Overwatch ve Black Ops 4 Ücretsiz Olabilir

Overwatch ve Black Ops 4 Ücretsiz Olabilir

Multiplayer oyunların ücretli olup olmaması hala tartışma konusuyken ücretsiz olanların kazançları oldukça ilgi çekiyor. Sadece oyun içi satışlardan gelir elde eden Fortnite yapımcısı Epic Games geçtiğimiz yıl 3 milyar dolardan fazla kazanç sağladı.

 

Bu durumda daha çok oyuncuya ulaşmak isteyen diğer Multiplayer oyunlar da ücretsiz oyun politikasını değerlendirmeye aldı. 2019'da ise Overwatch ve Black Ops 4 oyunlarının ücretsiz olması bekleniyor. Wedbush firmasının analizlerinden Michael Pachter yaptığı açıklamada 2019 yılında önce Blizzard'ın en çok oynanan oyunlarından Overwatch, ardından ise Blackout modu ile Call of Duty: Black Ops 4 oyununun ücretsiz olabileceğini belirtti.

 

Blizzard'ın 18 Overwatch Ligi sahibine oyunun daha geniş kitlelere ulaştırılacağının garantisini vermesinin ardından bu söylentiler iyice yayıldı. Overwatch oyununu daha geniş kitlelere ulaştırmanın en etkili ve garantili yolunun oyunu ücretsiz yapmak olduğu hiç şüphe götürmez bir gerçek. Bu değişikliğin ise tahmini olarak haziran ayı civarında yapılması öngörülüyor. Böyle bir durumda ise oyunu ücretli olarak oynayan kullanıcılara çeşitli ödüllerle telafi yapılması bekleniyor. Yani şimdiden Overwatch satın alarak bu tek seferlik ödüllere sahip olabilirsiniz.

 

Call of Duty Black Ops 4 oyununun Blackout modunun ise bir sonraki Call of Duty oyununun çıkmasına 1-2 ay kala ücretsiz yapılması söylentiler arasında. Bu sayede yeni Call of Duty oyununun daha iyi tanıtılması bekleniyor.

 

Blizzard ve Activision bu söylentileri henüz onaylamadı. Bu sebeple şimdilik bu söylentilere olası bir dedikodu olarak yaklaşmakta yarar var. Fakat yaklaşan 2019 E3 etkinliğinde bu konulara değinilmesine kesin gözüyle bakılıyor.

 

Gamesatış üzerinden dilediğiniz zaman Overwatch ve Black Ops 4 satın alabilirsiniz.

 


PC Oyun Haberleri
Sea Of Thieves’e Yeni Görevler Ve PvP Sistemi Eklenecek!
<< Önceki Haber

Sea Of Thieves’e Yeni Görevler Ve PvP Sistemi Eklenecek!

Geçen yılın ilkbaharında çıkan Sea of Thieves, piyasaya sürüldüğü zaman fazla içeriğe sahip değildi. İlk çıktığı dönem kullanıcılardan bununla ilgili tepkiler gelmişti. Ancak bu boşluğu zaman içerisinde kapatmayı başardı. Oyuna büyük bir güncelleme geliyor. Oyunun yapımcısı Joe Neate, yabancı basına verdiği röportajda oyuna PvP içeriği ekleyecek olan Arena güncellemesinin yakında oyuncular için haz

04 Ocak 2019, 15:36
PC Oyun Haberleri
Splinter Cell Hakkında Büyük İddia! Yeni Oyun mu Geliyor?
Sonraki Haber >>

Splinter Cell Hakkında Büyük İddia! Yeni Oyun mu Geliyor?

Ubisoft'un yeni Splinter Cell oyununu geçtiğimiz E3'te açıklayacağına dair büyük söylentiler çıkmıştı. Oyuncular, bu söylentiler sonrası yeni oyunun duyurulacağına çok emindi. Ancak durum beklenildiği gibi gerçekleşmedi ve Ubisoft yeni Splinter Cell’i duyurmadı. Şirketin CEO’su yeni Splinter Cell üzerinde çalıştıklarını söylemişti. Bunun üzerine eski Ubisoft çalışanı Jade Raymond, Ubisoft'un şirket

04 Ocak 2019, 16:22
Arama sonuçları