knight-online-haberleri
Knight Online Haberleri
pubg-mobile-haberleri
Pubg Mobile Haberleri
valorant-haberleri
Valorant Haberleri
league-of-legends-haberleri
League of Legends Haberleri
cs2-haberleri
CS2 Haberleri
metin2-haberleri
Metin2 Haberleri
black-desert-haberleri
Black Desert Haberleri
diger-oyun-haberleri
Diğer Oyun Haberleri
PURPLE MUFFİN PURPLE MUFFİN @editor
Knight Online Vergi Sistemi Nedir? Pazar Vergisi Ne Kadar?
Bu Haberi 16434 Kişi Okudu

Knight Online Vergi Sistemi Nedir? Pazar Vergisi Ne Kadar?

Knight Online, katılımcılarına sadece güçlü bir MMORPG tarzı oyun deneyimi vadetmez. Aynı zamanda oyun devasa bir ekosisteme de ev sahipliği yapmaktadır. 2004 yılında beta sürümüyle oyuncularla buluştuğu ilk günden beri en vazgeçilmez online oyunlardan olan Knight Online; farklı stratejiler geliştirebilme konusunda oyunculara alternatifler de sunmaktadır. 2019 yılında yapılan güncellemeyle birlikte duyurulan Knight Online Pazar kalkınma fonu, oyunun sahip olduğu devasa ekosistemi kanıtlar nitelikte bir güncelleme olmuştur. Söz konusu fona, yani vergi sistemine göre her bir oyuncunun pazarda yapmış olduğu “sell” ve “buy” işlemlerinde vergi verebilme inisiyatifine sahip olması sağlanmıştır. Vergi veren oyuncuların ise ödedikleri vergiden tahmin edileceği üzere belli bir miktar getiri elde etmeleri hakkı saklı tutulmuştur. 


Knight Online Cash Satın Al


Knight Online Vergi Sistemi Nedir?


Söz konusu güncelleme ile oyuna getirilen yeni sistemin ne olduğunu merak edenler için Knight Online Pazar vergisi; oyuncuların yapmış oldukları tüm ticaretlerden %3 oranında vergi kesintisi yapılmasını kapsamaktadır. Tüm oyunculardan yapılan vergi kesintileri özel bir fonda toplanır ve bu fonda biriken coin miktarı 21 GB seviyesine ulaştığında fon aracılığıyla dağıtım gerçekleştirilir. 


Knight Online Pazar kalkınma fonu kapsamında biriken 21 GB Coin rastgele olarak seçilen ve vergi sistemine katılım gösteren 7 oyuncuya kademeli bir biçimde dağıtılmaktadır. Fonda biriken vergi kesintilerinin hangi oyunculara verildiği konusunda kesin bir veri NttGame tarafından paylaşılmamış olmakla birlikte bu noktada son derece yoğun spekülasyonların bulunduğu belirtilmelidir. 


Knight Online Vergi Sistemi Ne İşe Yarar?

 
2019 yılında yapılan güncellemeyle birlikte oyun içindeki Pazar alışverişlerinin daha canlı tutulması ve ticaret hacminin genişlemesinin sağlanması amacıyla Knight Online Pazar vergisi oyuncuların kullanımına sunulmuştur. Bu sistemin ilk işlevi her ne kadar ticaret hacminin genişletilmesi olsa da sistemin bir diğer işlevi de ticaret yapan oyuncuların kazanç elde etme olasılığının arttırılması ve dolayısıyla oyun içi etkileşimin güçlendirilmesidir. 


Knight Online Pazar vergi hesaplama kapsamında söz konusu fonda biriken tutarın dağıtılma oranı şu şekildedir: 

 

  • 1 oyuncuya 10 GB değerine sahip olan Mithril Çek verilmektedir. 
  • Şanslı oyuncular arasından yer alan 1 oyuncuya ise 5 GB değerinde Platinum Çek verilir. 
  • Geri kalan 5 oyuncu için belirlenmiş olan ödül miktarı ise; her bir oyuncu için 1 GB değerinde Gold Çek’tir. 


Fonda biriktirilen 21 GB değerinde Coin bu şekilde dağıtılır. Knight Online vergi ödülü olarak elde edilen tüm bu ödüllerin 7 gün içerisinde bozdurulması gerekmektedir. Söz konusu ödülleri almaya hak kazanılması halinde ödüllerin bozdurulması adına Grand Merchant Assistant NPC’sine başvurulmalıdır. 


Knight Online İtem Satın Al


Knight Vergi Sisteminde Kazanan Oyuncular Nasıl Belirlenir?


Belirtilmiş olduğu gibi Knight Online vergi ödülü kazanan oyuncuların nasıl belirlendiği hakkında kesin bilgiler bulunmamaktadır. Sistemin geliştiriciliğini üstlenen Mgame ya da NttGame tarafından konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapılmamıştır. Rastgele biçimde 7 oyuncunun seçildiği bu sistemde vergi fonuna dahil olan her bir oyuncunun kazanma şansı bulunur. Dolayısıyla herhangi bir ön şartın sağlanması ya da gerekliliklerin yerine getirilmesine ihtiyaç duyulmaz.  


Knight Vergi Sisteminde Kazanan Oyuncuların Duyurulması 


Her bir sunucu için ayrı ayrı hesaplanan vergi fonunda biriken coin miktarının 21 GB’ye ulaşması halinde ödül dağıtımı gerçekleştirilir. Knight Online vergi ödülü almaya hak kazanan oyuncular oyun içi posta yoluyla ödüllerine erişim sağlayabileceklerdir. Ödül kazanan oyuncuların duyurulması ise oyun içi sohbet ekranı üzerinden yapılır. Kazanılan ödüllerin bozdurulması da bir türden ticaret olacağından bu süreç içerisinde de elde edilen ödüllerden %3 oranında kesinti yapılacağı akıldan çıkarılmamalıdır. 


Knight Online Goldbar Al Sat

Knight Online Vergi Sistemi Nedir? Pazar Vergisi Ne Kadar? Sıkça Sorulan Sorular

Knight Online Pazar vergisi ne kadar?

Knight online tüm serverlarda pazar vergi kesintisi %3 olarak belirlenmiştir. Bu vergilendirme hem buy pazarı hemde sell pazarı için geçerlidir.

Knight Online vergi nasıl hesaplanır?

Pazar vergisini hesaplamak için pazara koyduğunuz itemin fiyatı x 0,03 = vergi formülünü kullanabilirsiniz. Örneğin bir itemi 10m e satmak istiyorsunuz: 10.000.000 x 0,03 = 300.000 yani 10m lik item sattığınızda 300k vergisi olacaktır. Size aktarılacak tutar toplamda 9.700.000 yani 9m 700k olacaktır.