knight-online-haberleri
Knight Online Haberleri
pubg-mobile-haberleri
Pubg Mobile Haberleri
valorant-haberleri
Valorant Haberleri
league-of-legends-haberleri
League of Legends Haberleri
cs2-haberleri
CS2 Haberleri
metin2-haberleri
Metin2 Haberleri
black-desert-haberleri
Black Desert Haberleri
diger-oyun-haberleri
Diğer Oyun Haberleri
WAR MAİDEN WAR MAİDEN @editor
Metin2 Azrail Gidiş Yolu ve Stratejiler
Bu Haberi 5798 Kişi Okudu

Metin2 Azrail Gidiş Yolu ve Stratejiler

Metin2 oynayan pek çok insan, Metin2 azrail nerde ve bunun gibi pek çok soru üzerinden derinlemesine bir şekilde araştırma yaparak oyunda çok daha aktif bir şekilde bulunmayı arzulamaktadır. 


2005 yılında Kore’de yayına başlayan ve o günden bugüne birçok oyuncu tarafından ilgi odağı olan Metin2, birçok unsuru bünyesinde barındırmaktadır. Bu unsurlardan biri olan ve oyuncuların puan kazanmasına destekte bulunan Azrail’dir. Peki ama Metin2 Azrail nedir ve Azrail ile alakalı bilinmesi gereken hususlar hakkında neler söylenebilir?


Metin2 Ep Satın Al


Metin2 Azrail Nedir?


Metin2 oyununda 65, 70 ve 75. düzey aralığında yer alan silahlar ile 61 ve 66. seviye zırhları elde etmek isteyen oyuncuların işlerine yarayan bir unsur olarak bilinmekte olan Azrail, şeytan kulesinin 8. katında bulunur. Oyuncular Azrail’i kesebilir ve Azrail sandığını elde edebilir. Bu noktada Azrail’in oyuncular için çok önemli olduğunu hatırlatmak gerekir.


Pek çok oyuncunun merak konusu olan Metin2 Azrail sandığı, oyuncuların çoğu iteme sahip olmasını olanaklı hale getirmektedir. Azrail’e ulaşmak ve Azrail sandığını elde etmek isteyen oyuncuların, konu hakkında detaylı bilgi sahibi olması bir hayli önemlidir. 


Azrail’e ulaşılabilmesi için şeytan kulesinin 8. katına çıkılması gerekmektedir. Her katta çeşitli vazifeler bulunmakta olup tespit edilen görevlerin yerine getirilmesi ve başarılı bir şekilde tamamlanması çok önemlidir. Kule demircisine kadar olan katların çok daha basit ve kolay geçilebilir bir nitelikte olduğunu söyleyebiliriz. Bunun dışında bulunan katlar ise çok daha zorludur. Bu nedenle Metin2 Azrail sandığı elde etmek isteyen oyuncuların, zorlu görevlerden geçmesi gerekir. 


Azrail, oyunda yer alan bosslardan birisidir ve Azrail kapsamında bulunan HP, bosslar arasındaki en yüksek HP olarak bilinmektedir. Azrail’in kesilebilmesi için gerekli ekipmanlara sahip olunması kritik öneme sahiptir. Oyuncuların Azrail’i kesebilmesi için sahip olması gereken ekipmanlar şu şekilde sıralanabilir:


Metin2 Yang Satın Al

 

  • Kask
  • Silah
  • Bilekte canavarlara karşı güç efsunu


Yukarıdaki ekipmanlar, Azrail’in kesilmesi için oyuncuların ellerinde bulunması gereken ekipmanlardır. Peki ama Metin2 Azrail nasıl kesilir, Azrail’in başarılı bir şekilde kesilebilmesi için bilinmesi gereken hususlar nelerdir?


Metin2 Azrail Nasıl Kesilir?


Daha önce de ifade edildiği üzere bilekte canavarlara karşı güç efsunu, silah ve kask; Azrail’in kesilebilmesi için oyuncuların ellerinde bulunması gereken ekipmanlardır. Bununla birlikte kask ve silahta sersemletme talihi ve zehirleme değişimi bulunmalıdır. Öte yandan oyuncunun itemlerinde kritik ve delici darbe efsunlarının bulunması da gerekli olup bu efsunlar, Azrail kesilmesi noktasında bir hayli önemlidir.


Silahın taşlarının da kavrama taşı, öldürücü vuruş taşı ve canavarlara karşı güç taşı olması gerekmektedir. Bu itemlerin tamamlanması sonrasında Metin2 Azrail nasıl kesilir sorusu kapsamında, oyuncuların Azrail’e vururken ileri atmamak adına dönüşüm küresi elde etmeleri gerekir. Azrail’in kesilmesi ile alakalı bilinmesi gereken bir diğer husus da Azrail’in bir kere zehirlendikten sonra zehir tesirinin geri kalabilmesi için çokça öldürülmesi ve zehir dışarı çıktığında ise işlemin tamamlanması gerekmektedir. 


Azrail’den farklı itemler çıktığı bilinmekte olup bu itemlerin neler olduğu pek çok insan tarafından merak edilen hususlardan birisidir. Azrail’den çıkan itemler, genel hatlarıyla aşağıdaki gibi sıralanabilir:

 

  • Azrail sandığı önderin notları
  • Ruh taşı
  • Önderin ruh taşı


Oyuncular, Azrail’i kestiklerinde bu itemlerin Azrail’den çıktığını fark etmekte olup bu itemlerin bir hayli önemli olduğunu söyleyebiliriz. Azrail’in öldürülmesi sonrasında item kazanmak isteyen oyuncuların Metin2 Azrail Sandığı olarak bilinen eşyayı açması gerekmektedir. 


Metin2 Azrail Sandığı


Azraili öldürülmesi sonrasında Azrail Sandığı olarak bilinen ve oyuncuların işlerine yarayan itemlerin bulunduğu bu eşya, oldukça önemlidir ve oyuncuya pek çok şey kazandırır. Bu sandıkta bulunan en değerli itemler; şeytan kanadı çakram, zehir kılıcı vb. olarak bilinmektedir. Bunun yanı sıra oyuncular siam bıçağı ve yarı insan kılıcı vb. 70. seviye silahları ile muharebe kılıcı, partizan vb. 65. seviye silahlarını elde edebilmektedir. Metin2 Azrail Sandığı itemleri oldukça önemlidir ve karakterlerin performanslarını arttırmayı sağlamaktadır. Peki ama Azrail’e gitmek ve onu öldürmek isteyen oyuncuların bilmesi gerekenler nelerdir?


Metin2 Azraile Nasıl Gidilir?


Birçok oyuncu, Metin2 Azraile nasıl gidilir üzerinden derinlemesine bir şekilde araştırma yaparak Azrail’e nasıl gidebildiklerini öğrenmeye çalışmaktadır. Aslında Azrail’e nasıl gidileceği daha önce de ifade edilmişti. Azrail, şeytan kulesinin 8. Katında bulunmakta olup Azrail’e gitmek isteyen oyuncuların bu kata çıkması gerekir. Şeytan kulesinin her katında, oyuncuların tamamlaması gereken çeşitli görevler bulunmakta olup bu görevlerin başarılı bir şekilde tamamlanması bir hayli önemlidir. Bu nedenle Azrail’i öldürmek ve onun sandığını ele geçirmek oyuncuların karşısında zorlu bir görev bulunduğu bilinen bir gerçektir.


Metin2 Azrail Stratejisi


Şeytan kulesine çıkmak için oyuncuların her bir katta başarılı olması ve diğer kata çıkarak 8. kata ulaşması gerekir. Bu noktada çeşitli stratejiler bulunmakta ve gerçekleştirilen stratejiler ile birlikte oyuncular, 8. Kata sorunsuz bir şekilde çıkabilmektedir. Aynı zamanda oyuncuların her bir kat kapsamında dikkat etmesi gereken pek çok husus bulunmakta olup bu hususlar, katlarda başarı sağlanabilmesi adına kritik öneme sahiptir. Metin2 Azrail nerde sorusu kapsamında, Azrail’in Şeytan Kulesinin 8. katta olduğunu hatırlatmakta fayda bulunmaktadır. 


Azrail stratejisi kapsamında genel olarak aşağıdaki gibi bir sıralama yapmak olanaklıdır:


 

ZEMİN KAT Dayanıklılık Metnini keserseniz eğer 1. Kata ışınlanırsınız. Dayanıklılık Metni yoksa bu metnin düşmesi için beklemek durumundasınız.
1. KAT Bu katta bütün canavarları yok etmelisiniz. Bu katta bulunan canavarların her biri agresif olduğu için dikkatli olunmasında fayda vardır. Buradaki canavarlar karakterlere kendisi saldırır. Bu katta öldüğünüzde şehirde başla derseniz eğer 1. köye ışınlanırsınız.
2. KAT Bu katta bütün canavarlar ve Şeytan Kralı yok etmelisiniz. Metin2 Azrail olarak adlandırılan patrona ulaşılabilmesi için bu katta istenilenlerin yapılması çok önemlidir.
3. KAT Bu katta doğru metin taşını bulmalı ve yok etmelisiniz. Şeytan Metnini kestikten sonra karşınızda 7 adet lanet metini çıkar. 15 dakika içerisinde doğru metin taşını bulmanız çok önemli.
4. KAT 20 dakika içerisinde 5 adet mührü açmalısınız. Mühürleri açan anahtarları düşürebilmeniz için yaratıkların her birini kesmeniz gerekir.
5. KAT Burada yer alan bütün canavarları kesmelisiniz. Kibirli Şeytan da buna dahildir.
6. KAT 6. kata çıkabilmeniz için 75 level ve üstü olmalısınız. Buradaki göreviniz Ölüm Metnini yok etmek.
7. KAT Zin-Bong-in-Anahtar’ı bulabilmek adına canavarları kesmeniz gerekir. Fakat sahte anahtar düşme ihtimalinin olduğunu da göz ardı etmemelisiniz. 8. kata erişebilmek için odanın sağında yer alan taş üzerine Zin-Bong-in-Anahtar’ını taş üzerine sürüklemeli ve bırakmalısınız.
8. KAT Metin2 Azrail nerede sorusu tam olarak bu katta cevap bulmaktadır. Azrailin kesilebilmesi için etrafında bulunan canavarların öldürülmesi gerekir. Ejderha yardımı şaman karakterinin yanınızda olması çok önemlidir. Çünkü Azrail oldukça kuvvetli bir boss.


Yukarıdaki gibi sıralanabilen hususların her biri, Metin2 Azrail Sandığı elde edilebilmesi için oyuncuların gerçekleştirmesi gereken adımlar olarak bilinmekte olup Azrail’in başarılı bir şekilde öldürülmesi, Azrail Sandığı’nın içerisinde yer alan itemlerin elde edilmesini olanaklı hale getirmektedir.


Knight Online Ejder Parası

Metin2 Azrail Gidiş Yolu ve Stratejiler Sıkça Sorulan Sorular

Metin2 Azrail bossunu kesmek için kaç level olmak gerek?

Azrail bossunu kesmek ve sandık kazanmak için 75 level üstü olmanız gereklidir.