knight-online-haberleri
Knight Online Haberleri
pubg-mobile-haberleri
Pubg Mobile Haberleri
valorant-haberleri
Valorant Haberleri
league-of-legends-haberleri
League of Legends Haberleri
cs-go-haberleri
CS:GO Haberleri
metin2-haberleri
Metin2 Haberleri
black-desert-haberleri
Black Desert Haberleri
diger-oyun-haberleri
Diğer Oyun Haberleri
BOOMHAUER BOOMHAUER @editor
Knight Online OTP Nasıl Kurulur? Nasıl Aktif Edilir?
Bu Haberi 3905 Kişi Okudu

Knight Online OTP Nasıl Kurulur? Nasıl Aktif Edilir?

Online oyunlarda hesapların ve karakterlerin güvenliği en az oyun içinde yaşanan deneyim kadar büyük önem arz eder. Özellikle Knight Online gibi son derece yüksek emeğin harcandığı ve uzun süreler sonucunda çarların donatıldığı oyunlarda hesapların güvence altına alınması çok daha kritik bir öneme sahiptir. Knight Online AnyOTP programı da tam olarak Knight Online severlerin hesaplarını güvence altına alabilmesi ve olası aksaklıklara karşı çarların en etkili şekilde korunması amacıyla geliştirilmiştir. Knight Online serverlarında oyuncuların en çok şikayet ettiği durumların başında gelen hırsızlıklar, herhangi bir sorumlu ya da yetkili bulunamıyor olması nedeniyle çok daha ciddi boyutlardadır. Dolayısıyla tüm oyuncuların kendi hesap ve karakter güvenliklerini tesis etmeleri gerekir. Knight Online OTP aktif etme işlemleriyle hesapların ve karakterlerin en sağlıklı biçimde korunması ve harcanan emeklerin güvence altına alınması mümkün olacaktır.


Knight Online Cash Satın Al

 

 

Knight Online OTP Nedir?

Knight Online deneyimini ilk kez yaşayacaklar ya da oyuna uzun süreden sonra dönüş yapacaklar için öncelikli olarak Knight Online OTP nedir? sorusuna bir cevap bulmak gerekirse OTP; en kısa haliyle “One Time Password” olarak tanımlanabilir. Yaygın olarak “Tek Kullanımlık Şifre” tanımıyla kullanılan OTP’nin Knight Online kapsamında çok daha farklı anlamları ve işlevi bulunur. 

 

Knight Online da OTP, temel olarak hesapların güvenliğini sağlamak için onay sürecine karşılık gelir. Hesapların birkaç adımdan oluşan OTP kurulum sürecinden sonra onaylanması, oyun içerisinde hırsızlık ya da benzeri şekillerde ortaya çıkabilecek olumsuzlukların önüne geçerek, oyuncuların emeklerinin en etkili şekilde korunmasını sağlar. 

 

Dolayısıyla OTP, genel anlamıyla bir güvenlik protokolüne benzerlik taşır. Hesapların ve çarların başka oyuncuların eline geçmemesi ya da karakterlerin üzerinde bulunan itemlerin başkaları tarafından çalınmaması adına özel olarak geliştirilmiş bir güvenlik sistemidir. Bu kapsamda oyuncuların hesap güvenliğini kendilerinin sağlaması adına Knight Online OTP aktif etme işlemlerini gerçekleştirmesi gerekir.

 

 

knight online otp

 

 

Knight Online OTP Ne İşe Yarar? 

Belirtilmiş olduğu gibi OTP, genel anlamda hesapların ve çarların efektif bir biçimde muhafaza edilmesini sağlar ve dolayısıyla hesaplar güvence altında tutulur. Bu noktada oyuncuların en çok dikkat etmesi gereken durum Knight Online OTP aktif etme işlemlerinin bir başlangıç ayarı olmadığının bilinmesidir.

 

Knight Online OTP aktif etme işlemleri herhangi bir başlangıç ayarı olmadığı gibi oyuncuların sonrasında gerçekleştirmesi gereken onay temelli bir güvenlik önlemidir. Dolayısıyla her bir oyuncu hesaplarının güvenliğini en yüksek düzeyde sağlamak adına OTP aktivasyon işlemlerini gerçekleştirmeli ve olası hırsızlık sorunlarına karşı etkili bir muhafaza sağlamalıdır.

 

OTP aktif etme sürecinde ise en önemli aşama ICS kurulumu ya da onay işlemidir. Çoğunlukla basit birkaç adımdan oluşan bu işlemler pek çok oyuncu açısından zorlayıcı durumlara da gebe olmaktadır. Özellikle Knight Online OTP kurma sürecinde yapılacak hataların süreci tamamen sekteye uğratma niteliğine sahip olması, oyuncuların bu tarz kurulum süreçlerinde daha temkinli davranmalarına sebep olmuştur. 

 

 

ICS Nedir, AnyOTP Nedir, Ne İşe Yarar?

Knight Online OTP kurma sürecinde birçok bileşen bulunur ve söz konusu kurulum sürecinin kısmen karmaşık olmasının sebebi de tam olarak çok fazla bileşene ev sahipliği yapıyor olmasıdır.  Kurulum sürecinde başarılı olmak ve herhangi bir aksaklık yaşamadan süreci tamamlamak adına ICS onayı ve AnyOTP programı gibi araçların bilinmesi gerekir. Hesaplarını ve çarlarını güvence altına almak isteyen kullanıcıların ICS onay işlemlerini tamamlamaları gerekir. 

 

Başlangıç aşamasında ICS’in ne olduğu ve ne işe yaradığına bakmak gerekirse ICS: tek kullanımlık şifreler aracılığıyla, önceden belirlenmiş cihazlar üzerinden sunuculara katılım sağlanabilmesine aracılık eden sistemdir. Söz konusu sistemlerin bilgisayarlara kurulması mümkün olduğu gibi aynı zamanda telefonlar üzerinden aktivasyonun sağlanması amacıyla telefonlara indirilmesi de olanaklıdır. 

 

AnyOTP ise ICS sisteminin bir diğer ismi olarak kullanılabilir ya da ICS sisteminin programı olduğunu söylemek mümkündür. Hesaplara güvenle giriş yaparak oyun boyunca hesabın ve çarların güven altında kalmasını sağlayan bu sistemin kullandığı yöntem ise belirtilmiş olduğu üzere OTP yani “One Time Password” yöntemidir. Knight Online OTP aktif etme işlemlerinden sonra tek kullanımlık şifreler, oyuna katılım sağlayan oyuncunun tek bir cihaz aracılığıyla sunucu bağlantısı elde etmesini sağlar. 

 

Knight Online AnyOtp programı tamamen NTTGame tarafından üretilmiş bir güvenlik sistemidir. Yüzde yüz ücretsiz olarak Knight Online severlerin hizmetine sunulan bu program 2014 yılından günümüze dek oyuncuların oyun içinde güvenliğini sağlar. Özellikle oyunda hesap çalma gibi şikayetlerin yoğun bir biçimde gerçekleşmesiyle birlikte bu sistem bir çeşit emniyet yöntemi olarak oyunculara sunulmuştur. 

 

 

ko otp ekranı

 

 

Knight Online OTP Kurulumu

Knight Online oyuncuları açısından hesapların ve çarların güvenlikleri oyun içi etkileşim ağı içerisinde hemen her şeyden daha önemli olsa da Knight Online AnyOtp programının aktif edilmesi, onay alınması ve kurulum işlemleri bazı zorlayıcı durumlar içerir. Dolayısıyla pek çok oyuncu tarafından tercih edilmiyor olmakla birlikte güvenlik talep her oyuncuya AnyOTP kurulumu kesinlikle tavsiye edilir. 

 

Kısmen karmaşık olsa da Knight Online OTP kurulum süreci tüm adımların doğru şekilde takip edilmesiyle kolaylıkla tamamlanabilir. Burada dikkat edilmesi gereken en temel durum aşağıda adım adım, aşama aşama anlatılacak olan kurulum sürecinde herhangi bir aşamanın ya da adımın atlanılmamış olduğundan emin olunmasıdır. 

 

Knight Online Otp kurulumu nasıl yapılır? Merak edenler için AnyOTP kurulum süreci adım adım şu şekilde tamamlanmalıdır.

 

 

NTT Game Hesabına Giriş yapın 

OTP kurulum sürecinin başlangıç aşamasında öncelikli olarak NTTGame resmi web adresi üzerinden giriş işlemlerinin tamamlanması gerekir. Resmi web siteye giriş yapılmalı ve “Kullanıcı Adı” ve “Şifre” bilgileri girildikten sonra devam edilmelidir.

 

 

OTP Aylarına Erişim Sağlama

Bir sonraki aşamaya geçildiğinde ise ICS servisini aktif etmek için ayarlar bölümüne geçiş yapılmalıdır. Giriş işlemleri sonrasında açılan sayfada “Hesabım” sekmesinin hemen altında yer alan “Genel Bakış” butonuna tıklanmalıdır. 


Knight Online İtem Al Sat

 

 

ICS Servisi Aktif Etme 

Knight Online OTP kurulum süreci kapsamında “Genel Bakış” butonu aracılığıyla açılan sayfada sol bölümde yer alan “Oyun Hizmetleri” sekmesine geçiş yapılmalıdır. Açılan sayfada “ICS Servisi” bölümünün altında yer alan buton “Aktif” hale getirilmelidir. Söz konusu butona tıklanmasının ardından otomatik olarak ICS resmi web adresine yönlendirilirsiniz.

 

 

ICS Platformunda Kullanıcı Adı ve Şifre İle Giriş Yapın

Sistemin otomatik olarak yönlendirdiği sitede Knight Online OTP aktif etme kapsamında giriş yapılması gerekmektedir. Yine “Kullanıcı Adı” ve Şifre” bilgileri girilerek sisteme giriş yapılmalıdır. Bir sonraki adımda açılan arayüzde “Hesabım” sekmesine geçilmeli ve e-posta aktivasyonu sağlanmalıdır. 

 

 

Knight Online OTP E-Posta Bilgilerini Aktif Edin 

“Hesabım” bölümüne giriş yapıldıktan sonra en üst alanda yer alan “E-posta” seçeneğinin karşısında bulunan “Aktif Değil” butonuna tıklanarak e-posta aktivasyonu yapılmalıdır. Butona tıklandıktan sonra açılan sayfada “E-posta Doğrulama Kodu Gönder” seçeneği tıklanmalı ve sonrasında e-posta adresine gidilerek onay linki aracılığıyla onay işlemi tamamlanmalıdır. 

 

 

İkinci Doğrulama İşlemini Tamamlayın 

OTP kurulum süreci temel olarak iki aşamalı doğrulama işleminden oluşmaktadır. Bu kapsamda e-posta adresinin teyit edilerek doğrulanmasının ardından cep telefonu numarasının da onaylatılması gerekir. E-posta doğrulama işleminin yapıldığı alanın altında yer alan “Mobil” bölümü aracılığıyla güncel ve aktif olarak kullanılan telefon numarası aracılığıyla doğrulama yapılmalıdır. 

 

 

ICS Kaydını Yapın 

2 aşamalı doğrulama sürecinin tamamlanmasıyla birlikte Knight Online OTP aktif etme sürecinin bir sonraki aşamasında ICS kaydı yapılmalıdır. Bu bölümde AnyOTP programının yükleneceği cihazın tercih edilmesi gerekir. PC ya da mobil cihazlara kurulabilmesi mümkün olan programın hangi cihaza yüklenmesi talep edildiği seçeneğini gerçekleştirilmesinden sonra “Ücretsiz Kaydet” butonuna tıklanmalıdır. 

 

 

Programı İndirin 

ICS servisinin resmi web adresine tekrardan geri dönüş yaparak AnyOTP programını indirmek için ana sayfada yer alan “İndir” kategorisine geçiş yapılmalı ve buradan daha önce programın yüklenmesi konusunda tercih edilen cihaz için indir seçeneğine tıklanması gerekir. 

 

 

Kişisel Şifre Oluşturma 

Kısa sürede gerçekleşecek olan kurulum süreci sonrasında Knight Online OTP aktif etme kapsamında son aşamanın gerçekleştirilmesi yeterli olacaktır. Kurulum işlemi sonrasında program açılmalı gerekli bilgiler girilmeli ve “Confirm” seçeneğine tıklanarak kişisel şifre alınmalıdır. 

 

 

 

Knight Online En Sık Gözlemlenen OTP Hataları 

OTP programının kullanılmasıyla birlikte oyun içinde hesapların ve çarların en yüksek düzeyde korunması ve güven altına alınması mümkün olsa da program bazı durumlarda hatalar verir. Knight Online OTP hatası olarak pek çok oyuncu tarafından merak edilen bu tarz hataları sebebi ve çözümleri ise tahmin edildiğinden çok daha basittir.

 

knight online error otp login failed 

 

CE1001 Hatası 

CE1001 hatası büyük oranda bağlantı sorunlarından kaynaklanan problemler nedeniyle ortaya çıkar. Dolayısıyla bu hatanın giderilmesi adına oyuncuların bağlantı ayarlarını kontrol etmesi tavsiye edilir. Bu kapsamda en çok tercih edilen ve kesin sonuçlar veren yöntem DNS ayalarının değiştirilmesidir. DNS ayaları 4.2.2.1 – 4.2.2.5 şeklinde ya da 8.8.8.8 – 8.8.4.4 biçiminde revize edilmelidir. AnyOTP programını mobil cihazlar üzerinden kullananların ise bu tarz bir Knight Online Otp hatası alınması halinde Wi-Fi’den çıkış yaparak mobil ağa bağlanması tavsiye edilir. 

 

 

SE3005 Hatası 

En çok gözlemlenen Knight Online Otp hatası ve sorunları arasında olan SE3005 kodlu hata, kodların yanlış girilmesi nedeniyle ortaya çıkar. Dolayısıyla kodun doğru girildiğinden emin olunması ve teyit işleminin tamamlanması gerekir. 

 

 

SE3010 Hatası 

Yine çok sık gözlemlenen OTP hataları arasında yer alan SE3010 kodlu OTP hatasının en temel sebebi de daha önce kullanılan kod ya da alınan kodun son kullanım süresinin geçmiş olmasıdır. AnyOTP aracılığıyla alınan her bir kodun 72 saat geçerlilik süresi olduğu akıldan çıkarılmamalı ve alınan kodun son kullanım süresinin dolmadığından emin olunması gerekir. Sorunun ortaya çıkmasındaki bir diğer sebep olan kullanılmış kodun tekrar kullanılmadığından da aynı şekilde emin olunması tavsiye edilir.

 

 

Kod Uyuşmazlığı Hatası 

Knight Online Otp hatası kapsamında yine en çok gözlemlenen sorunların başında gelen kod uyuşmazlığı hatası büyük oranda sistemle ilgili problemlerden kaynaklanır. Bu sorunun çözülmesi için kullanıcıların “Saat Dilimi” ayarlarını kontrol etmesi ve gerekli güncellemeleri yapması tavsiye edilir. Bu tarz sorunlarda en çok yapılan hata saatin oyun saati ile aynı olması ya da doğru gibi görünüyor olmasıdır. Söz konusu hatanın saat doğruluğu üzerine değil saat diliminde yaşanan yanlışlıklardan kaynaklandığı gözetilmeden saat dilimi kontrol edilmelidir.

 

 

Error OTP Login Failed Hatası 

AnyOTP programı tarafından üretilen tek kullanımlık kodların yanlış girilme kotası olduğu da bilinmelidir. Arka arkaya 10 kez kodun yanlış girilmesi halinde AnyOTP programı bloke olur ve bu tarz durumlarda son derece dikkatli davranılması tavsiye edilir.


Knight Online Goldbar Al Sat