League of Legends Aphelios Yetenek Seti Yayınlandı

League of Legends Aphelios Yetenek Seti Yayınlandı

Daha önce çıkışı Riot Games tarafından duyurulan Aphelios için Yetenek seti makalesi çıkarıldı. Daha önce çıkarılan şampiyonlardan çok daha sıra dışı bir şekilde tasarlanan İtikatın Silahı Aphelios'u öğrenmek disiplin, yetenek, dikkat ve zeka gerektirecek. Tanıtılana göre oyundaki en yüksek beceri gerektiren şampiyon olacak gibi gözüküyor.

 

 

 

 

 

 

Beş adet farklı silahı bulunan Aphelios beş silahı dönüşümlü bir şekilde kullanıyor. Birincil silahıyla saldırıp W yeteneği ile ikincil taşıdığı silaha geçiş yapıyor.


Aphelios kullanağı iki silahı hiçbir zaman kendisi belirleyemiyor ve her bir silah için 50 cephane kullanabiliyor. Silahın Cephanesi bittiğinde sıradaki silaha geçer. Cephanesi biten silah enerji toplayabilmesi için en sonra atılır. 

 

 

Aphelios Silah Geçişleri

 

 

 

Yetenek Seti

 


Aphelios diğer şampiyonlardan farklı bir şekilde toplamda üç yetenek kullanır. Q, W ve R.
W yeteneği birincil silah ve ikincil silah arasında geçiş yapmasını sağlar.

 


Q yeteneği Her ikincil silaha bağlı olarak ilave saldırı ve kontrol kitle etkileri uygular. Her beş silahta mana ile cephane harcar hepsinin bekleme süreleri ayrıdır. 
Aphelios'un yetenekleri her seviye atladığında ve oyun ilerledikçe yavaş yavaş güçlenir. 2. seviyeye ulaşan Aphelios Q yeteneğini otomatik olarak öğrenir.

Aphelious'un Ulti yeteneği Ay Işığı Nöbeti, ilk rakibe isabet ettiğinde patlayarak yakındaki rakiplere hasar veren bir ay ışığı bombası fırlatır. Daha sonra Aphelios, birincil silahının güçlendirilmiş normal saldırılarıyla patlamadan hasar alan tüm rakiplere saldırır. Aphelios Ultisini 6. seviyeye ulaştığında otomatik olarak öğrenir. Aynı zamanda 11. ve 16. seviyelerde de aynı şekilde yükselir.

 


Aphelios Seviye Atladığında Q ve R skillerini otomatik olarak öğrendiği için yetenek puanlarını niteliklerine verecebilecektir. Aphelios oynarken üç farklı nitelik seçeneğiniz olacak. Bunlar, Saldırı Gücü, Saldırı Hızı ve İlave Zırh Delme olacaktır.

 

 

Aphelious'un Silahları

 

Aphelios Siahları lol

 

 


Tüfek Calibrum

 

Calibrum Tüfeği

 


Calibrum bir dürtme silahı olacak. Aynı zamanda normal saldırıları ilave menzile sahip olacak.

 

Aphelious Calibrum kullanırken yetenekleri ile hasar verdiğinde isabet alan rakipleri işaretler. Haritanın herhangi bir yerinden işaretlenen rakiplerin üstüne sağ tıklayarak ikincil silahının normal saldırısıylada onlara saldırır. Bu saldırı yakındaki diğer işaretleri patlatarak işaretli hedeflere ilave hasar verir.

 

Calibrum Q Yeteneği: Ay Atışı


İabet eden ilk birime hasar veren ve onu işaretleyen bir yetenek atışı yapar.

 

Ay Işığı Nöbeti Calibrum Etkisi


Ay Işığı Nöbeti'nin paylatmayı takip eden saldırıları, isabet alan tüm rakipleri işaretler. Bu işaretler tüketildiğinde daha fazla hasar verir.

 


Tırpan Tabanca Severum

 

Tırpan Tabanca Severum

 

 

 

Aphelios'un verdiği hasarın bir kısını iyileştirme olarak iade eden bir hayatta kalma silahıdır. Severum'un haddinden fazla yaptığı iyileştirme, küçük bir kalkana dönüşür.

 

Severum Q Yeteneği: Kıyım

 

Aphelios hareket hızı kazanır ve hem birincil hem de ikincil silahını hızla ateşleyerek en yakındaki rakibe saldırır. Bu saldırı şampiyonlara öncelik verir. Kıyım atışları normal saldırılar gibi işler ama daha az hasar verir.

 

 

Ay Işığı Nöbeti'nin Severum Etkisi


Ay Işığı Nöbeti, Aphelios'a sabir iyileştirme kazandırır.

 

 

Gravitum Topu

 

Gravitum Topu LoL

 

 

 

Gravitum rakiplere azalarak kaybolan yavaşlatma etkisi uygulayan işlevsel bir silahtır.

 

 

Gravitum Q Yeteneği: Tutulma

 

Gravitum'un yavaşlatma etkisi altında olan tüm rakiplere hasar verir ve onları sabitler. Tutulma, Aphelios'un ikincil silahını kullanmaz.

 

 

Ay Işığı Nöbeti Gravitum Etkisi

 

Ay Işığı Nöbeti sonrasındaki saldırılar büyük ölçüde arttırılmış bir yavaşlatma etkisi uygular.

 


Alev Silahı, Infernum

 

Alev Silahı Infernum

 

 

 

Infernum alan etkili hasar veren bir minyon dalgası temizleme silahıdır. Normal saldırıları fazladan hasar ve yetenek hasarı verir. Ayrıca isabet alan rakiplerin arkasında bir hasar konisi oluşturur.

 

 

Infernum Q Yeteneği Karanlık Dalgası

 

Aphelios, bir alev dalgası saçarak rakiplere hasar verir. Daha sonra isabet alan tüm rakiplere ikincil silahıyla saldırır.

 

 

Ay Işığı Nöbeti Infernum Etkisi

 

Ay Işığı Nöbeti'nin patlama sonrasındaki saldırıları, isabet alan rakiplerin arkasında hasar konileri oluşturmak yerine hasar daireleri oluşturur.

 


Çakram, Crescendum

 

Çakram Crescendum LoL

 

 

 

Crescendum Bumerang gibi çalışan zamanla hasar veren, yakın menzilli bir silahtır. Aphelios Crescendum ile birlikte normal saldırı yaptığında, silahları ona geri dönene dek tekrar saldıramaz. Fakat silahrı ona geri döndüğünde saldırıları sıfırlanır. Saldırı hızı artışı, Crescendum'un seyahat hızını arttırır. Aphelios hedefine ne kadar yakınsa Crescendum'u da o kadar az mesafe kat etmesi gerekir. 

 

 

Crescendum Q Yeteneği: Gözcü Taret 

 

En yakındaki rakibe ikincil silahınla ateş eden bir taret yerleştirir.

 


Ay Işığı Nöbeti Crescendum Etkisi

 

 

Ay Işığı Nöbeti üçün altında rakibe isabet ederse, patlamadan sonraki saldırıları en az üç rakip isabet almış gibi Crescendum'un normal saldırılarının hasarını arttırır.

 

 


Aphelios İçin Üretilen Özel Arayüzü

 

Aphelios yeni arayüzü

 

 

Yukarıda bahsedilen özellikler epey karmaşık ve takip etmesi güç olduğu için Aphelios'a özgün arayüzü özel olarak tasarlanmış

 

1. Pasif Yeteneği. Aphelios'un kardeşi Alune silahlarını ve seviye atlamalarını açıklar.
2. Aphelios'un birincil silahı ve kalan cephanesi.
3. Q Yeteneği
4. Aphelios'un ikincil silahı ve kalan cephanesi. 
5. Silahınızın cephanesi bittiğinde alacağınız bir sonraki silah.
6. Ulti Yeteneği

 

Ayrıca eğer birincil silahınızın 10 veya daha az cephanesi kaldıysa, ekranınızın sağ tarafında bir cephane sayacı belirir. Böylece kalan atışlarınızı takip edebilirsiniz.
 

 

Sen de Hemen en ucuz ve güvenilir bir şekilde GameSatış üzerinden Riot Points satın al. En erken sen sahip ol!


Steam Oyun Haberleri
Steam Black Friday İndirimleri İçin Geri Sayım Başladı!
<< Önceki Haber

Steam Black Friday İndirimleri İçin Geri Sayım Başladı!

Steam, oyuncuları büyük indirim dönemleri ile heyecanlandırmaya devam ediyor. Daha önce üç büyük indirim tarihleri sızsa da Steam tarafından hala resmi bir açıklama gelmedi. Ancak sızıntılara göre Steam Sonbahar İndirimi olarak da bilinen Steam Black Friday İndirimleri bugün başlıyor. Geçtiğimiz sene Steam Black Friday İndirimi, 21 Kasım tarihinde başlamış, 27 Kasım tarihinde sona ermişti. Bu sen

26 Kasım 2019, 09:48
PC Oyun Haberleri
TFT Yeni Güncellemesi: Ruhdaş Sınıfı ve Amumu Geliyor
Sonraki Haber >>

TFT Yeni Güncellemesi: Ruhdaş Sınıfı ve Amumu Geliyor

Senna ve Lucian birlikte Taktik Savaşlarına geliyor. Son League of Legends güncellemesinde oyuna eklenen Senna şimdide TFT'ye geliyor. Ruhdaş sınıfını temsil edecek olan yüksek hasarlı taşıyıcılar Senna ve Lucian Bir sonraki güncellemede geliyor. Ruhdaş (2) Bir turda katledilen ilk Ruhdaş birim ruhlar âlemine geçerek hedef alınamaz hale gelir ve diğer Ruhdaş birim hayatta olduğu sürece savaşma

26 Kasım 2019, 15:20
Arama sonuçları