Pubg'den Yeni Ping Sistemi

29-03-2018

Pubg’ye bugün itibariyle gelen güncelleme ile birlikte yepyeni bir ping sistemi getirildi. Daha önceden yaptığımız haberlerde, ekibin ping sorunları ile ilgili yeni bir sistem getireceğini ve bu tür sorunların önüne geçileceğini sizlerle paylaşmıştık. Tüm pubg oyuncuları yeni ping sistemi ne zaman gelecek diye beklerlerken, bugün erken saatlerde resmi olarak yeni ping sistemi duyuruldu. 

Bundan sonra oyuncular, oyuna girdiklerinde kendilerine en yakın sunucuya bağlanacaklar ve uzakta kalan sunucuları göremeyecekler. Herkesin bildiği gibi, bağlandığınız sunucu size ne kadar yakınsa oyuna o kadar iyi bir erişim sağlayabiliyorsunuz, ancak size uzak bir sunucuya bağlandığınız takdirde oldukça ağır ping sorunları yaşayabiliyor ve hem siz hem de rakibiniz bu konudan oldukça kötü etkileniyor. Fakat gelen yeni güncelleme ile birlikte bu sorun artık en aza indiriliyor. Herkes kendine en yakın sunucuya bağlanacağı için gireceğiniz maçlarda aynı ping değerindeki oyuncularla karşılaşacaksınız ve bu durum tüm kullanıcıların oyundan daha çok keyif almasını sağlayacak. Her şey iyi güzel fakat sistem içinde istisnai bir durum da var elbet. Eğer ki aynı takımda olduğunuz arkadaşınız size uzak kalan ve sizin göremediğiniz bir sunucuya bağlandıysa eğer, onunla aynı takım içinde oynayabilmek için size uzak kalan sunucuya bağlanabileceksiniz.  

Tüm bunlarla birlikte lobi sisteminde de bir değişikliğe gidilip, Kore ve Japon sunucuları da birbirinden ayrıldı. Skor tabloları, her iki sunucuya özel olarak yeniden düzenlendi ve sisteme eklendi. Bu sunuculardaki oyuncular da yalnızca kendi sunucularında oynayabilecekler. Bu sunucuları göremeyen oyuncular da, o sunuculardaki oyuncularla ortak takım kurup bu sunucuları görebilecekler ve oynayabilecekler. 
 

Arama sonuçları