knight-online-haberleri
Knight Online Haberleri
pubg-mobile-haberleri
Pubg Mobile Haberleri
valorant-haberleri
Valorant Haberleri
league-of-legends-haberleri
League of Legends Haberleri
cs-go-haberleri
CS:GO Haberleri
metin2-haberleri
Metin2 Haberleri
black-desert-haberleri
Black Desert Haberleri
diger-oyun-haberleri
Diğer Oyun Haberleri
WAR MAİDEN WAR MAİDEN @editor
Knight Online Karakterler ve Yetenekleri, Detaylı Anlatım
Bu Haberi 4821 Kişi Okudu

Knight Online Karakterler ve Yetenekleri, Detaylı Anlatım

Knight Online içeriğinde pek çok stratejik oyun geliştirebilme gücüne sahip olan ve tüm zamanlarda en çok tercih edilen MMORPG tarzı online oyunlardandır. Oyun içerisinde yüksek düzeyde grafikler, savaş türleri, etkinlikler, görevler, ticaret ve benzeri pek çok özellik bulunuyor olmakla birlikte oyuncuların genel bir strateji benimsemesi adına tercih edebilecekleri oldukça geniş yelpazeli bir hareket alanı da mevcuttur. Şüphesiz ki Knight Online’da strateji benimserken en önemli belirleyicileri başında, oyunun henüz ilk aşamasında karakter seçimi gelmektedir. Çar/Char olarak da bilinen Knight Online karakter tercihi son derece kritik bir önem oluşturur. Bu tarz başlangıç seçimlerinde oyuncuların düştüğü hataların başında, en güçlü karakteri arıyor olmaları gelmektedir. Keza Knight Online en güçlü karakter tercihinde bulunmak hemen her oyuncunun temel talebi olsa da burada en doğru tercih önceden belirlenmiş oyun stratejisine en uygun olan karakterin seçilmesidir. Dolayısıyla en iyi, en güçlü, en az maliyetli karakter tamamen oyuncunun belirlediği oyun stratejisine göre değişiklik gösterir. Bu kapsamda doğru bir tercihte bulunmak adına tüm karakterlerin en efektif şekilde incelenmesi ve bilgi sahibi olunması gerekir.


Knight Online Premium Cash Satın Al

 

Knight Online En Güçlü Karakter 

Belirtilmiş olduğu gibi Knight Online en güçlü karakter tamamen oyuncunun oyundan talep ettiği genel durumlara göre değişiklik gösterebileceği gibi aynı zamanda genel oyun stratejisine uygun olmalıdır. Bu noktada oyuncuların farm yapmak istemesi, yoğun savaşlarda boy gösterme talebi ya da sadece Pazar ticareti ile oyunu ticari boyutta yaşamak istemeleri genel stratejilerin başında gelir. Dolayısıyla Knight Online hangi karakter daha iyi? Sorusuna cevap vermek için başlangıç aşamasında oyun stratejisi belirlenmelidir.

 

knight mage knight priest knight rogue knight warrior knight portu knight karus

 

Oyun stratejisinin belirlenmesinin ardından en doğru karakteri seçebilmek için tüm çarlar hakkında genel bilgilere sahip olunmalıdır. Bu noktada Knight Online karakter isimleri ve genel özellikler konusunda merak içerisinde olanlar için oyunda toplamda 4 ana karakter yer aldığı ve bu 4 karakterin şu şekilde olduğu belirtilmelidir:

 

  • Mage Grubu Karakterler 
  • Priest Grubu Karakterler
  • Rogue Grubu Karakterler
  • Warrior Grubu Karakterler
  • Portu Grubu Karakterler
  • Kurian Grubu Karakterler

 

Her bir karakter grubunda yer alan en az 2 çar bulunduğu gibi Knight Online karakter isimleri konusunda merak içerisinde olanlar için oyunda yer alan tüm karakterler ve genel özellikleri son derece büyük önem taşımaktadır. Ayrıca her bir karakter grubunun kendine özgü nitelikler ve özelliklerle donatıldığı da yine karakter tercihinde bulunurken göz önünde bulundurulmalıdır. 

 

 

Knight Online Mage Karakterleri

Mage karakterleri Knight Online en iyi karakter olmaya aday çarları kapsar. Diğer tüm karakter grupları gibi kendine özgü oldukça kapsamlı niteliklere sahip olan Magelerin genel özellikleri son derece düşük defans özelliklerine sahip olmalarıdır. Her ne kadar düşük defansa sahip olsa da Mageler atak yapma konusunda oyunda en verimli sonuçlar vadeden karakterleri bünyesinde barındırır. 

 

knight online mage

 

Flame Mage ve Genel Özellikleri 

Hemen her oyuncu tarafından bilindiği üzere Flame Mage karakteri ateş özellikleri ön plana çıkan bir karakterdir. Düşmanlarını ateş saldırıları ile yok eden bu karakterin en temel özelliği diğer Mage karakterlerine göre çok daha fazla atak hasarı verebiliyor olmasıdır. Dolayısıyla savaş ortamını sevenler için Flame Mage her zaman vazgeçilmez bir karakter olmuştur. 

 

 

Lighting Mage ve Genel Özellikleri 

Yine pek çok oyuncu tarafından bilindiği üzere Knight Online karakter türleri arasında bulunan Lighting Mage çarı, yıldırım gücüyle düşmanlarına büyük hasarlar verebilir. Aynı zamanda rakibi kitleme özelliğine de sahip olan bu karakterin, 60 seviyenin üzerine çıkması halinde düşmanlarda yoğun bir korku oluşturmaya oldukça uygun olduğu belirtilmelidir.

 

 

Glacier Mage ve Genel Özellikleri 

Glacier Mage karakteri, diğer Mage türü Knight Online karakterleri ve çarlarına göre daha az tercih ediliyor olsa da bu karakter hız arayışında olanlara sıra dışı olanaklar sağlar. Son derece hızlı atak yapabilme özelliğine sahip olan Glacier Mage, vuruş gücü bakımından diğer karakterlere göre daha zayıftır. Bu karakterin çoğunlukla alanlarda düzenlenen partilerde tercih edilmesi de hareket kolaylığının hız özelliği üzerinden kullanılmasından kaynaklanır. 


Knight Online Goldbar Al Sat

 

 

Knight Online Priest Karakterleri 

Oyunda hemen her tarzdan bir oyun stratejisi geliştirmek isteyenler için orta yollu alternatifler sunan Priest karakterleri, aynı zamanda güçlü defans özellikleriyle de dikkat çekicidir. Knight Online hangi karakter daha iyi? Sorusuna defans özellikleri ön plana çıkan çarlar üzerinden bir cevap arayışında olanlar için son derece önemli bir alternatif olabilecek olan Priestler genel olarak stat puanlarına göre ve skill özelliklerine göre olmak üzere ikiye ayrılırlar.

 

 

knight online priest

 

Stat Puanlarına Göre Priest Karakterleri 

Stat puanlarına göre Priest karakterlerini en temel özellikleri sadece güçlü savunma niteliklerine sahip olmaları değildir. Aynı zamanda kolay ölmeyen bu karakterler, sürdürülebilir bir oyun arayışında olanlar için uzun vadeli niteliklere sahiptir. 

 

 

Battle Priest ve Genel Özellikleri 

Max Damage vurma konusunda oldukça verimli bir karakter olan Battle Priest, diğer Priest karakterlerine göre daha düşük bir defans özelliğine sahiptir. Buna karşın kolay ölmeyen bu karakterin hücum gücü bir Priestten beklenileceğinden çok daha fazladır. Sağlam bir karakter arayışında olanlar için kesinlikle tavsiye edildiği gibi kadın ve erkek karakter arasında tercihte bulunurken kadın karakterin tercih edilmesi bir diğer önemli tavsiye olacaktır.

 

 

Normal Priest ve Genel Özellikleri 

Kolay ölmeyen ve defans özellikleriyle yardımcı bir karakter olarak ön plana çıkan Normal Priest, heal, buff ve debuff gibi özellikleriyle partilerde takım arkadaşlarını rahatlatabilme niteliğine sahiptir. Son derece güçlü ve dirençli bir karakter olmasının yanı sıra takım uyum yakalamak isteyenler için birebirdir.

 

 

Skillerine Göre Priest Karakterleri 

Knight Online en iyi karakter hangisi 2021? Sorusunu merak edenler için Priest grubu karakterlerin skillerine göre ayrıldığı bir diğer grubun incelenmesi tavsiye edilir. Bu grubun temel özellikleri arasında yardımcı karakterler ön plana çıkıyor olmakla birlikte genel Priest niteliklerinden gelen savunmacı güçler de yine belirgin bir şekilde ön plana çıkan bir başka özelliktir.

 

 

Buffer Priest ve Genel Özellikleri

Oldukça güçlü ve verimli skillere ev sahipliği yapan ve genel özellikleriyle partilerin en vazgeçilmez Knight Online karakterleri arasında kendisine yer bulmuş olan Buffer Priest, parti içerisinde yer alan takım arkadaşlarına sağladığı hp ile dikkat çekicidir. Takım içerisinde var olmak ve kritik bir göreve soyunmak isteyenler için kesinlikle tavsiye edilir.

 

 

Healer Priest ve Genel Özellikleri 

Skilleri ile dikkat çeken bir diğer önemli karakter olan Healer Priest, sadece partiler için değil aynı zamanda klanlar için de vazgeçilmez karakterlerdendir. Bu çarın en temel özelliği parti içerisinde sahip olduğu skillerle takım arkadaşlarına 1920 hp kadar destek olabiliyor olmasıdır. Buffer karakterine göre daha kolay ölebilen Healer Priest, diğer tüm karakterlere göre ise çok daha güçlü ve dayanıklı niteliklere sahiptir. 

 

 

Debuffer Priest ve Genel Özellikleri

Adından da anlaşılacağı üzere bufferı düşmüş bir karakterin en çok korku içerisinde baktığı çarların başında gelen Debuffer Priest, adeta bir kontra bufferdır. Sahip olduğu skillerle düşmanların ataklarını absorbe eden bu karakter düşmana sadece atak yapma konusunda zarar vermez aynı zamanda defans özellikleriyle de dikkat çeker. Parti başlangıçlarında zayıf gibi görünüyor olsalar da Debuffer Priestler parti sonlarının en çok korku salan karakterleri arasındadır. 

 

 

Malice Priest ve Genel Özellikleri 

Buffer ve Healer karakterlerinin kesişim noktası olan Malice Priest, tamamen dengeli bir Knight Online karakter türüdür. Görece diğer Priest çeşitlerine nazaran daha az tercih edilen bu karakter, güçlü destek ve yardım skilleriyle takımların vazgeçilmezi olan çarlardandır.


Knight Online İtem Al Sat

 

 

Knight Online Rogue Karakterleri 

Knight Online en iyi karakter hangisi? Sorusuna bir cevap arayışında olan geçmiş zaman oyuncuları tarafından en çok tercih edilen karakterlere ev sahipliği yapan Rogue karakterleri, özellikle seviye artışı ile birlikte oyunda en çok korku duyulan karakterleri de kapsamaktadır. Son derece güçlü niteliklere sahip olmalarına karşın bu çarların en belirgin olumsuz özellikleri skill dolma süreleridir. Skill dolma sürelerinin kısmen uzun olduğunu söylemek mümkündür. Dolayısıyla hareketli ve aksiyon dolu bir oyun stratejisi benimsemek isteyenlerin tercihinin Rogue karakterleri olmaması gerekir. Aynı zamanda Knight Online karakterleri arasında oldukça ilgi gören bu karakterlerin birer suikast ustası olduğu akıldan çıkarılmamalıdır.

 

 

knight online rogue

 

Archer ve Genel Özellikleri

Armor özellikleri kısmen kötü sayılabilecek Archer karakterinin en belirgin özelliği güçlü ve stratejik skillere sahip olmasıdır. Doğru bir strateji ile daha fazla dex toplama özelliğine sahip olan bu karakterin etkili kullanılması halinde başarı kaçınılmazdır. 

 

 

Assasin ve Genel Özellikleri

Skillerin dolma süresi açısından oyuncuların en çok şikayet ettiği karakterlerin başında gelen Assasin karakteri, gerçek bir suikast ustasıdır. Aniden ve son derece hızlı bir biçimde damage verebilen bu karakter, dinamik ve çevik özellikleriyle dikkat çekicidir. 

 

 

Normal Assasin ve Genel Özellikleri 

Knight Online karakterleri arasında Rogue grubunda yer alan ve oyuncular tarafından bu gruptaki karakterler arasında en çok tercih edilen çar olma özelliğini bünyesinde barındıran Normal Assasin, çok kısa süre içerisinde oldukça yüksek hasar alabilir. Buna karşın Assasin karakterinde olduğu gibi skill dolma süresi kısmen uzundur.

 

 

Full Plate Assasin ve Genel Özellikleri 

Oyunda deneyimli olan ve karakterlere hükmedebilme konusunda kendine güvenen oyuncular tarafından yönetilmesi gereken Full Plate Assasin adeta bir profesyonel karakterdir. Defans özellikleri görece düşük olan bu karakter, güçlü damage alma özellikleriyle ön plana çıkar. Diğer Rogue karakterlerine göre kısmen daha hantal olsa da tek bir vuruşla düşmanları yok edebilme potansiyelini daima saklı tutar. 

 

 

Plate Assasin

Rogue karakterlerinin özelliklerini genel anlamda en belirgin şekilde taşıyan karakter olan Plate Assasin, gerçek bir suikast ustasıdır. Suikast konusunda oldukça verimli olmasına karşın bu karakterin tercih edilmesi halinde sürekli ve düzenli olarak saklanabilme yetisine sahip olunması gerekir. Dolayısıyla sağlıklı bir şekilde kontrol etmenin her zaman kolay olmadığı bu karakter, aynı zamanda partilerde aranan bir çardır. Özellikle oyun başlangıcında son derece zorlayıcı olan Plate Assasin, seviye aldıkça daha güçlenecektir. 

 

 

Knight Online Warrior Karakterleri 

Knight Online ile özdeşleşmiş karakterlerin başında gelen Warrior grubu karakterler, oyun içerisinde güç bakımından en dinamik niteliklere sahip olan karakter grubudur. Oyun içerisinde en fazla Hp puanına sahip olan bu karakterler aynı zamanda defence resistance değeri açısından da diğer karakterlere göre çok daha üstündür. Aynı zamanda skill dolma süresi bakımından da benzeri olmayan bir avantaja sahiptir. Skill süreleri neredeyse yok denilecek kadar düşüktür. Tüm bu defansif açıdan güçlü özelliklerine karşın Knight Online karakterleri arasında en çok tercih edilen çarların bulunduğu Warriorlar, hücum gücü ve maliyet açısından bazı zorlayıcı özelliklere de sahiptir.

 

 

knight online warrior

 

 

Tank Warrior ve Genel Özellikleri

Tank Warrior, genel özellikleri itibariyle oyunu defans stratejisi ile oynamak isteyen oyunculara benzersiz alternatifler sunar. Oyuna para ödeme konusunda sorunu olmayan oyuncuların oldukça verimli sonuçlar alabildiği bu karakter, genel strateji benimseme konusunda da oldukça elverişli niteliklere sahiptir.

 

 

Normal Warrior ve Genel Özellikleri 

Knight Online karakterleri arasında tüm zamanlarda en çok tercih edilen karakterlerden olan Normal Warrior, güçlü damage vurabilme özelliğine sahiptir. Yine oyun içerisinde strateji geliştirme olanağını da son derece geniş yelpazeli biçimde sunan bu karakter başlangıç aşamasında da ilerleyen süreçte de son derece verimli bir alternatiftir.


Knight Online Goldbar Al Sat