knight-online-haberleri
Knight Online Haberleri
pubg-mobile-haberleri
Pubg Mobile Haberleri
valorant-haberleri
Valorant Haberleri
league-of-legends-haberleri
League of Legends Haberleri
cs2-haberleri
CS2 Haberleri
metin2-haberleri
Metin2 Haberleri
black-desert-haberleri
Black Desert Haberleri
diger-oyun-haberleri
Diğer Oyun Haberleri
PURPLE MUFFİN PURPLE MUFFİN @editor
Metin2 Simya Nedir ve Simya Nasıl Yapılır?
Bu Haberi 4911 Kişi Okudu

Metin2 Simya Nedir ve Simya Nasıl Yapılır?

Simya Metin2 oyunu içerisinde karakter gelişimine ve güçlenmesine katkı sağlar. Eğer Metin2 içerisinde güçlü bir karakterinizin oluşmasını istiyorsanız bu işin yalnızca efsun, taş ve statüden ibaret olmadığını bilmelisiniz. Metin2 karakter gelişiminiz ve oyundaki başarılarınızı güçlendirmek için Metin2 oynarken simyadan faydalanmalısınız. Peki Metin2'de simya ile neler yapılabilir ve Metin2 simya nasıl yapılır? Metin2 Simya ejderha taşı özellikleri nedir? İşte Metin2 simyaya dair tüm bilgiler ve özellikler...


Metin2 EP satın almak için görsele tıklayın. 


Metin2 ejder parası


Metin2 Simya Nedir?


Simya metin2 karakterinize ek özellik getiren bir taş parçasıdır ve bu taş parçası sayesinde karakterinizin güçlenmesi ve gelişmesine imkan sağlar. Elmas, Grena, Safir, Yeşim, Yakut ve Oniks olarak ayrılan simya aynı zamanda İşlenmemiş, Yontulmuş, Ender, Antika ve Efsanevi çeşitleri olarak seviyelendirilir. Efsanevi simyalar ise saflık derecesinde kategorize edilir ve bunlarda Parlak, Tertemiz, Mükemmel ve Kusursuz simyalardır. Efsanevi Metin2 Simyalarını son levele getirmek zorlayıcı bir süreçtir. 


Metin2 Simya Nasıl Yapılır? (Metin2 Simyacı Görevi)


Metin2’de simya yapabilmeniz için karakterinizin 30 level ve üzeri olması gerekmektedir. Metin2’de Simyacı aslı NPC’ye giderek 30. seviye görevinizi aldıktan sonra karakterinizin seviyesine uygun olan slotlardan Ejderha Taşı Parçası (ETP) düşürmeniz gerekmektedir. Metin2’de ETP’ler slotlardan 10 adet kadar düşmekte, 10 adet ETP toparladığınızda envanterinizdeki yeşil kutucuğa tıklayarak simya paneline gitmelisiniz. Burada düşen taşları Simyacı’ya vererek Cor Draconis’e çevirmeniz gerekmektedir. Bu görevi bir karakter için günde 3 defa tekrarlayabilrsiniz. Metin2’de simya yapmak isterken çevirdiğiniz her Cor Draconis işlenmemiş rastgele bir simyaya dönüşmektedir. Ejderha Elması, Ejderha Yakutu, Ejderha Yesimi, Ejderha Safiri, Ejderha Grenası ve  Ejderha Oniksi olarak bu rastgele taşlardan birine dönüşecektir. Metin2’de bu taşlar simyanın en alt modelleridir ve simyacıdan geliştirerek bir üst modellerine ulaşabilirsiniz.
 

Metin2 Car Draconis Nedir ve Çeşitleri Nelerdir?


metin2 car draconis


Metin2’de Car Dracoins simya panelinden 10 etp ile üretilir. Bu nesneye sağ tıkladığınızda ejderha taşını elde edersiniz.


Metin2 Tam Geliştirilmiş Simyaların Özellik ve Bonusları


metin2 simya özellikleri


Metin2 Geliştirilmiş Bonuslar Ne İşe Yarar?

 

 • Buza karşı dayanıklılık: Buz canavarları(Sürgün mağarası ve Sohan Dağındakiler),Karanlık Ejderha Kayasında bulunan canavarlara karşı dayanıklılık verir.
 • Ateşe karşı dayanıklılık: Ateş canavarları(Sadece Doyyumhwan da bulunanlar) Savunması. (Söylentilere göre Şaman karakterinin Ejderha Kükremesi Skilini de savunduğunu İddiası vardır)
 • Rüzgara karşı dayanıklılık: Karanlık tapınaktaki tüm canavarlar ve Karanlık Ejderha Kayasında bulunan canavarlara karşı savunma.
 • Dünya Direnci: Golemler,Kızıl Orman,Hayalet Orman ve Karanlık Ejderha Kayasında bulunan canavarlara karşı direnç verir.
 • Şimşeğe Karşı Dayanıklılık: Setaou sınıfı canavarlar,Yılan Vadisindeki devler ve Karanlık Ejderha Kayasında bulunan tüm herşeye karşı dayanıklılık sağlar.
 • Karanlık Direnci: Şeytan Kulesi ve Şeytan Katakombunda bulunan tüm slotlara karşı savunma direncidir.


Metin2 Ejderha Taşını Arındırma ve Yükseltme 


metin2 ejderha taşını arındırma ve güçlendirme


Metin2'de Simya arındırabilmek için önce Simyacı’ya tıklayıp “Ejderha Taşını Arındırma” menüsüne tıklamalı ve Arındırma Panelini açmalısınız. Bu işlemlerle Simyanızı 3 farklı şekilde arındırabilirsiniz.

 

Saflık Derecesi: Bu arındırma işlemini yapmak istiyorsanız elinizde birçok ejderha taşı bulunması gerekmektedir. Metin2’de arındırma işlemini uygularken sadece aynı saflık derecesinde olan simyaları arındırabileceğinizi unutmayınız. Uygun slotlara koyduğunuz ejderha taşlarını artık arındırabilirsiniz. Simya seviyeleri yükseldikçe bir sonraki seviyelerde daha az ejderha taşı gerekli olacaktır. Metin2’de simya denerken başarısız olma ihtimalinizde vardır bu durumda oyun size bir ejderha taşını geri verirken diğer ejderha taşınız ise ne yazık ki yok olacaktır. Ejderha taşında bulunan en alt saflık seviyesi mat seviyeler yükseldikçe parlak, temiz, mükemmel ve kusursuz olarak yükselecektir.


Seviye: Metin2’de seviye arındırması yapmak istiyorsaniz ejderha taşının yanı sıra başka bazı nesnelere daha  ihtiyacınız olacaktır. Bunlar yeşil, mavi ve pembe ejderha fasulyesidir. Uygun slotlar koyduğunuz ejderha taşı ve ejderha fasulyesinde arındırma işlemi sırasında başarısız olma ihtimalini de unutmayınız. Eğer Metin2’de Seviye arındırmasında simyanız başarısız olduysa ya simyanızın seviyesi düşecektir ya da simyanızın seviyesi aynı kalacaktır. Metin2’de saflık derecesi içerisinde ejderha taşı siye olarak yükselebilir ve yükselmeye başladıkça etkisi genişleyip efsun derecesinde farklılık yaratabilir. Metin2’de simyanız için gerekli olan pembe, yeşil ve mavi ejderha fasulyesi market içerisinde ya da eventlerde satışta olacaktır. 


Sınıf: Metin2’de sınıf arındırması en çok simya harcayacağınız türdür. Simyasını yükseltmek istediğiniz taşı uygun slotlara koyduktan sonra arındırmaya basmanız gerekmektedir. simyanızın seviyesi yükseldikçe bir sonraki arındırmada daha az simya gerekli olacaktır. Her simya işleminde olduğu gibi bu işleminizde de başarısız olma olasılığınız vardır. Eğer Metin2’de sınıf arındırma simyanızda başarısız olursanız 1 adet simyanız iade edilir ancak 1 adet simyanız da yok olur. Simya taşınızın seviyesini arttırdıkça en fazla 5 bonusa kadar çıkma şansını yakalayacaksınız. Bu sınıflar  İşlenmemiş, Yontulmamış, Ender, Antika ve Efsanevi’den oluşmaktadır. İçlerinden Antika ve Efsanevi simyaları kişisel pazarlara, ticarete ve yere düşürülebilir.


metin2 ejderha taşı arındırma


Metin2 Ejderha Taşı (Simya) Nasıl Kullanılır?


metin2 ejderha taşı arındırma


Metin2’de simyalarınızı iki farklı set olarak kullanabilirsiniz. Metin2’de bulunan simya envanterinizde Ejderha Taşını panelin üst bölümündeki çemberde kendi rengi ve slotuna uyacak şekilde yerleştirmelisiniz. Simyanızı yerleştirdikten sonra bir uyarı alacaksınız, simya taşınızı geri çıkartmanın zor olacağını bildiren bir uyarıdır bu. Eğer işlemi onaylarsanız taşınız uygun slotuna yerleştirilecektir. Simyanızı etkinleştirebilmek için panelin sağ altında bulunan “etkinleştir” tuşuna basmanız gerekmektedir. Ancak aynı anda yalnızca 1 seti kullanabilirsiniz başka bir simya setini aktif etmek isterseniz ilk etkinleştirdiğiniz setin pasif hale gelmesi kaçınılmaz olacaktır.


Metin2 Ejderha Taşları Bonusları ve Özellikleri

 

 • Ejderha Elması: Zeka bonusu verir seviyesi arttırılmış ve güçlendirilmiş halinde ise Buza karşı dayanıklılık bonusu vermektedir.
 • Ejderha Yakutu: Güç bonusu verir seviyesi arttırılmış ve güçlendirilmiş halinde ise Ateşe karşı dayanıklılık bonusu vermektedir.
 • Ejderha Yeşimi: Max.SP bonusu verir seviyesi arttırılmış ve güçlendirilmiş halinde ise Rüzgara karşı dayanıklılık bonusu vermektedir.
 • Ejderha Safiri: Çeviklik bonusu verir seviyesi arttırılmış ve güçlendirilmiş halinde ise Toprak Direnci bonusu vermektedir.
 • Ejderha Grenası: Max.HP bonusu verir seviyesi arttırılmış ve güçlendirilmiş halinde ise Şimşeğe karşı dayanıklılık bonusu vermektedir.
 • Ejderha Oniksi: Canlılık bonusu verir seviyesi arttırılmış ve güçlendirilmiş halinde ise Karanlık Direnci bonusu vermektedir.


Metin2 ejderha taşı özellikleri


Metin2 Simya Nasıl Çıkarılır?


Metin2’de simyanızı setten çıkarmak istiyorsanız ya farenin sağ tuşuyla tıklamalısınız ya da çemberden sürükleyip envanterinize doğru sürüklemelisiniz. Bu işlemi gerçekleştirdiğiniz zaman ekranınızda taşınızın kırılabileceğini belirten bir uyarı mesajı belirecektir. Yaptığınız işlemi onaylarsanız evet’e basıp çıkartabilirsiniz. Metin2’de simya işleminin başarısız olması durumunda ejderha taşınız yok olurken envanterinize de bir adet ejderha taşı parçası eklenecektir.


Metin2 Simya Süresi Biterse Ne Olur?


Metin2’de karakterinize aktif olarak kullandığınız tüm simyaların maximum 1 gün olacak şekilde belirli bir süresi vardır. Eğer simyanızı yenilemediğinizde süresi biterse metin2’de simyanız kaybolmaz ancak pasif hale gelecektir. Süre özütü ile yeniden simyanızın süresini kullanabilirsiniz. 


Metin2 Yang ve Metin2 EP GameSatış'ta!


metin2 yang satın al

Metin2 Simya Nedir ve Simya Nasıl Yapılır? Sıkça Sorulan Sorular

Metin2 simya nedir?

Simya metin2 karakterinize ek özellik getiren bir taş parçasıdır ve bu taş parçası sayesinde karakterinizin güçlenmesi ve gelişmesine imkan sağlar.

Metin2 simya nasıl yapılır?

Metin2’de simya yapabilmeniz için karakterinizin 30 level ve üzeri olması gerekmektedir. Metin2’de Simyacı aslı NPC’ye giderek 30. seviye görevinizi aldıktan sonra karakterinizin seviyesine uygun olan slotlardan Ejderha Taşı Parçası (ETP) düşürmeniz gerekmektedir. 

Metin2 simya nasıl çıkarılır?

Metin2’de simyanızı setten çıkarmak istiyorsanız ya farenin sağ tuşuyla tıklamalısınız ya da çemberden sürükleyip envanterinize doğru sürüklemelisiniz.