knight-online-haberleri
Knight Online Haberleri
pubg-mobile-haberleri
Pubg Mobile Haberleri
valorant-haberleri
Valorant Haberleri
league-of-legends-haberleri
League of Legends Haberleri
cs2-haberleri
CS2 Haberleri
metin2-haberleri
Metin2 Haberleri
black-desert-haberleri
Black Desert Haberleri
diger-oyun-haberleri
Diğer Oyun Haberleri
PURPLE MUFFİN PURPLE MUFFİN @editor
Knight Online Timed Server Nedir?
Bu Haberi 4451 Kişi Okudu

Knight Online Timed Server Nedir?

Yayınlandığı ilk tarih itibariyle tüm dünya genelinde son derece yüksek düzeyde ilgi gören Knight Online, günümüzde de aktif olarak tercih edilen online katılımcılı oyunlar arasındadır. Oyunun tüm dünyada bu denli ilgi görmesinin en temel sebebi kendine özgü bir algoritma inşa etmesi gibi görünüyor olsa da aynı zamanda oyunun yapımcılığını üstlenen NTTGame firmasının, oyuncu taleplerine göre oyunu düzenli olarak revize etmesinin de önemi yüksektir.


İnteraktif bir oyun Knight Online, oyuncu taleplerine göre var olduğu süreç boyunca birkaç revize edilmiş, yeni özellikler eklenmiş ya da mevcut özellikleri değişikliğe gidilmiştir. 2019 yılında oyunda yapılan revize ile eklenen Knight Online timed server da yine oyuncuların temel talepleri dikkat alınarak, oyuncuların oyuna katılım sağladığı sürelerle sınırlı olacak şekilde açılmıştır. Bu serverların temel amacı belli bir süreliğine oyuncuların konsolide edilmesi ve Knight Online oyuncularının geniş kitleler halinde tek bir serverda belli bir süreliğine bulunabilmelerinin sağlanması üzerinedir. 


Knight Online Cash Satın Al


Knight Online Timed Server Nedir?


2019 yılında yapılan güncellemeyle birlikte pek çok Knight Online sever oyuncu tarafından en çok merak edilen konuların başında Knight Online timed server nedir sorusu bulunmaktadır. 


Timed server; belli bir süreliğine açık kalan ve belli bir zaman dilimi içerisinde oyuncuların giriş yapabileceği geçici aktivasyonu olan serverlardır. Özellikle oyuna uzun süredir giriş yapmayan oyuncular açısından önemli bir yenilik olarak kabul edilen timed serverlar; 

 

  • Altar Timed (17.06.2021 tarihli güncelleme ile kapandı)
  • Sirius Timed (17.06.2021 tarihli güncelleme ile kapandı)
  • Vega Timed


Şeklinde belirlenmiştir. Knight Online timed server nedir? merak edenler için bu üç servera giriş yaparak her bir oyuncunun önceden belirlenmiş süreler içerisinde daha yoğun oyuncu sayısıyla Knight Online deneyimini yaşayabilmelerinin mümkün olduğu belirtilmelidir. Time Server Ne İşe Yarar, Neden Tercih Edilmeli? 


Knight Online timed server, ilk güncelleme yapıldığı andan itibaren yüksek düzeyde ilgi görse de temel olarak oyuncuların bu serverlara katılım sağlama konusunda muğlak kaldığı bilinmektedir. 


3 saat ile 10 saat arasında aktifliği bulunan bu serverlar belirlenmiş olan saatlerin dışında aktif olarak faaliyet göstermez. Dolayısıyla oyuncuların sadece belirlenmiş olan süreler içerisinde timed serverlara katılım göstermesi mümkündür. 


Oyuncuların söz konusu serverlar hakkında farklı görüşler bildirmesinin temel sebebi de tam olarak belirtilen son durumdur. Sadece belli bir süreliğine açık olan ve oyuncuların giriş yapabilmesi için bu süreleri beklemesi gereken Knight Online timed server hakkında oyuncu görüşleri arasında ön plana çıkan temel yaklaşımlardan biri oyun içi etkileşimin düşeceği yönündedir.


Buna karşın belli bir süreliğine pek çok oyuncunun tek bir serverda toplanıyor olması oyuncular tarafından yapılan ilk eleştirilerin aksine son derece verimli sonuçlar doğurmuş ve tahmin edildiği gibi sonuç vermeyerek daha çok oyuncunun belli bir süreliğine tek bir serverda konsolide olmasını sağlamıştır. 


Bu kapsamda Knight Online timed server veya serverların temel işlevinin önceden belirlenmiş bir süre sınırı içerisinde oyuncuların tek bir arenada buluşmasının sağlanması olarak yorumlamak mümkündür. Bu serverlara katılım sağlamanın gerekliliği ise anlaşılacağı üzere; online bir oyun olan Knight Online’da oyun içi etkileşimin arttırılmasına yönelik olacaktır. Daha fazla oyuncunun bulunduğu server level atlayarak, canavar kesme ya da görevleri veya etkinlikleri yerine getirme, farm  yapabilme gibi konularda önemli avantajlar vadetmektedir. 


Knight Online Timed Server Saatleri  


Oyunda yapılan güncellemeyle birlikte kısa süre içerisinde ilgi gören timed serverlarla ilgili en çok merak edilen durumlardan biri de Knight Online timed server saatleri ve açılış süreleridir. Belirtilmiş olduğu gibi 3 ile 10 saat aralığında aktif konumda yer alan bu serverların açılış ve kapanış süreleri şu şekildedir: 


Vega Timed: 21:00 ile 00:00
Sirius Timed: (17.06.2021 tarihli güncelleme ile kapandı)
Altar Timed: (17.06.2021 tarihli güncelleme ile kapandı)


Söz konusu Knight Online timed server saatleri, NttGame tarafından oyuncuların oyuna katılım süreleri gözetilerek belirlenmiştir. Bölgesel olarak yapılan incelemeler sonucunda oyuncuların en çok aktif olduğu ve daha fazla oyuncuyla etkileşime geçme ihtiyacının bulunduğu bu saatler, oyun içi deneyimin etkileşim kapsamında artması amaçlanmıştır.


Belirtilen sürelerde revize olabileceği gibi oyun saati gözetilerek timed serverlara giriş yapılması gerektiği konusunda da oyuncular tarafından gerekli olan hassasiyet gösterilmelidir. 


Knight Online Goldbar Satın Al

Knight Online Timed Server Nedir? Sıkça Sorulan Sorular

Altar Timed sunucusu kaçta açılıyor?

Altar sunucusu için Timed serverı 17.06.2021 tarihinde tamamen kullanıma kapatılmıştır.

Sirius Timed sunucusu saat kaçta açılıyor?

Sirius sunucusu için Timed serverı 17.06.2021 tarihinde tamamen kullanıma kapatılmıştır.

Vega Timed sunucusu saat kaçta açılıyor?

Vega sunucusu için Timed serverı saat 21:00 ile 00:00 arasında aktiftir. Diğer serverların aksine 17.06.2021 tarihinde yapılan güncellemede Vega sunucusunun Timed serverı kapatılmamıştır. Bu server için Timed serveri hala aktif olup yoğun olan saatlerde oyuncular bu sunucuyu hala tercih edebilir.