knight-online-haberleri
Knight Online Haberleri
pubg-mobile-haberleri
Pubg Mobile Haberleri
valorant-haberleri
Valorant Haberleri
league-of-legends-haberleri
League of Legends Haberleri
cs-go-haberleri
CS:GO Haberleri
metin2-haberleri
Metin2 Haberleri
black-desert-haberleri
Black Desert Haberleri
diger-oyun-haberleri
Diğer Oyun Haberleri
BOOMHAUER BOOMHAUER @editor
Metin2 Maden Kazma ve İşleme Rehberi
Bu Haberi 7298 Kişi Okudu

Metin2 Maden Kazma ve İşleme Rehberi

Metin2 sahip olduğu devasa ekosistemi içerisinde oyunculara farklı alanlarda çeşitli biçimlerde oyun içi deneyim elde edebilme özgürlüğü sunmaktadır. Reel dünyanın hemen her alanında olana benzer çeşitli faaliyetler, Metin2 ekosistemi içerisinde oyuncuların gerçekleştirebileceği temel unsurlardır. 


Bu tarz faaliyetlerden olan madencilik Metin2’de oyuncuların son derece gelişmiş araçlara ulaşabilmesi ve başta zırh üretmek olmak üzere çeşitli araçlar üreterek kahramanlarını daha güçlü bir konuma getirebilmesini sağlar. Dolayısıyla Metin2 madencilik sistemi, oyundan çok daha yüksek düzeyde keyif almak ve oyun içi gelişimi sürdürerek, eğlenceli zaman geçirmek isteyen oyunculara oldukça geniş kapsamlı avantajlar vadetmektedir. 


Son derece komplike olan madencilik sistemi, temel olarak reel dünyada kullanılan madencilik sistemine benzerlik taşımaktadır. İşte Metin2 zümrüt madeni nereden çıkar? Madencilik nasıl yapılır? Madenciliğin genel özellikleri nelerdir? Lonca maden işleyicileri nerelerde bulunur? Gibi çok merak edilen sorunların cevapları: 


Metin2 Ejder Parası Satın Al


Metin2 Madencilik Nedir? 


Metin2 madencilik sistemi, oyuncuların itemlerini daha güçlü kılmaları ya da oyun içerisinde yer alan takılara daha fazla özellik ekleyebilmeleri amacıyla oyun içerisinde belli bir alanda yer alan damarlarda yaptıkları kazılar üzerine inşa edilmiştir. Oyuncuların madencilik yapabilmeleri için öncelikli olarak “Kazma” sahibi olmaları gerekir.


Metin2 Madencilik Genel Özellikleri

 
Metin2de madencilik yapmak tahmin edildiği kadar basit değildir. Son derece komplike olan bu sistem içerisinde tüm detaylar en incelikli olarak düşünülmeli ve elde edilen madenlerin cevhere dönüştürülmesi süreci boyunca oldukça yüksek düzeyde efor harcanmalıdır. Madencilik yapmayı hedefleyen oyuncuların aynı zamanda Metin2’nin madencilik sistemi içerisinde yer alan temel kavramlara da hakim olması gerekir. 


Metin2 Madencilik Genel Kavramlar 


Madencilik yaparak itemlerini güçlendirmek ve sahip olduğu takılara ekstra özellikler eklemek isteyen oyuncular için Metin2de madencilik kavramlarına hakim olarak daha efektif bir deneyim elde etmek mümkündür.. Madencilik yapmayı hedefleyen oyuncuların hakim olması gereken kavramlar ve anlamları genel hatlarıyla şu şekilde sıralanabilir: 


Cevherler 


Cevherler, madencilik işlemleri sonucunda elde edilen ve belirtilmiş olduğu gibi takılara yeni özellikler eklenebilmesini ya da itemlerin daha da geliştirilebilmesini sağlayan madenlerdir. 


Cevher Damarı 


Cevher Damarı, Metin2 haritasında özgün konumlara yerleştirilmiş ve her bir cevher türü için farklı alanlarda bulunan, oyuncuların cevher çıkartabilmelerini sağlayan kaynaklardır. 


Kazma ve Kazma Seviyesi 


Kazma Metin2 de madencilik yapmak için gerekli olan temel araçtır. Oyuncuların kazma satın alabilmeleri için Deokbae’ye  gitmeleri 80.000 Yang tutarında ödeme yapmaları gerekir. Deokbae’yi nerede bulacağını bilmeyen oyuncular için 2 köyde şu koordinatlarda bulunabileceği belirtilmelidir: 

 

  • Bakra: 515, 322
  • Jayang: 582,561
  • Bokjung: 466, 321 


Ayrıca Metin2 de madencilik kapsamında kazmaların oldukça kritik bir önem içerdiği bilinmelidir. +9 seviyesine kadar yükseltilebilen kazmaların bu seviyeye gelmesi neredeyse imkansızdır. Kazma seviyelerinin yüksek olması çok daha fazla maden elde etmek ve maden kazanma şansının daha yüksek olması anlamına gelir. Bununla birlikte kazma seviyesinin arttırılması için maliyetin oldukça yüksek olduğu ve seviye arttırma işleminin başarılı olma olasılığının da son derece düşük olduğu belirtilmelidir. 


Metin2 maden işleme yöntemini kullanacak oyuncuların kazma seviyeleri için sahip olmaları gereken puanlar ve kazmanın seviye yükselme olasılığı şu şekildedir: 


 

Kazma Seviyesi Gerekli Olan Puan Başarı Olasılığı (%)
1 6.000 100
2 12.000 100
3 24.000 89
4 48.000 78
5 96.000 67
6 192.000 56
7 384.000 45
8 768.000 34
9 1.536.000 23

 


 

(Oyuncular her bir damar kazma işlemi sonucunda 1 puan elde eder. Kazma geliştirme işlemlerinin yapılabilmesi için gereken puana ulaşıldıktan sonra kazmaların Doakbae’nin üzerine sürüklenmesi gerekir.)


İşlenmiş Madenler 


İşlenmiş madenler, elde edilen ham madenlerin lonca maden işleyicilerine götürülmesi sonucunda sahip olunan cevherlerdir. 


Metin2 Yang Satın Al


Lonca Maden İşleyicisi 


Lonca maden işleyicisi Metin2 haritasının çeşitli bölgelerinde bulunmaktadır. Elde edilen cevherlerin lonca maden işleyicisine götürülerek, işlenmesi gerekir. İşleme sürecine başlamadan önce oyuncuların yanlarında +0 ile +3 aralığında değişen zihin taşı bulundurmaları da gerekmektedir. Aynı zamanda buna ek olarak oyuncuların her bir 100 adet madeninişlenmesi için lonca maden işleyicisine 3.000 Yang teslim etmelidir. 


Madenlerin Bulunduğu Haritalar 


Metin2 de madencilik faaliyetlerinde oyuncuları en çok zorlayan durum madenlerin, yani cevherlerin bulunduğu bölgelerdir. Bu bölgeler haritaya yayıldığı gibi her bir maden için farklı bir bölgeye gidilmesi gerekir. Dolayısıyla Metin2 maden bölgeleri madencilik yapacak olan oyuncular tarafından en etkili şekilde analiz edilmeli ve gerçekleştirilecek madencilik çalışmalarında doğru bölgelerde analiz yapıldığından emin olunmalıdır. 


 

Maden  Bulunduğu Bölge
Turmalin Damarı Gautama Uçurumu, 
Yıldırım Dağları, 
Nefrit Körfezi, 
Ejderha Ateşi Burnu 
Safir Damarı 
Zümrüt Damarı 
Ruh Kristali Damarı 
           Grena Damarı
     Beyaz Altın Damarı Yongibi Çölü, Waryong, Seungryong Vadisi, Imha, Jungrang, Hwang Tapınağı, Doyyumhwan, Sohan Dağı
Midye Yığını
Gümüş Madeni Yongan, Pyungmo, Joan, Jayang, Bokjung, Bakra
Bakır Damarı
Altın Damarı Seungryong Vadisi, Yongan, Joan, Pyunngmo, Jayang, Bokjung, Bakra
Ameteist Damarı Hwang Tapınağı, Sohan Dağı, Doyyumhwan
Kristal Damarı Jungrang, Waryong, Yongbi Çölü, Sohan Dağı, Doyyumhwan, Hwang Tapınağı
Yeşim Damarı Bakra, Jayang, Imha, Bokjung, Seungryong Vadisi, Jungrang, Waryong
Cennetin Gözyaşı Damarı Sohan Dağı, Hwang Tapınağı, Doyyumhvan
Tahta Ağaç Fosili Damarı Pyungmo, Jayang, Joan, Bokjung, Bakra Yongan
Elmas Damarı Yongan, Waryong, Seungryong Vadisi, Puyongmo, Jayang, Joan, Jungrang, Imha, Hwang Tapınağı, Bakra, Sohan Dağı, Bokjung
Abanoz Damarı Seungryong Vadisi, Yongbi Çölü, Wayong, Jayang, Pyungmo, Joan, Jayang, Hwang Tapınağı, Imha, Sohan Dağı, Bokjung, Bakra

 


 

Ham Madenlerin İşlenmiş Cevhere Dönüştürülmesi 


Elde edilen madenlerin işlenmiş birer cevhere dönüştürülerek itemlerin ya da takıların güçlendirilmesi amacıyla kullanılabilmesi için Metin2 maden işleme kapsamında belirtilmiş olduğu gibi öncelikli olarak lonca maden işleyicilerini bulmaları gerekir. Sonrasında ise her bir cevheri dönüştürmek adına lonca maden işleyicilerinin talep ettiklerini karşılayarak dönüşüm işlemi tamamlanabilir. Maden işleyicilerinin bayraklarının Metin2 haritasında 1, ve 2. Köyde; Jungrang, Waryong ve Imha haritalarında bulunabileceği de belirtilmelidir. 


Metin2 Ejder Parası Satın Al

Metin2 Maden Kazma ve İşleme Rehberi Sıkça Sorulan Sorular

Metin2’de işlenmiş maden nedir?

Ham madenlerin lonca maden işleyicilerine götürülmesi sonucunda sahip olunan cevherlerdir. 

Metin2 zümrüt madeni nereden çıkar?

Zümrüt madeninin bulunduğu bölgeler:

 

  • Gautama Uçurumu, 
  • Yıldırım Dağları, 
  • Nefrit Körfezi, 
  • Ejderha Ateşi Burnu