knight-online-haberleri
Knight Online Haberleri
pubg-mobile-haberleri
Pubg Mobile Haberleri
valorant-haberleri
Valorant Haberleri
league-of-legends-haberleri
League of Legends Haberleri
cs2-haberleri
CS2 Haberleri
metin2-haberleri
Metin2 Haberleri
black-desert-haberleri
Black Desert Haberleri
diger-oyun-haberleri
Diğer Oyun Haberleri
WAR MAİDEN WAR MAİDEN @editor
Pubg Mobile Yaygın Hataları ve Çözümleri - Kesin Çözümler
Bu Haberi 839 Kişi Okudu

Pubg Mobile Yaygın Hataları ve Çözümleri - Kesin Çözümler

En popüler çevrimiçi mobil oyunlar arasında yer alan PUBG Mobile sürekli olarak güncellenmeye ve arkadaşlarınızla birlikte keyifli vakit geçirebileceğiniz bir ortam sunmaya devam etmektedir.

 


Pubg Mobile Uc Satın Al


Ancak kullanılan cihaz, sunucu durumu veya yeni gelen güncellemeler nedeniyle oluşan Pubg Mobile hataları oyuncuların deneyimi olumsuz olarak etkilemektedir. En beklenmedik anlarda bile oluşabilen bu hataları çözmek oldukça uzun sürebildiğinden sinir bozucu bir hal alabilmektedir.


Bu içeriğimizde, en yaygın pubg mobile hataları ve bu hataların çözümlerini sizler için sıralıyor; pubg mobile deneyiminizin sekteye uğramadan keyifli bir şekilde devam etmesini sağlıyoruz!


Pubg Mobile Yaygın Hataları ve Çözümleri


Pubg mobile hata her oyuncunun zaman zaman karşılaştığı ve akıllara çeşitli soru işaretleri getiren bir durumdur. 


Bu hatalar arasında en yaygın olanları arasında açılmama, oyundan atma, donma ve bağlantı kopması gibi problemler bulunmaktadır. 


Her ne kadar can sıkıcı olsalar da tüm bu problemler, doğru yöntemlerle kısa sürede kolaylıkla çözülebilmektedir. İşte, en yaygın pubg mobile hataları ve çözümleri!


Pubg Mobile Ağ HatasıPUBG Mobile’da en sık karşılaşılan problemlerin başında pubg ağ hatası gelmektedir. Ağ hatası cihazınızın bağlı olduğu Wi-Fi bağlantısından kaynaklanıyor olabileceği gibi, bu probleme neden olan farklı sebepler de bulunmaktadır.


Pubg Mobile Ağ Hatası Çözümleri


Pubg Mobile ağ hatasının birden fazla sebebi olduğundan problemi çözmek için kesin bir yol bulunmamaktadır. Dolayısıyla, pubg mobile ağ hatası çözümü için aşağıdaki yöntemleri sırasıyla deneyip sorununuzu çözebilirsiniz:

 

 • PUBG Mobile Server Durumunu Kontrol Edin: PUBG Mobile sunucuları zaman zaman bakıma alınmaktadır. Öyle ki, oyun bakımda olduğunda giriş yapmaya çalışan oyuncular ağ hatasıyla karşılaşabilmektedir. Yani, ağ hatası alıyorsanız sunucuların aktifliğini ve bakım olup olmadığını kontrol etmek size bir bilgi sağlayacaktır.
 • İnternet Bağlantınızı Kontrol Edin: Eğer ağ hatası alıyorsanız, her şeyden önce cihazınızın güvenilir ve stabil bir internet ağına bağlı olduğunu kontrol etmek için PUBG Mobile haricinde internet gerektiren bir işlem için cihazınızı kullanın. Ağ problemi yalnızca PUBG Mobile için geçerliyse diğer adıma geçin.
 • Giriş Yaptığınız Hesabın Durumunu Kontrol Edin: Pubg Mobile’da oyuncular çeşitli sebeplerden dolayı uzaklaştırma alabilmektedir. Öyle ki, banlı bir hesapla oyuna girmeye çalışan oyuncular ağ hatası ile karşılaşabilmektedir. Dolayısıyla, ağ hatası alıyorsanız hesabınızın banlı olup olmadığını kontrol etmekte yarar vardır.
 • Reklam Engelleyici Uygulamaları Kapatın/Silin: Android veya iOS işletim sistemi fark etmeksizin, eğer cihazınızda bir reklam engelleyici uygulama varsa bu uygulamayı kapatabilir, silebilir ya da uygulama içerisinden PUBG Mobile’ı bir istisna olarak ekleyebilirsiniz. Çünkü, reklam engelleme uygulamaları zaman zaman PUBG Mobile’ı bir reklam olarak görebilmekte ve uygulamaya erişmenizi engellemektedir.
 • VPN Kullanın: PUBG Mobile ağ hatasının bir diğer sebebi de bölge farklılıklarıdır. Dolayısıyla, VPN kullanarak farklı bir bölgeye bağlıyken oyuna girmeye çalışmak ağ hatasını çözmek için kullanılan bir yöntemdir.


Pubg Mobile Açılmama Sorunu


Pubg Mobile açılmama sorunu birçok oyuncunun karşılaştığı bir problemdir. Tam keyifli bir şekilde Pubg Mobile oynamaya başlayacakken oyunun açılmadığını görmek oldukça sinir bozucu bir durumdur. Ancak endişelenmeyin, bu problemin de birden fazla çözümü bulunmaktadır.


Pubg Mobile Açılmama Sorunu Çözümleri


Pubg Mobile açılmama sorununun birden fazla sebebi olabilmektedir. Öyle ki, pubg mobile açılmama sorunu çözümü için birden fazla yöntem bulunmaktadır. Siz de Pubg Mobile açılmıyor diyenlerdenseniz veya oyunun simgesine tıkladığınızda cihazınız tepki vermiyor, oyun açılır açılmaz kapanıyorsa aşağıdaki yöntemleri takip edebilirsiniz:
 

 • Oyunu Silip Yeniden Yükleyin: Herkesin aklına gelebilecek ilk çözüm yöntemi olan oyunu silip yüklemek basit bir çözüm gibi görünse de bazen akla gelebilecek en basit yöntemler probleminizi çözebilir. Dolayısıyla, her şeyden önce oyunu silip tekrar yüklemek oldukça mantıklı bir yaklaşımdır.
 • Etkinlikleri Saklama Ayarını Kapatın: PUBG Mobile açılmama sorunu çözümü için kullanılan en etkili yöntemlerden birisi cihazınızın geliştirici ayarlarında bulunan “etkinlikleri saklama” ayarını kapatmaktır. 
  Bunun için, öncelikle telefonunuzda geliştirici modu aktif etmeniz gerekmektedir. İnternetten cihazınızın modeline göre arama yaparak geliştirici modunun nasıl aktif edileceğini öğrenebilirsiniz. Geliştirici modu aktif ettikten sonra sırasıyla; 
   

Ayarlar > Ek Ayarlar > Geliştirici Seçenekleri kısmına girerek etkinlikleri saklama ayarını kapatabilir, böylelikle açılmama sorununu çözebilirsiniz.


 

 • Cihazınızın Bölgesini Değiştirin: Sırasıyla, Ayarlar > Ek Ayarlar > Bölge kısmına girerek buradan bölgeyi Amerika Birleşik Devletleri olarak ayarlayın. Daha sonra, cihazınızı yeniden başlatıp tekrardan aynı kısma girerek bölgeyi Türkiye yapın ve yine cihazınızı yeniden başlatın. Böylelikle cihazının tekrar açıldığında probleminiz çözülecektir.
 • VPN Kullanın: Yukarıdaki yöntemlere ek olarak, VPN kullanmak da probleminizin çözülmesine yardımcı olabilir. Ancak şunu unutmayın ki VPN kullanmak pinginizin artmasına sebep olabilmektedir.


Pubg Mobile Oyundan Atma Hatası


Pubg Mobile’da karşılaşılan bir diğer hata ise oyundan atma hatasıdır. Bu hata, çeşitli problemlerden kaynaklanabileceği gibi oyunun en heyecanlı anında oyuncuyu mağdur edebileceği için oldukça can sıkıcı bir durumdur.


Pubg Mobile Oyundan Atma Hatası Çözümü


Pubg Mobile oyundan atma kullandığınız cihazın özellikleri ve ayarlarıyla doğrudan bağlantılı bir problemdir. Dolayısıyla, bu problemin de diğer problemler gibi birden fazla çözüm yöntemi bulunmaktadır. Siz de pubg mobile oynarken sık sık oyun kapanıyorsa aşağıdaki yöntemlerle probleminizi çözebilirsiniz:
 

 • Oyun Verilerini Temizleyin: Pubg Mobile oyun verilerini temizlemek oyundan atma hatasını çözmenizi sağlayabilir. Ancak bu durum oturum açtığınız hesabınızdan çıkış yapılmasına yani hesap isim ve şifrenizi tekrar girmenizi gerektireceğinden bu bilgilere sahip olduğunuzdan emin olun. Oyun verilerini temizlemek için sırasıyla;


Ayarlar > Uygulamalar > Uygulamaları Yönet > PUBG Mobile kısmına girerek Verileri Temizle yazısına basabilir, böylelikle oyun verilerini sıfırlayabilirsiniz.

 

 • Cihazınızda Yeterli Alan Olduğundan Emin Olun: Pubg Mobile oyundan atma hatasının en yaygın sebeplerinin başında cihaz depolama alanında yeterli boşluğun olmamasıdır. Pubg Mobile cihazınızda çalışmak için depolama alanına ihtiyaç duyan bir oyun olduğundan, oyun için yeterli depolama alanınız yoksa gereksiz dosyaları silerek depolama alanı açmanız gerekmektedir. Aksi takdirde, çökme, oyundan atma gibi problemler yaşayabilirsiniz.
 • Etkinlikleri Saklama Ayarını Kapatın: Açılmama probleminde olduğu gibi oyundan atma sorununu çözmek için de etkinlikleri saklama ayarını kapatmayı deneyebilirsiniz. Bunun için öncelikle cihazınızın geliştirici modunu aktif etmeli, sonrasında sırasıyla; 


Ayarlar > Ek Ayarlar > Geliştirici Seçenekleri kısmına girerek etkinlikleri saklama ayarını kapatmalısınız. Bu yöntem çökme sorununu çözmek için en iyi yöntemlerden birisidir.

 

 • Hesaba Yalnızca Kendinizin Girdiğinden Emin Olun: Son olarak, Pubg Mobile oynadığınız hesapta yalnızca sizin oynuyor olduğunuzdan emin olun. Çünkü, aynı hesaba birden fazla oyuncunun girmesi durumunda hali hazırda hesapta olan oyuncu oyundan atma problemiyle karşılaşmaktadır.Pubg Mobile Hesap Satışı