knight-online-haberleri
Knight Online Haberleri
pubg-mobile-haberleri
Pubg Mobile Haberleri
valorant-haberleri
Valorant Haberleri
league-of-legends-haberleri
League of Legends Haberleri
cs-go-haberleri
CS:GO Haberleri
metin2-haberleri
Metin2 Haberleri
black-desert-haberleri
Black Desert Haberleri
diger-oyun-haberleri
Diğer Oyun Haberleri
PURPLE MUFFİN PURPLE MUFFİN @editor
Knight Online Exe Windows Tarafından Bulunamıyor Hatası
Bu Haberi 4531 Kişi Okudu

Knight Online Exe Windows Tarafından Bulunamıyor Hatası

Knight Online 2002 yılında beta demo sürümüyle oyuncularla buluştuğundan günümüze dek en çok tercih edilen ve en çok ilgi gören online katılımcılı MMORPG formatlı oyunlardan olmuştur. Hemen dünyanın her yerinden oyuncuya ev sahipliği yapan oyunda nadiren sorunların çıktığını söylemek yanlış olmayacaktır. 


Genel hatlarıyla Knight Online’ı çalıştırmak için sistem gereksinimlerini sağlayan her bilgisayardan kullanıcıların kolaylıkla oyuna katılması ve herhangi bir sorun yaşamadan oyun içi deneyimi yüksek düzeyde hissetmesi mümkündür. Oyunda nadiren ortaya çıkan hatalardan olan Knight Online exe Windows bulunamıyor hatası, pek çok oyuncunun yaşadığı sorunlardan biri olmakla birlikte söz konusu hatanın çözümü ise tahmin edildiğinden çok daha basittir. 


Knight Online Cash Satın Al


Knight Online Exe Windows Tarafından Bulunamıyor Hatası Nedir? 


Öncelikli olarak Knight Online exe Windows tarafından bulunamıyor hatasının çözümüne geçmeden bu hatanın ne olduğunun anlaşılması gerekir. 


Söz konusu hata bilgisayarlardan ya da bağlantı gibi sorunlardan kaynaklanmadığı gibi bu problemin ortaya çıkmasının nedeni tamamen oyunun kurulu olduğu dosya ile ilişkilidir. Knight Online oyunun kurulu olduğu dosyada yaşanan bozukluklar ya da deformasyon söz konusu hatanın ortaya çıkmasına neden olur. 


Knight Online Exe Windows Tarafından Bulunamıyor Hatası Neden Olur?


Belirtilmiş olan hatanın ortaya çıkmasının, yani Knight Online exe dosyasında yaşanabilecek olası deformasyonların birden fazla sebebi olabilir. 


Bilgisayarlarda yapılan güncellemeler, format, anti-virüs programları ve güvenlik duvarı gibi durumlar ya da faktörlerden kaynaklanan sorunlar söz konusu dosyanın deformasyona uğramasına sebep olduğu gibi Knight Online exe Windows tarafından bulunamıyor hatasının ortaya çıkmasının nedeni olabilir. 


Oyuna katılım sağlama konusunda sorun yaşayanlar ve Knight Online deneyiminden mahrum kalmak istemeyenler için Knight Online exe Windows tarafından bulunamıyor hatasının nedenlerini genel olarak şu şekilde özetlemek mümkündür: 

 

  • Yakın bir zamanda işletim sisteminde yapılan güncellemeler 
  • Güvenlik duvarının aktif olması 
  • Anti-Virüs programının, bilgisayarın söz konusu dosyaya erişimini engellemesi 
  • Oyunun güvenilir bir kaynaktan (resmi linkten) indirilmemiş olması 
  • Oyunun herhangi bir durumdan dolayı silinmiş olması ve yeniden yükleme işlemlerinde dosya kalıntısının oluşması 


Gibi durumlar söz konusu hataya sebep olan temel faktörler olmakla birlikte Knight Online exe dosyası Windows tarafından bulunamıyor çözümü için belirtilmiş olan bu durumlar arasından hangi sorunun yaşandığının tespit edilmesi gerekir. Belirtilen olası hata alma durumları arasından doğru bir tespit yapılmasının ardından son derece basit birkaç işlem gerçekleştirilerek hatanın tamamen ortadan kaldırılması mümkündür. 


Knight Online İtem Al Sat


Knight Online Exe Windows Tarafından Bulunamıyor Hatası Çözümü 


Hatanın hangi sebepten kaynaklandığının tespit edilmesi halinde, tespit edilen sebeplere göre farklı yöntemlerin izlenmesi mümkündür. Buna karşın başlangıç aşamasında oyuncuların Knight Online exe dosyası Windows tarafından bulunamıyor çözümü için öncelikli olarak; 

 

  • Windows Defender, Güvenlik Duvarı, SmartScreen ve benzeri uygulamalar kapatılmalıdır. 
  • Programların kapatılmasının ardından Launcher programı açılmalı ve patchlerin yüklenmesi gerekir. 
  • Ayarlar bölümüne geçiş yapılarak Versiyon ayarı kısmına güncel versiyonu yazmanız gerekli. 
  • Bir sonraki aşamada “Update Version” sekmesine tıklanarak “SaveChange” bölümüne geçiş yapılmalı ve “Start” butonuna tıklayarak patch yüklemeleri gerçekleştirilmelidir. 


Bu işlemlerin tamamlanmasının ardından söz konusu hatanın büyük oranda çözüme kavuştuğu belirtilmelidir. Buna karşın hatanın tekrardan alınıyor olması durumunda ise alternatif olarak kullanılabilecek farklı çözüm yolları da bulunur. 


Knight Online exe dosyası Windows tarafından bulunamıyor çözümü için belirtilen yöntemin başarılı olmaması halinde, Knight Online exe dosyasının farklı nedenlerden kaynaklanarak bilgisayar tarafından silindiği tespiti yapılabilir. 


Bu tarz durumlarda kullanılabilecek en temel ve kesin çözüm yolu ise oyunu herhangi bir kalıntısı olmayacak şekilde tamamen silmek ve güvenilir bir indirme linki aracılığıyla oyun kurulumunu tekrardan gerçekleştirmek olmalıdır. Bu aşamaya gelinmeden önce bilgisayarın herhangi bir Anti-virüs programı ya da Windows Güvenlik Duvarı üzerinden Knight Online exe dosyasına müdahale ederek, söz konusu dosyayı silmediğinden emin olunması gerekir. 


Knight Online Goldbar Al Sat

Knight Online Exe Windows Tarafından Bulunamıyor Hatası Sıkça Sorulan Sorular

Antivirüs programı exe windows bulunamıyor hatasına sebep olur mu?

Kullandığınız antivirüs programı Knight Online’ın bazı dosyalarını bir sebepten dolayı engellediyse eğer bu hataya sebep olabilir.