knight-online-haberleri
Knight Online Haberleri
pubg-mobile-haberleri
Pubg Mobile Haberleri
valorant-haberleri
Valorant Haberleri
league-of-legends-haberleri
League of Legends Haberleri
cs-go-haberleri
CS:GO Haberleri
metin2-haberleri
Metin2 Haberleri
black-desert-haberleri
Black Desert Haberleri
diger-oyun-haberleri
Diğer Oyun Haberleri
PURPLE MUFFİN PURPLE MUFFİN @editor
Metin2 Aura Giysisi ve Yükseltmeleri Rehberi
Bu Haberi 7221 Kişi Okudu

Metin2 Aura Giysisi ve Yükseltmeleri Rehberi

Bir rol yapma oyunu olan Metin2, çok oyunculu bir şekilde oynanabilmekte olup birçok insan, oyunla ilgili pek çok husus konusunda derinlemesine bir şekilde araştırma yapmaktadır. Oyunla ilgili merak edilenlerden biri, Metin2 Aura giysisi olarak bilinmekte olup bu özellik ile alakalı oyuncular pek çok soru sormakta ve konuyu derinlemesine bir şekilde anlamaya çalışmaktadır. 


Metin2 aura giysisinin ne olduğu ve bu giysinin ne gibi özelliklerinin olduğu, pek çok kimsenin ilgi alanına girmekte olup bu giysi, Metin2 aura sisteminin 19.4 sisteminde sunulmuştur. Bu nedenle giysinin oyuncuya sağladığı avantajların merak konusu olduğunu söyleyebiliriz. Peki ama Metin2 aura giysisi nedir ve giysi kapsamında bulunan özellikler nelerdir?


Metin2 EP Satın Al


Metin2 Aura Giysisi Sistemi


Aura giysisinin özelliklerini açıklamadan önce Aura sisteminin ne olduğunu anlamak gerekir. Kuşak sistemi olarak düşünülebilen Aura, temelde bir aracıdır ve oyuncuların itemlerini emdirerek bonuslarını alabilecekleri bir sistemdir. Metin2 Aura sistemi kapsamında bilinmesi gereken çeşitli hususlardan bazılarını, genel olarak şu şekilde sıralamak olanaklıdır:

 

 • Aura sistemi kalkanların da emdirilmesini sağladığı için bu sistemin bir hayli avantajlı olduğunu söyleyebiliriz.
 • Emiş oranı, fark edilir oranda düşüktür, bu kapsamda auraların emiş gücünün %0,1’den başladıklarını belirtebiliriz.
 • Auralar, temelde 250 seviyede kadar yükselebilmekte olup 250. seviyede bir aura, oyunculara %25 emiş gücü vermektedir. 


Bu ve bunun gibi özellikler, Metin2 aura giysi sisteminin avantajları olarak düşünülebilir. Omuz kuşağı ile benzer bir işleve sahip olan Metin2 aura giysisinin herhangi bir kolye, bileklik ya da kalkanı yok ettiğini söylemek olanaklıdır. Bu sayede bonusun belirli bir yüzdesini emer ve karakterin avantajlı bir konuma yükselmesini olanaklı hale getirir. 


Metin2 Aura Giysisi Ne İşe Yarar?


Birçok kimse, bu giysinin temelde ne işe yaradığını öğrenmek adına çeşitli araştırmalara yaparak konuya vakıf olmayı arzular. Daha önce de ifade edildiği üzere Metin2 aura giysisinin temel işlevi, herhangi bir bileklik, kolye ya da kalkanı yok etmek olduğunu söyleyebiliriz. Omuz kuşağı ile benzerlik gösteren giysi, kıyafetlerde bulunan bonusun belirli bir yüzdesini emerek karakterin performansının yükselmesine katkıda bulunur.


Bu nedenle Metin2 aura sistemi, birçok oyuncunun ilgi alanına giren konulardan biri olarak ön plana çıkmaktadır. Aura giysisine ne emdirilir sorusu, konunun çok daha derinlikli bir şekilde anlaşılmasını olanaklı hale getiren bir sorudur. Aura giysisine kolye, kalkan ya da bileklik emdirilir. Bu işlem sonrasında kıyafetlerde bulunan bonusların bir kısım yüzdesi karaktere geçer. Peki ama aura giysileri almak isteyen oyuncuların hangi işlem basamaklarını uygulaması gerekir?


Metin2 Aura Giysileri Alma 


Metin2 kapsamında bulunan aura giysileri alma işlemleri ile ilgili bilinmesi gereken hususlar bulunmakta olup bunların bilinmesi, giysilerin sorunsuz bir şekilde alınmasını olanaklı hale getirmektedir. Metin2 aura giysisi nasıl elde edilir sorusu kapsamında çeşitli malzemelerle giysinin yapılabileceğini söyleyebiliriz.


Aura giysisi elde edilebilmesi için genel olarak şu malzemelere ihtiyaç vardır:

 

 • Enerji Parçası (x1)
 • Özel Boya (x1)
 • Güzel Kaos Taşı (x1)
 • Yang (25.000.000)


Bu yöntem ile başarı şansının %20 olduğunu söyleyebiliriz. Peki auro giysilerini yükseltmek isteyen oyuncuların ne yapması gerekir?


Metin2 Yang Satın Al


Metin2 Aura Giysileri Yükseltme


Oyun kapsamında Metin2 aura giysileri yükseltme noktasında çeşitli işlem basamaklarının bulunduğunu söyleyebiliriz. Auranın her 50 seviyesinin %5 emiş gücüne denk geldiğini söylemek olanaklıdır. Bu kapsamda;

 

 • 50 seviye %5 emiş gücü verir.
 • 100 seviye toplamda %10 emiş gücü verir.
 • 150 seviye totalde %15 emiş gücü verir.
 • 200 seviye %20 emiş gücü verir.
 • 250 seviye %25 emiş gücü verir.


20 level üstünde item ile exp kazandırıldığını ifade edebiliriz. %100 olduğunda ise auranın seviyesi arttırılabilmekte. Bu kapsamda ihtiyaç dahilinde olan item ve miktarları şu şekilde karşımıza çıkmaktadır:

 

SEVİYE İTEM ve MİKTARI
1-49 Her seviye 100 ateş runiği 
49-50 5.000.000 yang ve 10 akik
50-99 Her seviye 200 ateş runiği
99-100 5.000.000 yang ve 10 basit kaos taşı
100-149 Her seviye için 400 ateş runiği
149-150 5.000.000 yang ve 10 basit kaos taşı
150-199 Her seviye için 800 ateş runiği
199-200 8.000.000 yang ve 10 görkemli kaos taşı
200-249 Her seviye için 1600 ateş runiği
249-250 10.000.000 yang ve 20 görkemli kaos taşı


Ateş runiğinin elde edilmesi zor olabilmekte olup bu durum, farklı yöntemlerin kullanılabilmesini mümkün hale getirir. Her slottan sonra düşmekte olan buz runiği kullanılabilir. Fakat bilinmesi gereken husus, 10 buz runiğinin 1 ateş runiği seviyesinde olduğudur. Bu kapsamda 1600 ateş runiği elde edilebilmesi için 160.000 adet buz runiğini de ihtiyaç bulunmaktadır. 


Yukarıdaki gibi sıralanabilen bilgiler, Metin2 aura seviye yükseltme işlemleri dahilindedir. İşlemlerin ilgili seviyede gerektiği şekilde yapılması gerekmekte olup bu şekilde oyuncular, karakterlerinin performanslarını yükseltebilmektedir. 


Metin2 Aura Giysisi Bonusu


Metin2 aura giysisinin; kolye, küpe, bileklik ya da kalkanın her bir bonusu emdiğini söylemek olanaklıdır. Aura giysisi kuşak gibi emdirildikten sonra kullanılmış eşya imha edilir. Kıyafetin kalitesi, emme yüzdesi noktasında belirleyicidir. Bu bağlamda daha yüksek kalite, daha yüksek emme yüzdesinin oluşmasını olanaklı hale getirmektedir.


Elde edilen bonuslar, her daim ondalık sayılarda aşağı yuvarlanır. Bu durum yalnızca yüzdenin %1’den az olması durumunda geçerli değildir. Metin2 aura giysisi bonusu kapsamında sersemlik karşısında bağışıklık vb. bonusların her zaman emildiğinin bilinmesi gerekmektedir. Bonusların emilmesi sonrasında giysi geliştirme işlemlerinin gerçekleştirilmesi, bonusların yeni yüzdeye göre değişiklik gösterdiğini belirtmek olanaklıdır. Ayrıca bonusların bu durumda yok edilen eşyaya bağlı olarak değiştiğini söyleyebiliriz. Bir eşyanın bonuslarının Aura giysisine aktarılabilmesi için;

 

 • Theowahdan ile konuşmalısınız.
 • Aura Giysisi: Değerler seçeneğine tıklamalısınız.
 • Açılan pencerede 1 numaralı yuvaya emdirilecek eşyayı koymalısınız.
 • 2 numaralı yuvaya boş bir Aura giysisi koymalısınız.
 • 3 numaralı yuvada, emdirme neticesinde ortaya çıkacak Aura giysisi bonusuyla birlikte ön izlemesini görebilirsiniz. 
 • “Tamam” tuşuna basmalı ve emdirme işlemlerini bastırmalısınız.
 • Emdirme işleminin sonuçlanması ile birlikte 1 numaralı yuva yok edilir. Bu işlemin geri alınamadığını unutmayınız.


Bu işlemlerin gerçekleştirilmesi ile birlikte Metin2 aura giysisi bonusu geri almanın bir yolu bulunmaz. Bu nedenle işlemlerin bilinçli bir şekilde yapılması bir hayli önemlidir. 


Metin2 Aura Giysisi Bonus Silme


Birçok insan, Metin2 aura bonus silme işlemleri ile ilgili derinlemesine bir şekilde araştırma yaparak konunun detaylarını öğrenmeye çalışmaktadır. Daha önce de ifade edildiği üzere emdirilen kıyafetlerden elde edilen bonuslarda geri dönüş bulunmamaktadır. Bu nedenle işlemlerin bilinçli bir şekilde yapılması gerekmekte olup bu durum bir hayli önemlidir.


Oyuncular, Aura giysisi dahilinde emdirme işlemlerini belirtilen işlem basamaklarına uygun olacak şekilde yapmalı ve işlemin neticelenmesini beklemelidir. Gerçekleştirilen işlem sonrasında elde edilen bonusların geri döndürülme ihtimalleri bulunmaz. Geri alınamaz bir işlem olduğu için bonus silme konusunda da efektif bir çözüm bulunmadığını, bu nedenle aura emdirme işlemlerinin kuralına uygun bir şekilde ve emin olunduktan sonra gerçekleştirilmesi oldukça önemli hususlardan biri olarak ön plana çıkmaktadır. 


Metin2 Yang Satın Al

Metin2 Aura Giysisi ve Yükseltmeleri Rehberi Sıkça Sorulan Sorular

Auro giysisi elde etmek için gerekli malzemeler nelerdir?

 • Enerji Parçası (x1)
 • Özel Boya (x1)
 • Güzel Kaos Taşı (x1)
 • Yang (25.000.000)

Metin2 aura bonus silme nasıl yapılır?

Maalesef aura için tanımlanmış bonusların silinemez! Bu nedenle bu işlemleri yapmadan önce doğru kararı verdiğinize emin olmanız gerekmektedir çünkü bunun geri dönüşü maalesef yoktur.