’dan elde edebilirsiniz. Ronarkland (Colony Zone) bölgesinde 8 saatte bir tekrar doğma süresi olan Felankor’dan %50 şans ile 4 farklı Catalyst elde edebilirsiniz. Elde edebileceğiniz taşlar aşağıdaki gibidir.

 

 Materyal Adı   Silah-Tür Gereksinimleri 
 Abyssal Breathe  Dagger / Jamadar / Crossbow
 Tentacles of Hatred  Polearm / Two-H Axe
 Sand of Despair  Fire, Ice, Lightning Staff
 Fragment of Void  Mace / Shield


3. Materials of Devil (Şeytani Malzemeler):


Dark Knight silahı yapımında her silah için aşağıdaki iki materyalden belirli adetlerde istenmektedir.

 

 Materyal Adı   2 Adet   5 Adet 
 Teeth of Devil  Dagger  Shield
 Claw of Devil  Jamadar  Mace
 Vein of Devil  Crossbow  Staff (Fire, Ice, Lightning)
 Bone of Devil  Polearm  Crossbow
 Horn of Devil  Two-H Axe  Dagger
 Heart of Devil  Staff (Fire, Ice, Lightning)  Jamadar
 Skull of Devil  Mace  Two-H Axe
 Wings of Devil  Shield  Polearm


Bu materyalleri kendi seviyenizde veya yüksek seviyede olan yaratıkları öldürerek elde edebilirsiniz. Çıkma oranı sizi gerçekten zorlayabilir.


4. Elemental Stone (Element Taşları):


Elemental Stone’ları Moradonda bulunan [Hepa Pupil] Shozin adlı NPC’den günlük görev alarak elde edebilirsiniz. Günlük görevi tamamlamak için 1.000 Nation Point harcamanız gerekmektedir.

 

 Şans   Eşyalar   Kullanım / Gereksinim 
 %40  50 Ibexs Potion  HP 1080 Recovery
 %40  50 Crisis Potion  MP 2880 Recovery
 %5  Elemental Stone (Poison)  Dagger / Jamadar / Polearm
 %5  Elemental Stone (Fire)  Staff / Two-H Axe
 %5  Elemental Stone (Ice)  Staff / Shield
 %5  Elemental Stone (Lightning)  Mace / Staff / Crossbow

 

Aynı şekilde Dark Knight silahı üretimi için bu materyallere ihtiyacınız olacaktır.

 

5. Chaos Crystal (Kaos Kristal):

 

Chaos Crystal elde etmek için 4 farklı kombinasyon bulunmaktadır. İlk üç kombinasyon birleştirmede kullandığınız materyallerin çokluğuna ve kalitesine göre başarı oranınızı arttırır ve başarılı bir kombinasyonda 1 adet Chaos Crystal kazanabilirsiniz. 4. Kombinasyon ise diğerlerinden farklı olarak %100 başarı şansı bulunmaktadır. Ayrıca bu kombinasyonu uyguladığınızda Chest of Chaos Crystal elde edeceksiniz. Chest of Chaos Crystal ile 2-7 Chaos Crystal kazanabilirsiniz. Chest of Choas Crystal’i [Hepa Pupil] Shozin ile konuşarak takas edebilirsiniz.

 

Kombinasyon  Silvery Gem  Black Gem  Spell Stone Powder  Dragon's Scale  Başarı  Elde Edilecek Miktar 
 1  0  3  8  0  %20  1
 2  0  5  15  0  %40  1
 3  1  5  15  0  %70  1
 4  1  5  15  1  %100  2~7

 

Kombinasyonlarda istenen Silvery Gem ve Black Gem eşyalarını Juraid Mountain etkinliğimize katılarak kazanabilirsiniz.

 

Spell Stone Powder:


Bu eşyayı elde etmeniz için Unique veya Old takılarınızı Moradon’da bulunan Mysterious old man aracılığı ile kırdırıp (Disassembling) elde edebilirsiniz. Ayrıca takılarınızı kırdırırken düşük ihtimalle Accessory Box ya da Unique Accessory Box elde edebilirsiniz.

 

Dragon's Scale: 


Bu eşyayı Power Up Store aracılığı ile satın alabilirsiniz.


6. Seed of Destruction (Imha Tohumu):


Bu materyali elde etmenin iki yolu bulunmaktadır;

a. Spell Stone Powder gibi Moradon’da bulunan Mysterious old man’den Unique veya Old takılarınızı kırdırarak elde edebilirsiniz. Ayrıca takılarınızı kırdırırken düşük ihtimalle Accessory Box ve Unique Accessory Box elde edebilirsiniz.

b. Bu materyalleri kendi seviyenizde veya yüksek seviyede olan yaratıkları öldürerek elde edebilirsiniz. Çıkma oranı sizi gerçekten zorlayabilir.

Mysterious old man’den Takı kırdırma işlemi yaparak elde edebileceğiniz materyaller aşağıdaki gibidir;

 

 Eşya   Çıkarma Oranı   Adet 
 Old Takılar  %20  1 Spellstone Powder
 Old Takılar  %40  2 Spellstone Powder
 Old Takılar  %20  3 Spellstone Powder
 Old Takılar  %15  4 Spellstone Powder
 Old Takılar  %4  5 Spellstone Powder
 Old Takılar  %1  1 Seed of Destruction
 Old Takılar  %1  1 Accessory Box
 Unique Takılar  %9  1 Spellstone Powder
 Unique Takılar  %20  2 Spellstone Powder
 Unique Takılar  %40  3 Spellstone Powder
 Unique Takılar  %20  4 Spellstone Powder
 Unique Takılar  %9  5 Spellstone Powder
 Unique Takılar  %5  1 Seed of Destruction
 Unique Takılar  %1  1 Accessory Box
 Unique Takılar  %1  1 Unique Accessory Box

 

7.Flame of Spirit (Ruhun Alevi) :


Dark Knight silahı üretiminde kullanılacak son materyal Flame of Spirit bu materyali [Hepa Pupil] Shozin’den günlük görev yaparak alabilirsiniz. Bu görevi tamamlamak için sizden 1 Gold Coin ve 1 Evil Ingot isteyecektir. 

Gold Coin: Sundries NPC’sinde 1.000.000 Noah karşılığında satın alabilirsiniz. 

Evil Ingot: Reverse eşyalarını Upgrade ettiğinizde eğer başarısız olursanız %10 ihtimalle kazanabilirsiniz.

Flame of Spirit üretildikten 15 gün sonra kullanılmadığı taktirde silinir ve takas edilemez. Bu konuda dikkatli olmanız gerekiyor.


B. Üretim


Dark Knight silah üretimi yapmak için [Hepa Pupil] Shozin aracılığı ile kombinasyon yapmanız gerekmektedir. Tüm silahların nasıl üretileceğini aşağıdaki tablodan öğrenebilirsiniz.
İlk olarak silah türüne göre ana malzemeleri kombinasyon ekranına yerleştirin. Ana malzemeler;

 

 Silah Türü   1 Adet - Materyal 1   3 Adet - Materyal 2    2 Adet - Materyal 3   5 Adet - Materyal 3 
 Dagger  Ancient Weapon Mold (Dagger)  Abyssal Breathe  Teeth of Devil  Horn of Devil
 Jamadar  Ancient Weapon Mold (Jamadar)  Abyssal Breathe  Claw of Devil  Heart of Devil
 Crossbow  Ancient Weapon Mold (Crossbow)  Abyssal Breathe  Vein of Devil  Bone of Devil
 Polearm  Ancient Weapon Mold (Polearm)  Tentacles of Hatred   Bone of Devil  Wings of Devil
 Two-H Axe   Ancient Weapon Mold (Two-handed Axe)  Tentacles of Hatred   Horn of Devil  Skull of Devil
 Staff  Ancient Weapon Mold (Staff)  Sand of Despair  Heart of Devil  Vein of Devil
 Mace  Ancient Weapon Mold (Mace)  Fragment of Void  Skull of Devil  Claw of Devil
 Shield  Ancient Weapon Mold (Shield)  Fragment of Void  Wings of Devil  Teeth of Devil

 

Ana malzemeleri yerleştirdikten sonra kombinasyonu yapabilmek için tüm Dark Knight silahlarının yapımında istenilen malzemeleri yerleştirmelisiniz. Sabit materyalleri aşağıdaki tabloda görebilirsiniz;

 

 1 Adet - Materyal 4   15 Adet - Materyal 5    5 Adet - Materyal 6   5 Adet Materyal 7 
 Elemental Stone (Silah Türüne Göre)   Chaos Crystal  Seed of Destruction  Flame of Spirit

 

Bu kombinasyonda başarı oranınız %50 olarak belirlenmiştir. Eşya yapımında başarısız olursanız tüm materyalleriniz yok olur. Eğer kombinasyonunuzu güçlendirmek isterseniz Shadow Piece eşyasını kullanarak başarı oranınızı %100 yapabilirsiniz.

Eğer üretimde başarılı olursanız ürettiğiniz Dark Knight silahı şansınıza göre +0 ve +3 aralığında olacaktır.


Knight Online Goldbar Al Sat