Steam Oyunları Akıllı Telefonlara Geliyor

10-05-2018

Valve bir bomba daha patlattı ve bizlere gerçekten olay yaratacak yeni bir uygulamanın haberini verdi. Artık tüm Steam oyunlarını akıllı telefonlarımız üzerinden oynayabileceğiz.  Ios ve Android işletim sistemlerine eş zamanlı olarak gelecek olan bu yeniliği, akıllı telefonlarımızda nasıl kullanacağız gelin hep beraber bakalım. 

Nedir Bu Steam Link 

Ios ve Android işletim sistemlerinde tüm Steam oyunlarını oynayabilmemiz için öncelikle Steam Link uygulamasına ihtiyacımız var. Peki, nedir bu Steam Link? Steam Link aslında bizlere çok uzak bir isim değil. Valve’nin daha önceden Steam Link adını verdiği cihaz, bilgisayarlarımızın gücünü kullanarak, oyunlarımızı evimizin herhangi bir yerindeki televizyona aktarmamızı ve aktardığımız oyunları buradan oynamamızı sağlıyordu. Yine aynı teknolojiyi kullanan Valve, bu sefer bu özelliği akıllı telefonlarımıza aktarıyor. 21 Mayıs tarihinde çıkması beklenen uygulama, mobillerimizde tüm Steam oyunlarını rahatlıkla oynamamızı sağlayacak. Tabii bunun için öncelik olarak, Steam üzerinden temin ettiğiniz oyunlar, bilgisayarınızın kaldırabileceği oyunlar olması gerek. Ayrıca oyunları oynayabilmeniz için Steam Controller ve MFI destekli kontrolör cihazınızın olması da şart. 

Kulağa oldukça güzel ve eğlenceli gelen bu uygulamayla birlikte bizleri neler bekliyor hep beraber göreceğiz.  Son olarak, tüm Steam oyunlarınızı en güvenilir ve en ucuz fiyat ile GameSatış sitesinden satın alabilirsiniz. 

Arama sonuçları