Oyun Hakkında

TERA

Bluehole tarafından geliştirilen ve 25 Ocak 2011 tarihinde satışa çıkartılan Tera’ya tek kelime ile muazzam diyebiliriz. Oyun tamamen ücretsiz olup, çıktığı günden bu yana birçok MMORPG oyunu geride bıraktı. Tera, oynanabilirlik açısından bazı kullanıcılara göre ilk başta ne kadar zor gelse de, yaşattığı atmosfer ve heyecan oyuna çok kısa bir süre içerisinde kolayca adapte olmanızı sağlıyor. 

Oyun içinde 7 farklı ırk bulunmakta; Human, Castonic, Aman, Popori, Elin, Baraka ve High Elf ırkları. Oyun içinde her ırkın kendi özgü bir konuşma tarzı ve kendine özgü görevleri var. Her ırkın kendine özgü özelliklerinin olması, elbette ki bizlerin oyunun hikâyesine daha çok bağlanmamızı sağlıyor. Oyunumuzun ana hikâyesi şu şekilde, 7 farklı ırk, kendilerini korumak için birlik olup, bir federasyon kurarlar. İlk zamanlar her şey yolundayken bir gün dünyalarında gizemli bir ada yükselmeye başlar. Merak ettikleri için gidip adayı araştırmaya başlarlar ve burada şeytani yaratıklarla karşılaşırlar. Bu da beraberinde bizlere büyük bir mücadele ve savaş getirir. Biz de işte tam bu noktada oyuna başlıyoruz.

Tera’nın sahip olduğu grafikler ve sesler oyuncuları fazlasıyla tatmin eden cinsten. MMORPG oyun severlerin kaçırmaması gereken bir fırsat olan Tera’nın fantastik dünyası sizleri de bekliyor.