knight-online-haberleri
Knight Online Haberleri
pubg-mobile-haberleri
Pubg Mobile Haberleri
valorant-haberleri
Valorant Haberleri
league-of-legends-haberleri
League of Legends Haberleri
cs-go-haberleri
CS:GO Haberleri
metin2-haberleri
Metin2 Haberleri
black-desert-haberleri
Black Desert Haberleri
diger-oyun-haberleri
Diğer Oyun Haberleri
PURPLE MUFFİN PURPLE MUFFİN @editor
Knight Online Mage Stat Nedir? Dağılımı Nasıl Yapılmalı?
Bu Haberi 18675 Kişi Okudu

Knight Online Mage Stat Nedir? Dağılımı Nasıl Yapılmalı?

Bir zamanların sevilen oyunlarından biri olan, hâlâ pek çok insan tarafından tercih edilen Knight Online, rol yapma türünde bir oyun olarak bilinmekte ve oyuncular, level atlayarak karakterini güçlendirmekte ve oyundaki konumunu sağlamlaştırmaktadır. Oyunda temelde iki farklı ırk ve içerisinde Mage’nin de bulunduğu karakter bulunmaktadır. Birçok oyuncu Mage karakterini seçmekte ve Knight Online Mage stat konusunda bilgi sahibi olmak istemektedir.

 

Mage karakteri, 83. levele kadar yükseltilebilen karakterlerden biridir. Ama birçok oyuncu, çoğunlukla Mage ile 70-75 levele kadar yükselip daha sonra CZ bölgesinde savaşmaktadır. Bilindiği üzere mage karakterinin itemsiz savaşması oldukça zordur hatta itemsiz mage karakteri ölmektedir. Bu nedenle oyuncuların büyük bir kısmı, oyunda geçerli olan dijital para üzerinden item kasmakta ve 70-75. levelden sonra savaşa gitmekte ve savaşta etkin bir şekilde bulunma şansı elde etmektedir. 

 

Oyunda mage karakterini seçen oyuncuların büyük bir kısmı, Knight Online mage stat konusunu detaylı bir şekilde araştırarak mage statın ne ve dağılımının nasıl olduğu konusunda bilgi sahibi olmakta ve oyunda aktif bir şekilde bulunma şansı elde etmektedir. Peki mage stat tam olarak nedir, oyuncuların bilmeleri gerekenler nelerdir?


Knight Online Goldbar Al Sat

 

 

Knight Online Mage Stat Nedir?

Statın ne olduğu ve oyunlarda ne anlama geldiği, oyunun profesyonel bir şekilde oynanabilmesi açısından oldukça önemlidir. Oyunlarda sıklıkla karşımıza çıkan stat kelimesi, genel olarak eşya ya da karakter ile alakalı bir özelliktir. Karakter veya eşyanın ekstra özelliğini belirtmede kullanılan kavram, Knight Online oyununda da Knight Online mage stat şeklinde karşımıza çıkmaktadır.

 

Knight Online’da düşmanları ve rakipleri ile etkili bir şekilde savaşmak ve seviye atlamak isteyen kişiler, karakterlerin statları ile ilgili bilgilenmek ve karakterlerini güçlendirmek istemektedir. Bu merak ve ilginin bir sonucu olarak karşımıza çıkan Knight Online mage stat dağılımı ve stat seçenekleri, oyun kapsamında ön plana çıkan hususlardan bir tanesi olarak bilinmektedir.

 

Mage stat dağılımına geçmeden önce stat kısaltmaların hangi anlamlara geldiğine bakmakta fayda bulunmaktadır. Stat kısaltmaları ve anlamaları, şu şekilde sıralanabilir:

 

  • MP: Büyü gücü
  • HP: Can miktarı
  • DEX: Defans
  • INT: Mana miktarı
  • STR: Vuruş gücü

 

Yukarıdaki kısaltmalar, sıklıkla oyuncuların karşısına çıkmakta olduğu için kısaltmaların hangi anlamlara geldiğini bilmek, oyunda herhangi bir zorluk yaşanmaması adına oldukça önemlidir. 

 

 

knight online mage


Kngiht Online Cash Satın Al

 

Knight Online Mage Stat Dağılımı

Kngiht Online’da bulunan karakterlerden biri olan Mage, sahip olduğu özellikler ile oyuncuların düşmanları ile savaşmasını ve keyifli bir oyun deneyimi yaşamasını olanaklı hale getiren karakterlerden biridir. Mage karakteri temelde glacier, fire ve lighting olmak üzere üç farklı sınıfa ayrılmakta olup oyuncuların Mage karakteri özelinde bu sınıflardan herhangi birini seçmesi ve oyuna başlaması gerekmektedir.

 

Birçok oyuncu tarafından tercih edilen Mage’nin farklı statları bulunmakta olup Knight Online Mage stat dağılımı, genel olarak şu başlıklar altında incelenebilir:

 

  • Int Mage Stat Dağılımı
  • Farmer Mage Stat Dağılımı 

 

Her iki başlığın detaylı bir şekilde açıklanması, oyuncuların çok daha kolay ve rahat bir şekilde düşmanları ve rakipleri ile savaşabilmesini olanaklı hale getirdiği için bir hayli önemlidir.

 

 

Farmer Mage Stat Dağılımı

Farmer Mage stat dağılımı kapsamında başlangıçta oyuncuların MP üzerinden hareket etmeleri gerekmektedir. Fakat 83. levele gelen bir oyuncu, Knight Online Mage stat dağılımı kapsamında aşağıdaki gibi sıralanabilen adımları atması gerekir:

 

  • MG Magede vuruş gücününün arttırılabilmesi için yüksek damageli bir stafa sahip olunması gerekmektedir.
  • INT Magede vuruş gücünün arttırılabilmesi için yüksek atack power stafa sahip olunması kritik öneme sahiptir.

 

Oyuncuların, yaratıklara yüksek damageler vurabilmesi için MP bonusa çok fazla başvurmaması oldukça önemlidir. Knight Online Farmer Mage kapsamında ideal stat dağılımının 112 INT verip geri kalanını da MP vermek olduğunu belirtebiliriz. Bu stat dağılımının da kendi içinde çeşitli avantajları bulunmaktadır. Bu şekilde hem slotlar oldukça kolay bir şekilde dönülür hem de boss keserken ve party savaşlarında yüksek damagelerle çıkmak olanaklı hale gelmektedir.

 

 

Int Mage Stat Dağılımı

83. levelde bulunan bir oyuncunun, Int Mage stat dağılımı konusunda bilgi sahibi olmaya çalıştığı aşikar bir durumdur. Peki ama Knight Online Mage stat dağılımı dahilinde bilinmesi gerekenler nelerdir?

 

Int Mage, savaş odaklı bir mage türü olarak bilinmekte ve bu şekilde ön plana çıkmaktadır. INT’nin tekli skiller için ideal olduğunu fakat oyunun sonuna kadar INT vermeni çok da kazançlı olmadığını belirtmek gerekmektedir. Bu bağlamda önerilen, savaşçı bir mage için 160 INT vermek, gerisi ise MP vermek olacaktır. Birçoklarının bildiği gibi MP yani büyü gücü olmadan INT tek başına yeterli değildir. Bu nedenle Knight Online Mage stat dağılımı konusunda 160 INT, gerisinin MP olarak verilmesinin en iyi seçenek olduğunu ifade etmek olanaklıdır. Bunun yanı sıra STR 1 verilip reduce basılı Scorpion Shield kalkanı da takılabilmektedir. 

 

Yukarıdaki hususlara dikkat ederek stat dağılımlarını yapan kişilerin oyunda başarılı olma ihtimallerinin oldukça yüksek olduğunu belirtmek mümkündür.


Knight Online Goldbar Al Sat