knight-online-haberleri
Knight Online Haberleri
pubg-mobile-haberleri
Pubg Mobile Haberleri
valorant-haberleri
Valorant Haberleri
league-of-legends-haberleri
League of Legends Haberleri
cs-go-haberleri
CS:GO Haberleri
metin2-haberleri
Metin2 Haberleri
black-desert-haberleri
Black Desert Haberleri
diger-oyun-haberleri
Diğer Oyun Haberleri
BOOMHAUER BOOMHAUER @editor
PUBG Mobile Taarruz Tüfekleri Hangileri?
Bu Haberi 2829 Kişi Okudu

PUBG Mobile Taarruz Tüfekleri Hangileri?

Popüler battle royale oyunu olan PUBG Mobile’da taarruz tüfekleri kullanımı en fazla olan silahlardan biri. PUBG Mobile’da doğru silahları, doğru haritalar ve mesafelerde kullandığınız takdirde, oyun içindeki performansınızı doğrudan etkileyebilmektedir. PUGB taarruz tüfekleri oyunda en çok kullanılan silahlar arasında yer alıyor. Yakın ve orta mesafelerde etkili olan PUBG Mobile taarruz tüfekleri, eklentiler ile birlikte fazlasıyla güçleniyor. PUBG Mobile silahları hafif makineli, tabancalar, nişancı tüfekleri ve makineli tüfekleri içeren oldukça geniş bir yelpazeden oluşuyor. Peki PUBG’nin en iyi taarruz tüfekleri hangileri, PUBG Mobile taarruz tüfeği hangisi? PUBG taaruz tüfekleri hasar tablosu ve PUBG Mobile en iyi taarruz tüfekleri listesi haberimizin devamında…


Pubg Uc Satın Al


PUBG Taarruz Tüfeği Hangileri?


PUBG taarruz tüfeklerinin detaylarına geçmeden önce, PUBG taarruz tüfekleri listesine bir göz atalım.


PUBG Taarruz Silahları Listesi:

 

 • M416
 • BERYL MT62
 • GROZA
 • AUG A3
 • SCAR-L
 • M16A4
 • AKM
 • G36C
 • QBZ95
 • MK47 MUTANT


Bu noktada PUBG Mobile taarruz tüfekleri ve PUBG taarruz tüfekleri arasında kafanız karışabilir ancak PUBG Mobile taarruz tüfekleri ile PUBG taarruz tüfekleri aynı anlama gelmektedir. 


En İyi PUBG Taarruz Tüfekleri


PUBG görevlerinde sıklıkla karşılaştığımız taarruz tüfekleri ile sıklıkla karşılaşıyoruz. PUBG taarruz tüfeklerini bir de detaylı inceleyelim.


M416


M416, PUBG’de en iyi taarruz tüfekleri arasında ilk sırada yer alacak kadar iyi bir silahtır. M416, oldukça yüksek bir hasar gücüne sahiptir. Mermileri hızlı ateşlemesinden ve tepme açısından iyi bir kontrole sahip olmasından dolayı en çok tercih edilen silahlar arasında yer alır. M416’nın eklentileri olmadan zayıf kalmasının dışında pek fazla eksi yönü yoktur bu yüzden sizlere listenin başında ilk tavsiye edeceğimiz silahlardan biridir. Eklentiler sayesinde silahınızın ciddi anlamda güçleneceğini de belirtelim.


Pubg Mobile M416


Groza


PUBG Groza tüfeği sadece sandıkların içinden bulabileceğiniz bir tüfektir. Nadir bulunan Groza oldukça ölümcül bir silah diyebiliriz. PUBG Groza, taarruz tüfekleri arasında ateş gücü olarak en yüksek silahlardandır. Ancak uzak mesafelerde pek iyi çalıştığını söyleyemeyiz. PUBG Groza daha çok yakın mesafelerde kullanılmalıdır.


Pubg Mobile Groza


AUG A3


PUBG AUG A3, Groza’ya göre farklı avantajlara ve dezavantajlara sahip. AUG A3 yine sadece sandıklarda bulunan bir taarruz tüfeğidir. AUG A3’ün fonksiyonları standart tüfeği anımsatır, bu yüzden AUG A3 tercih edenlerin sayısı oldukça fazladır. Aug A3’ün ateş hızı ortalama seviyelerdedir ve isabeti oldukça kolaydır. PUBG’de hem uzun hem kısa mesafede bu silahı kullanabilirsiniz. 


Pubg Mobile Aug A3
 

SCAR-L


Düşük stat puanlarına sahip olmasına rağmen oldukça başarılı bir tüfek diyebiliriz. Özellikle PUBG maç esnasında otomatik moda aldığınız zaman kontorlü oldukça kolay olacaktır. Eklentiler sayesinde silah daha iyi bir hal alabilir.


Pubg Scar-L


M16A4


PUBG’de yine en yaygın olarak gördüğümüz taarruz tüfeğidir. Geri tepmesi oldukça düşüktür ve mermiler son derece hızlı gitmektedir. Bu da farklı mesafelerdeki çatışmaları kolaylaştırır. PUBG M16A4 tüfeğinin tam otomatik ateş modu bulunmamaktadır bu da silahın en bilinen eksi yönlerindendir. Burst modu ile üç mermi ateş edebilirsniz, bu özellik daha çok uzak mesafede işe yaramaktadır.


Pubg M16A4


AKM


AKM yine PUBG’deki en güçlü silahlardandır. AKM mermileri yalnızca 5 atışta rakibi etkisiz hale getirebiliyor ancak yakın mesafelerde kullanımı daha avantajlıdır. 


Pubg Akm


G36C


PUBG Vikendi haritasında SCAR-L’nin yerine gelmiştir. 41 isabet hasarı diğer silahlara göre daha düşüktür. Tavsiyemiz SCAR-L’nin PUBG Vikendi haritasında kullanılmasıdır.


Pubg G36c


MK47 Mutant


MK47 Mutant’ın isabet hasarı oldukça yüksektir. Tekli ve çoklu modları bulunmaktadır. Birçok silahı 49 isabet hasarı özelliği sayesinde geride bırakmayı başarır. Dürbünlü silah olarak da PUBG’de sıklıkla tercih edilir. AKM, Beryl M762 ve Groza'dan daha yüksek taban hasarı ve namlu hızı bulunmaktadır. Uzun mesafelerde kullanımı daha kolaydır. 


Pubg Mk47 Mutant


PUBG Taarruz Tüfekleri Hasar Tablosu


PUBG Mobile oyununda bilindiği üzere rütbe kasmak oldukça önemli. PUBG rütbe kasma işlemini gerçekleştirirken bu silahları mutlaka kullanmanız gerekecek. Hangi silahın daha yüksek hasar verdiğini, hangi silahın daha etkili olduğunu, hangi silahın daha hızlı ateş ettiğini bilmek rütbe kasarken işinize yarayacaktır. İşte PUBG Mobile taarruz tüfekleri hasar tablosu:


 

PUBG Silah Adı Kafaa İsabet Edem Mermilerin Verdiği Hasar Gövdeye İsabet Eden Mermilerin Verdiği Hasar
Groza    

47

115
M416

41

101
AUG A3

41

101
SCAR-L

41

101
G36C

41

101
AKM

47

115
M16A4    

43

101
MK47 Mutant    

49

115
Beryl M762 44

110

 

*Tablodaki değerler kask ve yelek olmadan 10 metre mesafede etkili olan hasarları göstermektedir."PUBG Mobile Taarruz Tüfekleri Hangileri?" yazımızın sonuna geldik. PUBG UC satın al seçeneği ile en ucuz UC imkanlarından yararlanabilirsiniz. PUBG Mobile UC ve PUBG Mobile Hesap Satışı GameSatış’ta!


Pubg Mobile Uc Satın Al

PUBG Mobile Taarruz Tüfekleri Hangileri? Sıkça Sorulan Sorular

PUBG Taarruz Tüfeği Nedir?

Popüler battle royale oyunu olan PUBG Mobile’da taarruz tüfekleri kullanımı en fazla olan silahlardan biri. PUBG Mobile’da doğru silahları, doğru haritalar ve mesafelerde kullandığınız takdirde, oyun içindeki performansınızı doğrudan etkileyebilmektedir. PUGB taarruz tüfekleri oyunda en çok kullanılan silahlar arasında yer alıyor. Yakın ve orta mesafelerde etkili olan PUBG Mobile taarruz tüfekleri, eklentiler ile birlikte fazlasıyla güçleniyor. PUBG Mobile silahları hafif makineli, tabancalar, nişancı tüfekleri ve makineli tüfekleri içeren oldukça geniş bir yelpazeden oluşuyor.

PUBG Taarruz Tüfeği Hangileri?

 • M416
 • BERYL MT62
 • GROZA
 • AUG A3
 • SCAR-L
 • M16A4
 • AKM
 • G36C
 • QBZ95
 • MK47 MUTANT