knight-online-haberleri
Knight Online Haberleri
pubg-mobile-haberleri
Pubg Mobile Haberleri
valorant-haberleri
Valorant Haberleri
league-of-legends-haberleri
League of Legends Haberleri
cs-go-haberleri
CS:GO Haberleri
metin2-haberleri
Metin2 Haberleri
black-desert-haberleri
Black Desert Haberleri
diger-oyun-haberleri
Diğer Oyun Haberleri
WAR MAİDEN WAR MAİDEN @editor
PUBG Mobile Bilgisayara ve Telefona Nasıl Yüklenir?
Bu Haberi 1116 Kişi Okudu

PUBG Mobile Bilgisayara ve Telefona Nasıl Yüklenir?

PUBG Mobile tüm dünya genelinde en çok tercih edilen ve en çok oynanan mobil uyumlu oyun olma özelliğine sahiptir. Her geçen gün daha geniş bir oyuncu kitlesine ulaşan oyunun özellikle başta bilgisayarlar olmak üzere indirme süreciyle ilgili merak edilen pek çok durum bulunmaktadır. Özellikle PUBG mobile nasıl indirilir? Sorusu oyunu bilgisayardan oynamak isteyen ya da ilk kez oyuna katılım gösterecek olanlar tarafından son derece merak edilmektedir.

 

pubg mobile uc satın al

 

PUBG Mobile Nasıl Yüklenir 2021

 

PUBG Mobile nasıl yükleniyor? 2021 sorusunun cevabını merak etmekte olanlar için ilk etapta oyunun farklı cihazlarda keyifli bir şekilde oynanabildiğini belirtmek olanaklıdır. Başlangıç aşamasında sadece mobil cihazlar için uyumlu olacak şekilde tasarlanan oyun, dünya genelinde yoğun bir ilgiyle karşı karşıya kalması sonrasında bilgisayarlar aracılığıyla oynanabilir hale geldi. 

 

PUBG Mobile’ın bilgisayar aracılığıyla oynanabilmesi için emulator adı verilen özel programlar tarafından destek alınması ve mobil uyumlu oyunun bilgisayar uyumlu hale getirilmesi gerekir. Emulatorler sadece PUBG Mobile indirmek amacıyla kullanılmaz ve mobil uyumlu olan her türden oyunun bu emulatorler aracılığıyla PC uyumlu hale getirilmesi olanaklıdır. 

 

Bu bağlamda pubg mobile nasıl kurulur? Bilgisayara merak edenlerin emulatorle kullanmaları gerektiğini belirtmek olanaklıdır. Öncelikli olarak emulator uygulamasının indirilmesi ve söz konusu uygulama aracılığıyla oyunun kurulumunun gerçekleşmesi gerekmektedir. Aksi durumlarda oyuna bilgisayardan katılım sağlamak mümkün olmaz. 

 

Bu noktada oyuna bilgisayardan katılım gösteren oyuncuların sadece bilgisayardan katılım sağlayan diğer oyuncularla aynı arenada mücadele verdiği de belirtilmelidir. Bu bağlamda PUBG Mobil nasıl yüklenir? Sorusuna geri dönülecek olursa oyuna bilgisayar dışında farklı cihazlarla katılım sağlanabileceğinin üzerinde de durulması gerekmektedir. 

 

Son olarak PUBG Mobile nasıl yüklenir sorusuna oyunun hangi cihazlara yüklenebileceğinin belirtilmesi ile devam edilmelidir ve oyunun indirilebileceği cihazları genel hatlarıyla aşağıdaki gibi sıralamak olanaklıdır:

 

 • Tabletler 
 • Telefonlar 
 • Bilgisayarlar

 

Bu cihazlardan herhangi birini kullanarak tüm oyuncuların PUBG Mobile tarafından sunulan imkanlara erişim sağlaması ve yüksek düzeyde performans vadeden sıra dışı bir savaş deneyimine doğrudan katılım sağlaması olanaklıdır.

 

 

pubg mobile

 

PUBG Mobile Sistem Gereksinimleri 

 

PUBG Mobile nasıl yüklenir sorusuna etkili ve doğru bir cevap bulmanın en temel yöntemi oyunun indirilebileceği cihazlar için sistem gereksinimlerinin ne olduğunun bilinmesi olduğu düşünülmektedir. PUBG Mobile, diğer tüm oyun ve uygulamalar gibi cihazlardan bazı sistem gereksinimlerini karşılamasını bekler. Söz konusu gereksinimler oyunun çalışabilmesi adına cihazların sahip olması gereken minimum özellikleri içerir. Telefon, tablet ve bilgisayarlar için farklı sistem gereksinimleri talep eden PUBG Mobile, cihazların bu minimum gereksinimleri karşılamaları halinde oyuncuların oyuna kreatif bir biçimde katılabilmesini sağlar. 

 

 

PUBG Mobile Telefon Sistem Gereksinimleri 2021 

 

PUBG Mobile telefon sistem gereksinimleri 2012 pek çok oyuncu tarafından merak ediliyor olmakla birlikte oyunun herhangi bir kasma ya da ısınma sorunu yaşanmadan oynanabilmesi adına RAM ve hafıza bakımından güçlü cihazlara ihtiyaç vardır. iOS cihazlar kapsamında iPhone 5s ve devamındaki cihazlarda oyuna sorunsuz bir şekilde katılım sağlamanın mümkün olduğunu belirtebiliriz.

 

Buradaki en temel sorun ise Android cihazlardır. Bilineceği üzere Android cihazlar piyasada son derece yoğun bir biçimde ve farklı markalar tarafından üretilir. Dolayısıyla Android cihazlar için hangi telefonun oyuna uyum sağlayacağı ya da hangisinin uyum sağlamayacağını söylemek son derece güçtür. Dolayısıyla PUBG Mobile telefon sistem gereksinimleri 2021 Android cihazlar için farklılık gösterebilir.

 

Yalnız oyunun 2 GB RAM ve Hafıza talep ettiği belirtilmelidir. Bu gereksinim minimum olmakla birlikte oyunda herhangi bir sorun yaşamadan kusursuz bir deneyimi hissetmek isteyenlerin telefonlarının en az 3 GB RAM sahibi olması gerekir. Özellikle telefonlarının PUBG Mobile telefon sistem gereksinimleri 2021 karşılayıp karşılamadığını merak edenler için bu durum son derece kritik bir öneme sahiptir. 

 

 

PUBG Mobile PC Sistem Gereksinimleri  

 

Belirtilmiş olduğu gibi PUBG Mobile’ın bilgisayardan da oynanması mümkündür. Emülatör yardımıyla bilgisayarlara indirilen oyuna kolaylıkla bilgisayarlar aracılığıyla katılım sağlanabilir. Oyunu indirme işlemlerine başlamadan önce PUBG Mobile PC sistem gereksinimleri hakkında detaylı bilgi edinilmeli sahip olunan bilgisayarın sistem gereksinimleri bakımından ne vadettiği incelenmelidir.

 

PUBG Mobile PC sistem gereksinimleri şu şekildedir: 

 

 • Depolama Alanı: 2 GB ve üzeri depolama alanı 
 • Diretx: Sürüm 9.0c
 • RAM: En az 3 GB 
 • Ekran Kartı:ATI/AMD Readon HD2600/3600, NVDIA GeForce8600/9600GT 
 • İşlemci: Intel Dual-Core, AMD 1.8 GHz 
 • İşletim Sistemi: Windows 7 ve üzeri (7, 8, 8.1,10) 

 

Bu gereksinimler bilgisayarların oyunu çalıştırabilmeleri adına sahip olması gereken minimum gereksinimlerdir. Oyunu en efektif ve verimli oynayabilmek içinse depolama alanın çok daha geniş olması 8 GB RAM ve Directx sürümünün 11 olması tavsiye edilir. 

 

 

PUBG Mobile Tablet Sistem Gereksinimleri 

 

PUBG Mobil’i tabletten oynamak isteyenler için de oyun kesin çözüm önerileri sunar. Dolayısıyla oyuncuların arzu etmeleri durumunda telefonlardan daha geniş bir ekranda oyuna katılım sağlamaları ve oyun içi aksiyon deneyimini daha derinlikli olarak hissetmeleri mümkündür. Oyunun indirilebilmesi ve sağlıklı bir biçimde oynanabilmesi adına bilgisayar ve telefonlarda olduğu gibi PUBG Mobile tablet sistem gereksinimleri de karşılanmalıdır. 

 

PUBG Mobile tablet sistem gereksinimleri şu şekildedir: 

 

iOSCihazlar İçin;

 • Sürüm: En az iOS 9 Sürümü 
 • İşlemci: 650
 • RAM: 6 GB 
 • Depolama Alanı: En az 5 GB

 

Android Cihazlar İçin; 

 • Sürüm: Android 8.0 ve üzeri sürümler 
 • İşlemci: 650 
 • RAM:6 GB 
 • Depolama Alanı: En az 5 GB

 

Bu PUBG Mobile tablet sistem gereksinimleri ve taleplerini karşılayan her markadan tablet aracılığıyla oyuna katılım sağlanması mümkündür. Söz konusu gereksinimler oyunda herhangi bir kasma, ısınma, başlatamama ya da benzeri sorun yaşanmadan oyuna katılım gösterilebilmesini sağlar. 

 

 

PUBG Mobile Nasıl İndirilir? 

 

PUBG Mobile nasıl indirilir sorusunun cevabını merak edenler ve konu ile ilgili derinlemesine bir şekilde araştırma yapanlar için son aşamada oyunun indirilmesi bulunmaktadır. Her bir cihaz için özel olarak belirtilmiş olan sistem gereksinimlerinin karşılanması halinde oyunun bilgisayarlara emulator aracılığıyla indirilmesi gerekir. Mobil cihazlar telefon ve tablet) için indirme işlemleri son derece basittir ve ekstra herhangi bir kuruluma ihtiyaç duyulmaz. 

 

 

PUBG Mobile Nasıl Yüklenir Bilgisayara? 

 

Oyunun bilgisayara güvenilir ve sorunsuz bir şekilde indirilmesi 100 kişilik savaşlara devasa ve gösterişli bir ekranda eşsiz bir tecrübeyle katılabilme olanağı sağlar. Dolayısıyla pek çok oyuncu için PUBG Mobile’ın bilgisayarlar aracılığıyla oynanması daha keyiflidir. Özellikle video oyun serüvenine bilgisayardan başlayan oyuncular için bu durum son derece kritik bir önem içerir. Bu kapsamda pek çok oyuncu PUBG Mobile nasıl yüklenir bilgisayara? Sorusunu merak eder. Belirtilmiş olduğu gibi oyunun bilgisayarlar aracılığıyla oynanabilmesi için öncelikli olarak emulator indirilmesi gerekir. 

 

 

PUBG Mobile Nasıl İndirilir Emulator? 

 

Piyasada son derece gelişmiş ve farklı alternatifler sunan emulatorlere rastlamak mümkündür. Her mobil oyunun PC üzerinden oynanabilmesine aracılık eden bu emulatorlerin en temel görevi; mobil uyumlu oyunların bilgisayar uyumlu hale getirilmesidir. PUBG Mobile nasıl indirilir emulator? Sorusunun cevabını merak eden oyuncuların kullanabileceği alternatif emulatorler şu şekilde sıralanabilir: 

 • Gameloop
 • Bluestacks
 • Koplayer
 • Genymotion
 • AndroidStudio
 • Primeos

 

pubg mobile gameloop

 

Gibi emualtorler aracılığıyla oyunun bilgisayara indirilmesi mümkündür. Günümüzde en çok tercih edilen ve oyuncular tarafından en çok kullanılan emulator ise Gameloop adı verilen emulatordür.

 

PUBG Mobile Nasıl Yüklenir Gameloop? 

 

PUBG Mobile nasıl yüklenir Gameloop? Merak edenler için adım adım Gameloop aracılığıyla oyunun yüklenmesi şu şekildedir:

 

1.Adım 
Öncelikli olarak PUBG Mobile indirmek için Gameloop emulatorünün indirilmesi gerekir. Emulatorü indirmek için resmi web sitesi ziyaret edilmeli ve ana ekranda yer alan “Gameloop indir” butonuna tıklanmalıdır. 

 

2.Adım
İkinci adıma gelindiğinde ise daha önce indirilmiş olan Gameloop emulatorü açılmalıdır. Uygulamanın açılmasıyla birlikte pek çok oyunun arayüz içerisinde indirilmeye uygun bir biçimde konumlandığı görülecektir. Oyunlar içerisinden “PUBG Mobile” bulunmalı ve “indir” butonu tıklanarak oyunun kurulum dosyası güvenilir bir şekilde indirilmelidir. 

 

3.Adım 
Bir sonraki adımda indirilen dosyanın başlatılması gerekir. İndirilen kurulum dosyasına tıklanması halinde sistem otomatik olarak kurulumu başlatacaktır. İndirme ve kurulum aşamaları çoğunlukla internet hızına göre bazı durumlarda uzun süreli bir sürece yayılabilir. Dolayısıyla bu aşamada biraz sabırla beklenmesi gerektiği belirtilmelidir. 

 

4.Adım 
Kurulum işleminin tamamlanması ile birlikte oyun mobil cihazlarda olduğu gibi açılır hale gelir. Oyunun ana sayfası üzerinden “Google”, “Facebook” ya da “Twitter” gibi sosyal medya platformları aracılığıyla üyelik girişinin yapılması mümkündür. 

 

 

PUBG Mobile Nasıl Yüklenir Tablete?

 

Pubg mobile oyunun nasıl indirileceği noktasında “Google Play Store” ve “Apple Store” seçenekleri ön plana çıkmaktadır. Söz konusu mağaza uygulamalarına giriş yapılmalıdır ve arama bölümüne oyunun ismi yazılmalıdır. Açılan listede oyunun orijinal sağlayıcı firma tarafından yayınlandığını dikkat edilerek indirme işlemleri başlatılır. Söz konusu indirme süreci internet hızına bağlı olarak farklılık gösterecektir. 

 

 

PUBG Mobile Nasıl Yüklenir Telefona? 

 

PUBG Mobile’ı tablet ve bilgisayarlara indirmek isteyen oyuncular kadar telefon üzerinden oyuna katılım sağlamak isteyenler de bulunmaktadır. Bu kapsamda PUBG Mobile nasıl yüklenir telefona? Sorusunun cevabı pek çok oyun sever tarafından merak edilmektedir. Tıpkı oyunun tablete indirme işlemlerinde olduğu gibi tüm süreç telefonlar için de aynı şekilde uygulanabilir. Dolayısıyla “Google Play Store” ya da “Apple Store” uygulamalarına giriş yapılarak oyun bulunmalı ve indirme işlemleri gerçekleştirilmelidir. 

PUBG Mobile Bilgisayara ve Telefona Nasıl Yüklenir? Sıkça Sorulan Sorular

PUBG Mobile nasıl indirilir?

Pubg Mobile, telefonunuza göre değişiklik gösterse de; Android telefonlarda Play store üzerinden indirilirken, iPhone telefonunda ise Apple Store’dan indirebilirsiniz. Android  telefon ya da tablet üzerinden Google Play Store girerek arama kısmına Pubg Mobile yazarak uygulamayı bulup indirme işlemini başlatıyoruz. PUBG Mobile nasıl indirilir sorusunun yanıtı kısaca yukarıda belirttiğimiz gibidir.

Bilgisayara PUBG Mobile nasıl indirilir 2021?

Pubg Mobile bilgisayara indirmek için öncelikli olarak bir emulator gereklidir. Pubg Mobile Emulator PC Nasıl İndirilir? Hangisi Daha İyi? içeriğinde de var olan emulatorlerden birini indirerek, kurulumunu tamamlayın. Daha sonrasında ise Pubg Mobile’ı seçerek indirme işlemi sonrası hesabınıza giriş yaparak oynamaya başlayabilirsiniz. Bilgisayara PUBG Mobile nasıl indirilir 2021 sorusunun cevabını bu şekilde vermiş oluyoruz.