Dota 2 Skin

Dota 2 Skin Hakkında

Dota 2, Valve Corparation tarafından geliştirilen ve dağıtımı yapılan oynaması ücretsiz bir MOBA oyunudur. Oyun 2002'de çıkmış bir video oyunu olan Warcraft III: Reign of Chaos ve onun genişletme paketi olan The Frozen Throne haritası (modu) olan Defense Of The Ancients'ın (DotA) bağımsız devam oyunudur. Dota 2, 9 Temmuz 2013'te piyasaya sürüldü. 

Dota 2 Nasıl Oynanır?

Dota 2'de amaç, karşılıklı iki tarafın birbirinin “Ancient” olarak adlandırılan ana binalarını yok etmektir. İki tarafın oyuncuları aynı kahraman (hero) listesinden oyun boyunca onları temsil edecek olan kahramanlarını seçer. Aynı oyunda aynı kahramandan sadece bir tane olabilir. Bazı istisnalar olmasına karşın genel olarak her kahramanın dört tane güçlü yeteneği (skill) bulunur. Bunlar aktif (oyuncunun istediği zaman gerekli tuşlara basarak kullandığı) ve pasif (oyuncunun kontrolü altından olmayan zaman zaman kendiliğinden aktifleşen) yeteneklerdir. Oyuncular yönettiği kahramanlarla düşmanlarını öldürür ve altın kazanırlar. Bu altınlarla kahramanlarını güçlendirmek için çeşitli ekipmanlar alırlar. Dota 2 nasıl oynanır sorusunun cevabı kısaca bu şekilde verilebilir.

Dota 2 Oyun Modları Nelerdir?

Dota 2'nin, oyunun birçok farklı modu bulunuyor ve bu özelliğini DotA All-Stars’dan beri korumaktadır. Bu modlardan bazıları şunlardır;

 • All Pick, Single Draft
 • Random Draft
 • All Random
 • Captains Mode
 • Captains Draft

 Dota 2 oyun modları kısaca bu şekildedir.

Dota 2 Skin Nedir?

Oyunu oynamış olduğunuz sırada karakterinizin sahip olduğu görünümü ve yetenekleri geliştirmek istemeniz durumunda skine ihtiyacınız olur. Bu noktada oyunların bazılarının içerisinde yer alan skin’leri kullanma yoluna gidebilmeniz mümkündür. Dota 2 skin özelliği sunmakta olan oyunların arasında yerini alıyor. Gerek oyun içerisinde seviyeniz ilerledikçe çeşitli skin’ler alabileceğiniz gibi sitemizden de sizlere sunulan skin’ler içerisinden satın alma işlemlerinizi yerine getirebilmeniz mümkündür. Dota 2 skin oyun içinde karakterinizi ve görünümlerinizi geliştrimeye yarar.

Dota 2 Skin Sıkça Sorulan Sorular

Dota 2 Skin nasıl satın alınır?

Dota 2 skin sayfamıza giriş yaptıktan sonra filtreleri kullanarak istediğiniz skini kolayca bulabilirsiniz, ardından havale, ininal, papara veya kredi kartına taksit seçenekleri ile hemen satın alabilirsiniz. Satın aldığınız skin üzerinden "Hemen Teslim" etiketi var ise alım sırasında belirttiğiniz trade urlsine otomatik olarak takas teklifi gelecektir. Takası kabul edip skini hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. "Hemen Teslim" etiketi olmayan skinler için satın aldığınız anda satıcıyı SMS ile bilgilendiriyoruz, satıcınız teslimat süreleri arasında size takas teklifini gönderecektir. Skin alışverişlerinizde siz dota 2 skin teslim almadan ücretiniz satıcıya aktarılmaz bu nedenle hiç bir sorun yaşamadan keyifle alım yapabilirsiniz.

Dota 2 Skin türleri nelerdir?

Pek çok kullanıcının merak ettiği Dota 2 Skin türleri nelerdir sorusunun 8 maddelik yanıtı:
 

 • Yaygın
 • Seyrek
 • Nadir
 • Efsanevi
 • Ölümsüz (Immortal)
 • Destansı
 • Gizemli (Arcana)
 • Antika

Dota 2 Skinlerindeki gemler ne işe yarar?

Dota 2 Skinlerindeki gemler kahraman veya oyuna özel yapılan eylemlerin skin üzerinde kaydını tutmaya yarar. Bu başarımlar diğer kullanıcılar tarafından görüntülenebilir. Gem takılan skin artık ''Yazılı'' olarak gözükecektir.

Gizemli ''Arcana'' Nedir?

Gizemli yani Arcana olarak bilinen skin türü en değerli olarak kabul edilen ve kuşanılan kahramanı en çok değiştiren skin türüdür, Arcana kuşanılan kahramanın 4 yeteneğinin de görüntüsü özel bir hal alacaktır.
Şu anda Arcana skin seçeneği mevcut olan 19 kahraman mevcuttur. Bu yüzden Arcana'lar çok değerlidir.

Valve her sene düzenlenen The International turnuvasında kahramanları oylamaya sunarak kullanıcılar tarafından en çok talep edilen kahraman için Arcana skin düzenlemesi yapmaktadır.

Nasıl Dota 2 Skin elde edebilirim?

Biten her oyun sonrası kullanıcıların şansına bağlı olarak düşme şansı vardır, bunun dışında turnuva ve etkinliklerde getirilen kitapların seviyelerini satın alarak veya görevlerini yaparak atlatıp Dota 2 skin elde edebilirsiniz.